Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çevreyi Nasıl Kirlettiğimizi Yüzümüze Tokat Gibi Çarpan ‘Çöp Denizinden’ Korkunç Manzaralar!

-

Bildiğimiz üzere çevre kirliliği gitgide artıyor işte buna bir örnek de Karayip Okyanus'undan geliyor. Karayip Okyanus'unda turistler için fotoğraflar çekilirken görüntülerin çok güzel olacağını düşünen insanlar hayal kırıklığına uğruyor. Çünkü gerçekler okyanusun çok kirli olduğunu gösteriyor. 

Roatan Adasından çekilen bir fotoğrafta bir dalgıç yüzünü ekşiterek bakıyor çünkü üstü çöple kaplı bir okyanusa dalış yapacağını görüyor. Okyanusun her tarafında çöpler, plastikler ve çantalar var. Bu görüntüleri görmek hiç iç açıcı değil fakat gerçekler!

Hadi hep birlikte bu çevre kirliliğine göz atalım! Umarız bu fotoğrafları gördükten sonra daha dikkatli oluruz!

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Roatan'ın yanından çekilen fotoğraf:

İnsanların kullanıp attığı tüm plastikler okyanusun üstüne çıkmış durumda!

Fotoğrafçı Caroline Power'ın paylaştığı bu fotoğraf çok tepki aldı. Caroline fotoğrafın altına şunu ekledi: "Hayatınızda plastik kullanmayı bırakmalısınız!"

Okyanusları korumak için kurulan "Blue Planet Society" şirketinde çalışan John Hourston ise şunu ekledi: "Bu gördüğümüz fotoğraf plastik kirliliği için en kötü örnektir."

John, bu kirliliğin balıklar üzerinde de etkili olacağına değindi. "Bu kirlilik global bir sorun olduğu için devletler de çözüm bulmalı."

Buna çözüm olarak Banish the Bag şirketi süpermarketlerdeki plastik poşet kullanımını azaltıyor ve plastik şişeler için depozito sistemi düzenleniyor.

Roatan'ın temiz olduğu fotoğraf:

Videoyu buradan izleyebilirsiniz:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulgorodozer

İşte Bu Olmadı 😡😡

pelin.ercn

Herkes denizi bu hale getirdikleri için kendi ırkını kötülemiş ama kendinizi kötüleyerek zaman harcamak yerine sadece bu söylediklerinizi uygulasanız dünya daha iyi bir yer olacak. Başkalarını kötülüyorsunuz ama bunları siz de yapıyorsunuz.

asena_elif_94

ULAN İNSAN IRKI SEN BİR BOKA YARAMAZSIN. YEDİĞİN KAPA PİSLEMEK BU İŞTE.

gothamkrali

Doğanın bizden intikam alacağı gün yakındır!

roronoazoro1

Bunu nasıl becerdiniz amk denize tecavüz etmişler resmen.

Görüş Bildir