Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çöpten 270 bin kişilik elektrik

Anasayfa > Cafe

Çöpten 270 bin kişilik elektrik

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verilerine göre, 2003′te ülke genelinde 15 olan katı atık düzenli depolama tesisi sayısı, bu yılın ilk yarısı itibarıyla 76′ya yükseldi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülkede 76 katı atık düzenli depolama tesisiyle 46,5 milyon nüfusa hizmet verildiğini, 16 tesiste ise çöpten elde edilen metan gazıyla 270 bin kişinin elektrik ihtiyacının karşılandığını bildirdi.

Ülke genelinde 2003′te 15 olan katı atık düzenli depolama tesisi sayısı, bu yılın ilk yarısı itibarıyla 76′ya yükseldi. Bu tesislerle bin 10 belediyede 46,5 milyon nüfusa hizmet verilirken, 16 tesiste ise çöpten elde edilen metan gazıyla 270 bin kişinin elektrik ihtiyacı karşılanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, vatandaşa sunulan katı atık düzenli depolama hizmetini artıracaklarını bildirdi. Yılın sonuna kadar katı atık düzenli depolama tesisi sayısını 80′e çıkaracaklarını belirten Güllüce, böylece hizmet verilen nüfusun da 48 milyona yükseleceğini kaydetti.

Kaynak: http://ziraatcim.net/cevre-ekoloji/co...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?