Cinsel ve Duygusal İlişkisine Ara Vererek Yalnızlıktan Korkmamak Gerektiğini Yaşadığı Deneyimlerle Anlatan Kadın

0PAYLAŞIM

"Hadi gelin üstüme korkmuyorum."

Kaynak: https://www.theguardian.com/lifeandstyle...

Yalnız bir yetişkinin hayatına devam etmesi birçok insan tarafından başarısızlık olarak kabul ediliyor.

Küçükken bu konuyla ilgili hayaller kurup aileler örnek alınsa da durum her zaman düşünüldüğü gibi ilerlemiyor.

Bu şekilde benzer hayaller kurmasına rağmen erkeklerden uzak bir şekilde yetiştirilen Christina Patterson da başta yalnızlıktan dolayı utanç duysa da sonrasında ne kadar özgür hissettiğini şöyle anlatıyor:

Tanrı'ya hayatımdan defolup gitmesini söylediğimde 26 yaşındaydım. 19 yaşındayken beş hafta boyunca bir erkek arkadaşım vardı. Güneşin doğuşunu izlerken dans edip öpüştüğümüz yaz balosundan sonraki gece bana çok üzgün olduğunu söyledi ve ilişkimiz bitti. Babam ise bunu aşmamın muhtemelen yıllar alacağını söyledi.

Bekaretimi kaybettiğimde yıllarca kendimi tuhaf bir kabilenin üyesi gibi hissettim ve yıllarca donmuş bir göletin üzerinde kayıyormuşum gibiydim.

30 yaşlarımdayken internet buluşmaları ortaya çıktığında saçını at kuyruğu yapan ve yüzünün her yerinde kızarıklık olan birisiyle tanıştım. Bana tüm kadınlara vibratör aldığını söyleyip dilini boğazıma soktu ve aklıma direkt olarak kertenkeleler geldi. Bunun gibi birçok fantezisi olan insanla tanıştım. Arkadaşlarım evlendikçe bekar arkadaşlarımla zaman geçirmeye başladım ve onların da aynı şeyler yaşadığını öğrenince bana teselli olduğunu söyleyebilirim.

39 yaşında meme kanserine yakalandığım zaman hastaneden çıktığımda bana bakan kişi annem oldu...

Yedi yıl sonra tekrar kansere yakalandığımda yine annem yanımdaydı. En yakın akraba kısmına onun ismini yazmaktan çok utanıyordum. Bu utanç duygusunun değiştiği anı tam olarak söylemek zor. O büyük ameliyattan sonra bir süre psikolojik tedavi gördüm çünkü kanser olduğumu öğrendiğimde yeni terk edilmiştim. Bir memem olmadan ve kırık bir kalple başa çıkmak zorunda olmak benim için biraz fazlaydı.

Bir gün psikiyatristim "Gerçekten biriyle tanışmak istediğini sanmıyorum" dediğinde şok olmuştum...

Ama bunu düşününce haklı olduğunu daha çok anladım. Gerçek şu ki, sıkıldığım için sık sık kaçtım. Hala bir gazeteci olarak geçimimi sağlayıp sağlayamayacağımı bilmiyordum ama yine de becerilere sahiptim ve onları daha önce hiç yapmadığım türden röportajları yapmak için kullanmaya karar verdim. Yıllarca ünlü insanlarla başarıları hakkında röportaj yaptıktan sonra yaşadıkları hayal kırıklıkları hakkında konuşmak istedim.

Aldatılan ve hayal kırıklığına uğrayan birçok kişiyle konuştum. Hikayelerinde büyük üzüntü ama aynı zamanda güzellik, mizah ve neşe parlamaları da gördüm.

Cinsel anlamda da uzun süredir yalnız kalmak, başta öz güvenimi düşürse de sonrasında kendim için yaşayabileceğimi ve bunun bir eksiklik olmadığını anladım. Bu konuşmalardan sonra hayatı yaşamanın tek yolu olduğunu düşündüğüm için kendimden utandım ve o kendini beğenmiş kişilerle işim bitti. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz 👇

Hiçbir Şey İçin Çok Geç Olmasın... Ölüm Döşeğindeki İnsanlardan Geride Kalanlara Bir Hayat Değerinde Tavsiyeler - onedio.com
Hiçbir Şey İçin Çok Geç Olmasın... Ölüm Döşeğindeki İnsanlardan Geride Kalanlara Bir Hayat Değerinde Tavsiyeler - onedio.com
Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com
Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com
Kısa Sürmesine Rağmen Sanki Hiç Bitmeyecek Hissine Kapıldıkları Anları Paylaşırken Zamanı Durduran 14 Takipçimiz - onedio.com
Kısa Sürmesine Rağmen Sanki Hiç Bitmeyecek Hissine Kapıldıkları Anları Paylaşırken Zamanı Durduran 14 Takipçimiz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meryem-kaya10

Aga ben yıllardır yalnızım millet yalnızlıktan korkuyo çok alındım şu an lan benim günlük yaşantımı yaşamaktan korkuyorlar sdfghjkş

Gizli Kullanıcı

Erkeklerin çoğu zaman bir kadına yaklaşmaktaki tek amacı sekstir. Onlar sizi kullanmak istiyorsa siz de onları kullanın. Sorun duygusal açıdan yalnızlık ise aşkı arasanız da yalnız kalma ihtimaliniz var. Yıllarca aşık olacağım diye ve toplumsal baskıdan dolayı bu ülkedeki her kadın gibi cinselliğimi yaşamadım. 30 dan sonra dank ediyor. Öyle de yalnız kalma ihtimaliniz var böyle de. Bari kadınlığınızı yaşayın. Terk edildim vs bilmem ne bu düşünceler toplumun baskısı ve kadınların psikolojisi bozuluyor. Cinselliği yaşamayan bir insan ruhsal açıdan çok da sağlıklı olmuyor.

Görüş Bildir