Çocukların 'Peygamberimizi Görme İmkanınız Olsa Ne Söylerdiniz?' Sorusuna Verdiği 18 İlginç Cevap

45bPAYLAŞIM

Yaşları 6 ile 12 arasında değişen çocukların "Peygamberimizi görseydiniz
ona ne söylerdiniz?" sorusuna verdikleri komik, sevimli, mantıklı, genel olarak ilginç cevaplara bakalım:

Kaynak: https://twitter.com/mazrub/status/509040...

1. Belli ki bu küçük kardeşimiz o dönemin kıyafetlerini pek sevmiyor

2. Bunun cevabını kendinde aramalısın küçük dostum

3. Çocuk gayet net ve mantıklı

4. "Methinizi çok duydum"

5. Hafif merak, hafif kıskançlık

6. Hep çocuklara mı sorulacak bu soru

7. Peygamberliğin ne kadar zor bir görev olduğunun bilincinde olan çocuklar:

8. 

9. Çocuk havalı olmak istiyor doğal olarak

10. İlginç bir yaklaşım daha

11. En kolay soruyu sormuş

12. Bu da gerçekten zor bir soru olmuş

13. İman dolu göğsü gibi serhaddi olan çocuk

14. Çok içten bir istek

15. "Ortalık karıştı düzen bozuldu, yetiş ya Muhammed"

16. Gazeteci olacak çocuk:

17. Bu arkadaşımız da büyüyünce magazinci olabilir:

18. Amin :)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Peygamber olmak isteyenlere önerileriniz nelerdir ?

ecuecu

Ya ne mal insanlara dönüştük.herşey siyah ya da beyaz mı? bunun böyle olmadığını bal gibi biliyorsun.niye bütün dincilere yobaz atiestlere de (atesitler başlı başına bu ülkede hakaret terimi) şeytanın evladı gibi davranırsın? kardeş,isteyen inanır,istemeyen inanmaz.kimse kimseye bok atamaz.inanmıyorsa zorla inandırtma gibi bir lüksün yok bu 1.Herkesin aklı başında ne isterse ona inanır,aynı şekilde inanmayanlar da müslüman insanların değer verdiği yargılara sallayamaz.kapiş?

ezginurofficial

gerçekten duygulandım ve güldüm.(ama küçümsemek anlamında değil.)

gintokisensei

#9 olmak istemezsin yavrum boşver...

Gizli Kullanıcı

(3)Kendisinden yaşça büyük biriyle de evlenmiş buna ne diyosun peki? Zihniniz kirli git biraz sosyoloji oku.. bu yaşından sonra da ben mi diyeceğim sana? Hayır made kot kafan almıyo, bari insanlar arasında bölücülük çıkarma.. neymiş efendim İslama inanandan daha cahil olamazmışmış..insanları küçümsemek bu kadar kolay zaten.. O sövdüğün Peygamberin şuan çocuk eğitimi ile günümüz psikolojisinin çocuk eğitimine bir bak derim.. Çocuk eğitimi okadar mükemmel ki, nasıl eğitilir bunu öğren.Hadi buradaki sosyal olguyu da sen çıkar bakalım

notthatreligious

Savunduğun şeyin elle tutulur bi yanı mı var? Kendisinden yaşça büyük biriyle evlenmiş diye bu sübyancı olduğu gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki.. İnsanları küçümsemek ne demek çok ayıp, sadece aptalları ve cahil kalmak için yanıp tutuşanları küçümserim ben. Çocuk eğitimi nasıldı anlatsana biraz. Sosyoloji toplum bilimidir. Güzel noktaya değinmişsin. Dinlerin de toplumlar üzerindeki etkilerini görüyoruz çok net olarak.İnsanları uyutmak, sömürmek, öldürmek, diğer dünya için hazırlamak için yazılmış falan filan zırvalarla dolu masallar kitabı.

Gizli Kullanıcı

evet tam olarak bu, sosyoloji toplum bilimi. O zamanın gözünden bakmaya ne dersin ha? Bi müzakereye başlarken karşıdakinin fikrine saldırmak, kulaklarını kapatmak, masallar kitabı bilmem ne demek sana hiçbir şey katmaz, benden sana tavsiye.. Çocuk eğitimini zevkle anlatırım.. tabi amacın öğrenmekse(?) O gelmeden önce bazı çocuklar gömülüyodu, çocuklara sevgi göstermek yasaktı ve gösteren toplumda kınanırdı.. Şimdi eğitimlerinden hangisinden bahsetsem bilemedim. Ama bir çocukla konuşurken, onun göz hizasına inip de konuşurmuş. bu verdiğim çok küçük bir örnek. ve sen de günümüzde çocukların hizasına inip konuşmanın yararlarını biliyorsundur.. Ya da ne yaparmış biliyo musun? yolda yürürken, çocuklara selam vermeyi asla ihmal etmezmiş. küçük bir çocuğun kuşu öldüğünde bile ona taziyeye gidermiş.. Hz enes O'nun yanında yetişmiş bir çocuk.. Dilersen onun Peygamber hakkında söylediklerini oku. İnanır mısın bir kere bile "of" dememiş hz enese.

gelecekte-birgun-gelecek

tebrik ediyorum duygularımı tercüman oldun

Görüş Bildir