Cine 5'in Şifreli Playboy Kuşağını Seyrederken Kör Olan Neslin Yaşadığı Detayları Hatırlayalım

566PAYLAŞIM

Şifreli yayını çözmek için televizyona deodorant sıkan arkadaşım vardı benim ya 😂

Bir neslin gençliğine "hayal kırıklığı nedir?" diye sorsalar, Playboy tavşanının aniden kaybolmaya başlayıp piksellerinin açıldığı ekran görüntüsü cevabını verebilir. Ah ulan tavşan!

Decoder kelimesiyle ilk kez tanışan memleketimiz, "televizyon izlemek için para mı verilirmiş?" düşüncesini de elbette kafasından atamadı. Peki ya maçlar ne olacaktı? Bazı maçları seyretmek için işte bu kutuya çok acil ihtiyaç vardı.

Gel gelelim, maçlardan daha ön planda olan şey Cine 5'in Playboy kuşağı olmuştu. Şifreli yayında gece yarısından sonra çıplak vücut olduğu düşünülen bedenler üzerinden çeşitli tahminler yapılıyordu: "Aha valla gördüm bak şurası şurası" gibi...

Çözülemeyen şifreler için dönemin trolleri devreye çoktan girmişti bile: "Aynaya deodorant ya da kolonya sıktıktan sonra televizyonun karşısına koyun. Koyduğunuz ayna üzerinden şifrenin çözüldüğünü göreceksiniz". Nah göreceksiniz!

Deodorant olmadı mı? Çok normal, çünkü şifreli yayının baş aşağı seyretmeniz gerekirdir. O şekilde durursanız bütün cıbıl bedenleri cam gibi göreceksiniz. Ahahaha hadi ya???

Bu şifreli yayın kuşağının en önemli emektarı şüphesiz Emanuelle serisiydi. Jeneriğin başında Emanuelle yazdığını gösterip hemen sonra ekranı şifrelerlerdi de oradan bilyoruz.

Bir de film arasında çıkan 900'lü hat reklamları vardı ki aman Allah! Sibel Gökçe'nin "ara beni boya beni" demesi insanın kulaklarını hala çınlatıyor.

Çok daha ilginç bir ayrıntı daha: Cine 5'in bu şifreli yayınları, bayram seyran günlerinde şifresiz normal yayın olarak gösteriliyordu. Ne acayip geliyor şimdi değil mi?

Nice gencin anaya babaya yakalanmamak için kumandaya hızlı hamle yapması sonucu refleksleri gelişti. Buna mukabil, bir erken boşalma sorunu yarattığı da bilinen şikayetler arasında.

Şu an yaşı 40'a yaklaşan arkadaşlarınız arasında gözlük kullananlar varsa, o gözlere en önemli katkı Cine 5 tarafından yapılmıştır. O gözleri al koy herhangi bir laboratuvara, neleri görür tahmin bile edemezsiniz. Hey yavrum hey!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
norman-stansfield

İlk 5-10 dk şifre girmezdi hazırlığımızı yapardık. Şifre girince mecbur kral tv tuğba ekinci, nez klibi beklemeler... Acı günlerdi.

mehmet-ali-tekin1

Gerçek bir 90'lar ikonu.:)) Milenyumdaki nüfus sayımında üzretsiz yayın günüydü. Bir ara șifre kırıcı cihazlar için ihbar ve para ödülü reklamları vardı. Sınıf atlama göstergesi ve sonlara doğru teleon ve Cem Uzan'ın korkulu rakibiydi. :))

looktothetabela

tutti frutti vardı. rtl ve zdf gece porno yayınlardı. rai uno diye bir kanal vardı her akşam mutlaka koca memeli kadınlar olurdu.

papichulopapichulo

Vaybe boyle yayin yapan kanallar vardi eskiden.Bir kanalda surekli stripriz yapan kadinlar vardi. Brianna Banks i ilk defa burda gormustum.Siyah kurke benzeyen bir sey giyiyordu salyalarim akmisti resmen.Daha o zamanlar yas 11-12 falan yeni yeni kus otmeye basliyordu. Brazzers falan yoktu o zamanlar.Anilar canlandi kafamda.Rahmetli Shyla Stylez de show yapardi.

kendineassassin

Bayram seyran olsa yine iyi, şerefsizler Ramazan ayında ilk filmi komple şifresiz veriyorlardı; hadi dayan bakalım sahura kadar dayanabilirsen.. :D

Görüş Bildir