Görüş Bildir
Haberler
Cüzdanını Çalan Hırsıza Seslendi: 'Parayı Al Ama Kızımın Fotoğraflarının Olduğu Hafıza Kartını Geri Ver'

etiket Cüzdanını Çalan Hırsıza Seslendi: 'Parayı Al Ama Kızımın Fotoğraflarının Olduğu Hafıza Kartını Geri Ver'

Batuhan
12.08.2019 - 12:03

Gaziantepte eşinden şiddet gördüğü için boşanan ve kızı Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan Ceren Z.'nin büfede unuttuğu cüzdanı, başka bir müşteri tarafından çalındı. Cüzdanında yurtta kalan kızını görmesi için gerekli evrakın örneği ve kızının fotoğraflarının olduğu hafıza kartının olduğunu söyleyen Ceren Z., hırsıza seslenerek, 'Parayı al ama kızımın fotoğraflarının olduğu hafıza kartını geri ver. Kızımla tüm bağım bu' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'da yer alan habere göre olay, Salı günü Bey Mahallesi'nde meydana geldi. Ceren Z., otobüse binmek için kart dolumu yaptırırken, cüzdanının büfedeki eşyaların üzerine bıraktı. Otobüse yetişmek için acele eden Ceren Z. cüzdanını almayı unuttu. Bir başka müşteri ise unutulduğunu fark ettiği cüzdanı alarak büfeden uzaklaştı.

Koruma altında olduğu için kimlik bilgileri değiştirilmiş

Koruma altında olduğu için kimlik bilgileri değiştirilmiş

Bir süre sonra çantasına bakan Ceren Z., cüzdanını bulamayınca durumu polise bildirdi. Eşinden şiddet gördüğü için 10 yıl önce ayrılan ve kızı devlet tarafından sevgi evlerinde koruma altına alınan Ceren Z., kendisinin de koruma altına alındığı için kimlik bilgilerinin değiştirildiğini, bu nedenle kızını görmesini sağlayan bilgilerin ve kızının fotoğraflarının cüzdanındaki hafıza kartında olduğunu ifade etti. Çalınan cüzdanındaki paranın önemli olmadığını ifade eden Ceren Z., sadece hafıza kartını istediğini söyledi.

"Cüzdanımda 295 lira para vardı ama önemli olan içerisindeki hafıza kartı"

"Cüzdanımda 295 lira para vardı ama önemli olan içerisindeki hafıza kartı"

Cüzdanının alan kişiden resimlerin ve belgelerin olduğu hafıza kartını geri getirmesini isteyen Ceren Z., 'Büfede kartımı doldururken cüzdanımı unuttuğumu fark eden bir genç cüzdanı aldı. Büfeden çıkınca içerisine bakıp içerisinde para, hafıza kartı olduğunu fark ettikten sonra alıp oradan uzaklaşıyor. Ben şikâyetçi oldum, durumu emniyet güçlerine bildirdim. Cüzdanımda 295 lira para vardı ama önemli olan içerisindeki hafıza kartında bulunan kızımın resimleri, anılarımız ve kartta olan resmi evraklar vardı. Ben parayı istemiyorum. Yeter ki resim ve videolarımızın olduğu hafıza kartını getirsin' dedi.

"Çalan kişi benden maddi olarak değil, manevi olarak birçok şey çaldı"

"Çalan kişi benden maddi olarak değil, manevi olarak birçok şey çaldı"

Şüphelinin kendisinden manevi olarak birçok şey çaldığını ifade eden Ceren z., 'Ben eşimden birçok kez şiddet gördüm. Bıçaklı yaralanmadan, silahlı saldırıya kadar şiddete maruz kaldım. Devlet beni korumaya aldı. Korumaya alınca kişisel bilgilerim değişti. Bu nedenle kızımla kimlik uyuşmazlığımız vardı. Kızım bu nedenle şu anda Sevgi evlerinde kalıyor. Yaşı küçük olduğu için yanıma alamıyorum. Geçici olarak görebiliyorum. Gaziantep'e kızımı görebilmek için zorluklarla geliyorum. Kızım yanımda olmayınca resimleriyle avunuyordum. Onlara bakarak hasret gideriyordum. Şu anda onları benden aldı. Çalan kişi benden maddi olarak değil, manevi olarak birçok şey çaldı. Ondan isteğim hafıza kartını, resimleri getirsin bana yeter. Onun için çok önemli olmayabilir, ama benim için çok önemli. Kamerada yüzü açık ve net olarak gözüküyor. Kendisi isteyerek getirirse şikâyetçi olmayacağım. Birazcık insanı duyguları varsa duyarlı olmasını istiyorum' şeklinde konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
316
130
35
8
7
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
pembesusamuru1

ya herkes potansiyel suçlu bu ülkede! ulan biriniz de bir iyilik yapın be, bir erdem gösterin, bir dua alın, bir kalbe dokunun! 300 liraya mı muhtaç oldun on... Devamını Gör

omerthe1

:))

mb

ulan biz olsak aaaaa burada cüzdan var abi al bunu geri gelir belki sahibi diye büfeciye veririz bir de takip ederiz sahibi geldi mi gelmedi mi diye... kanı ... Devamını Gör

Barkın Çetin

Kız koruma altında fakat fotoğrafı var. Sansüre baksana tanıyan biri elbet anlar bunu. Ya böyle insanların fotığraflarını hiç koymayın. Birazcık düşünceli ol... Devamını Gör