Görüş Bildir
Haberler
Cem Küçük: Ahmet Hakan'ı Tehdit Etmedim, İroni Yaptım!

Cem Küçük: Ahmet Hakan'ı Tehdit Etmedim, İroni Yaptım!

Onedio Medya
21.10.2015 - 11:17

Star yazarı Cem Küçük'ün, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan hakkında 'İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun' cümlesinden ötürü geçen 14 Ekim'de şüpheli sıfatıyla ifade verdiği ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Star yazarı Cem Küçük'ün, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan hakkında 'İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun' cümlesinden ötürü geçen 14 Ekim'de şüpheli sıfatıyla ifade verdiği ortaya çıktı. 

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Küçük, bu cümlesinin 'tehdit' değil, 'benzetme' ve 'mecazi anlamda kullanılmış söz' olduğunu iddia etti. 

'İroni yaptım'

Star yazarı Cem Küçük, 14 Ekim'de Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nda alınan ifadesinde, Ahmet Hakan'ı geçmişte dünya görüşü bakımdan kendilerine yakın gördüğünü, ancak Hakan'ın Hürriyet'e geçtikten sonra görüş değiştirdiğini ifade etti. Küçük, 'Şizofrenik ve PKK'lı bir hırsız portresi: Ahmet Hakan' başlıklı yazısını, 'İronik anlamdaki cümleler' diye savundu. Hakan'ın, kendisin hakkında suçlayıcı mahiyetteki yazılar yazdığını ileri süren Küçük, 'Kendisinin yapmış olduğu eleştiri eylemlerine yönelik biz de kendisini sert bir şekilde eleştirdik' dedi.

Küçük, kendi yazısında yer alan 'İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun' cümlesinin tehdit değil, 'benzetme' olduğunu öne sürerek, '(Bu cümlem) kendisinin doğrudan can güvenliği can güvenliği açısından hedefleyerek tehdit kastıyla söylenmiş bir cümle değildir. Burada benzetme yapılarak yazılmış, kesinlikle ölümle tehdit kastedilerek yazılmış bir yazı değildir. Bir nevi mecazi anlamda kullandığım bir cümledir' dedi.

'Kabataş haberi kurguydu'

Küçük, ifadesinde, Gezi Parkı gösterileri sırasında Kabataş'ta türbanlı bir kadının göstericiler tarafından tartaklandığı yönünde kendi gazetesinde çıkan haberi de eleştirdiğini belirterek, 'O dönem kendi gazetem dahil, bunun bir kurgu olduğunu ve bunun iyi yönetilemediği yönünde eleştirel bir yazı yazdım' dedi. Bu yazıdan sonra bile Ahmet Hakan tarafından 'Susurluk bozuntusu ve köşe yazısıyla mafyacılık yapan' ifadeleriyle eleştirildiğini iddia eden Küçük, 'Karşılıklı yazılarımız ele alındığında asıl kendisi tarafından hedef alınan ve saldırılan kişi benimdir. Yazımın sert eleştiri olarak algılanıp basın özgürlüğü kapsamında ifade özgürlüğü değerlendirilerek, takipsizlik verilmesini talep ederiz' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
10
2
2
1
0
0