Çocukların 3.500 Farklı Dileğini Gerçekleştirerek Fark Yarattılar: Leyla’dan Sonra

-

LEYLA’DAN SONRA

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının dokuzuncu  sezonunun ikinci Fark Yaratan’ı, tedavi görmekte olan çocukların hayallerini gerçekleştirmeye aracı olan Leyla’dan Sonra hareketi oldu.

Leyla’dan Sonra, kronik hastalığı bulunan çocuklarla kaliteli vakit geçirip, dileklerini gerçekleştirmek amacıyla, 2014 yılında tıp öğrencileri tarafından kuruldu. Hareketin gönüllüsü olan öğrenciler, hastanelerin çocuk servislerinde tedavi gören çocukları düzenli olarak ziyaret ediyorlar. Bu ziyaretlerde, çocukların hastane ortamından sıyrılıp daha iyi vakit geçirmeleri için onlarla oyunlar oynuyor ve hayallerini gerçekleştirmeye aracı oluyorlar.

Bugün Leyla’dan Sonra ekibi 45 tıp fakültesinde aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. 4.500’e yakın tıp öğrencisi, tedavi görmekte olan çocukların hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor. Gönüllü öğrencilerin yaptığı çağrıya cevap veren binlerce destekçi sayesinde, bugüne kadar bisikletten geziye, oyuncaktan enstrümana, çocukların 3.500 farklı dileği gerçekleştirildi.

Leyla'dan Sonra, çocukluk dönemlerini hastanede geçiren çocuklara umut olup küçük  hayallerini gerçekleştirdi. Onların tedavi süreçlerine destek oldu. Hem ailelerin bu zor döneminde hem de çocukların hayatlarında ömür boyu unutulmayacak kocaman bir fark yarattı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-bozkurt3

o 14deki yeni keşfedilen böcek türü nedir ya. çekirge ve bir milyoncuda satılan fiber sikko ışıklı oyuncak çiftleşmesi gibi.

dogukan-sahin7

En Güncel e-Spor, Oyun Haberleri ve Ücretsiz Steam Key'ler İçin www.globalklavye.com

vilma-gill

Ben inanmıyorum kaşık olduğuna. Burada da ilginç şeyler var daha gerçekçi :D

_oishii_

direk canlı hayvanı ısırmaya başlayacaklar diye korkuyorum :/

sezen-durulur

Mr.Mercedes dizisinin tüm bölümlerini sitemizden izleyebilirsiniz.

Görüş Bildir