Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocukluğumuzun Sayko Eğlencesi Cin Çağırma Seanslarına Katılmış Olanların Bildiği 15 Şey

830PAYLAŞIM

Artık büyümeye başladığı için saklambaç, seksek, 9 taş gibi güzelim oyunlardan sıkılmış, maceracı ruhunu daha atraksiyonlu eylemlere adayan genç yetişkin grubunun en saçmalıklı eğlencesiydi ruh çağırmak. 

Issız apartmanlarda, terk edilmiş gecekondularda, pijama partilerinde toplanıp da kaçımız bulaşmadı böyle şeylere... 

O sayko dönemlerimizi hep birlikte şöyle bir hatırlayalım... 

1. Öncelikle "ruh çağırma seanslarında çağrılan ya da geldiğine inanılan ruh değil cindir," diye herkesin bildiği ama kimsenin dillendirmediği bir inanış hakimdir bu seanslara.

"Bir şey geliyor ama biz yine de o kadar şey yapmayalım ya..."

2. Bir evin içinde birden fazla kişiyseniz muhabbetin gideceği yer mutlaka cinler ve öteki alemler olurdu.

Hâlâ da oluyordur herhalde. Korkudan besleniyoruz adeta!

3. Son derece akılalmaz ve ürkütücü hikâyelerle ortam güzel bir kaynatılırdı önce ki herkes psikolojik olarak istenen kıvama gelsin.

Düğün yapan cinlerin hikâyeleri mi dersiniz, cinden çocuk doğuran kadınlar mı dersiniz... Ah ne hikâyeler var ki ne hikâyeler! Aman Hasan Karacadağ duymasın.

4. Ardından ise cin fikirli birinden o kaçınılmaz soru gelirdi: "Ruh çağırsak mı ya?"

Bu işin yolunu yöntemini bilen kişi de kendisidir.

5. Herkes de hemfikir olduktan hemen sonra hazırlıklara başlanır, çabucak kahve fincanı, kalem, kağıt gibi gerekli malzemeler temin edilirdi.

Bizim memlekette bizim zamanımızda özel üretilmiş ruh çağırma tahtaları yoktu ne yazık ki.

6. Hazır ruh çağırma tahtalarımız olmadığı için de tüm harfler ve temel kelimeler tek tek kağıtlara yazılır ve masaya dizilirdi.

Manuel çalışıyorduk mecbur.

7. Ortama olabildiğince mistik bir hava katmak gerekirdi. Haliyle de mum ve/veya tütsü bu ortamın olmazsa olmazı olurdu.

Şöööyle en otantiğinden yak bir tütsü bakalım.

8. Masa hazırlandıktan sonra seansa başlamadan önce mutlaka içimizden birileri vazgeçsek mi acaba, ya geri gönderemezsek gibi histerilerle tüm ortamı güzel bir gererdi.

"Dualarını biliyom ben ya!" 

9. Ve tam her şey hazırken biri muhakkak ama muhakkak saçma sapan fakat ortamın ruhuna uygun bir şaka yaparak herkesi korkuturdu.

ÇIĞLIKLAR HAVADA UÇUŞUYOR.

10. Bu grubun en şerefsizi de şüphesiz "Sakın korkup fincanı düşürüp kırmayın yoksa serbest kalır," diyeniydi...

"Parmaklarım kırılsaydı da bu masaya oturmasaydım!" En az bir kere geçmiştir herkesin içinden bu cümle.

11. Her şey hazır olduğunda grubun üfürükçüsü, cinin teşrif etmesini sağlayacak duaları/sihirli kelimeleri okumaya başlardı büyük bir ustalıkla.

Emin ellerde olduğunuzu hissettirirdi bu arkadaş size...

12. Ve tüm olayın en gerilimli anı gelip çatardı işte! Gelen ya da gelmesi umulan şeyden geldiyse işaret göndermesi rica edilir ve o işaret büyük tedirginlik ve merakla beklenirdi...

13. Ne bileyim 3 kere tahtaya vur, mumu söndür, fincanı oynat gibi...

14. Oh be seans sağ salim bitti diye rahat bir nefes alsanız da aslında her şeyin daha yeni başladığını çok iyi bilirdiniz.

"Nasıl uyuycaz, tek kişilik bir yatağa kaç kişi sığabiliriz?!?!?!"

15. Tabii ki de o uykular o geceler haram olurdu günlerce... Çıt sesine tavana çivilenir, odadan odaya ışıkları yaka yaka geçerdiniz.

Gelecek elektrik faturasını da anneniz yedirirdi valla size...

Hâlâ böyle dalavereli oyunlar oynanıyor mu diye de merak etmiyor değil insan... Fal uygulamalarından sonra telefonlarımıza da cin çağıran uygulama gelir mi dersiniz acaba? :))

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tenshi

Ortamda her zaman da bi inanmayan, dalga geçen olurdu onu unutmuşsunuz. Hatta sen inanmadığın için gelmiyor diye de tüm suç o kişiye yüklenirdi.

gecetanricasi

30 kere yapmış bir insan olarak, gelmiyor arkadaşlar yani çokta şey yapmayın. :)

mrteta

ya ne korkuyosunuz onlar sizden korksun.

Gizli Kullanıcı

Öyle çağrılınca gelen bi şey değil. Zaten orda olan bi şey olması lazım. Bi ara memlekette bi köyde harabe gibi terk edilmiş bi eve gittik. Orası cinliymiş falan diyolardı. Aynı Hasan Karacadağ'ın filmlerindeki harabe köy evlerine benziyodu. Neyse kalsın. Anlatmıyorum. Merak edin. Nihahaha :)

hipergrafi

Biz çocukken bi kere denemiştik (daha doğrusu benden büyük kuzenim seansta yer aldı ben izledim) Yaz tatiline gelen bi kız vardı. Bizde otururken (bide bizim ev! Bak bak salaklığıma bak) cin cağırma muhabbeti oldu. Herkes tırstı olmaz dedi. Bu kızda dedi ki 'Kalp çağıralım o zaman, zaten yaşayan insanın kalbi çağırılıyo' bizde olurmu öyle saçma şey demedik kabul ettik. Nasıl olsa yaşayan birini çağıracağız. O yaşat esas yaşayanlardan korkulması gerektiği de tecrübe edilmemiş henüz, neyse konu dağilmasın kızın abisinin kalbi çağrılacak (abisi de o esnada sahilde bira iciyo yalnız!) Bütün sacmalıkları hazırladık, üç Kulhüvallah bi elham okumak lazımmış onuda okuduk. Fincan hareket etti, ne sorduk bildimi bilmedimi hatırlamıyorum orasını, sorular sorduk cevaplar geldi falan fistan yolladık gitti. Kimse fincanı oynattığını kabul etmedi ama olurmu oyle sey. Beş tane ergen, fincan ellerinin altında vızır vızır kaysa donlarına doldurmazlarmı hic.

Görüş Bildir