Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çeken Bilir! Acı Ama Gerçek Yanlarıyla Bayramlarda Evin "Yetişkin Kızı" Olmak

264PAYLAŞIM

Bayram evinde genç bir kız olmak her zaman zor olmuştur; biraz büyüyüp yetişkin bir kadın olduğunuzda daha da zor. Bütün bayram peşinizi bırakmayan hadiseler silsilesi ile karşınızdayız.

1. Bayram öncesi hazırlığında kimse senin yeteneklerine bakmaz. Üzerine bir de karton gibi baklava yufkaları da açtığın için azarlanırsın.

2. Gerçekten çok başarısız dolmalar sarmanı görmelerine rağmen önüne bir tencere, bir kavanoz da yaprak koyarlar. Bir de sarma hızından sürekli şikayet ederler.

3. Bayram sabahı kahvaltı sofrası hazırlama görevi omuzlarına yüklenmiştir. Uykulu suratınla zeytin tabağı doldururken, erkek kardeşinin yardım etmesine de izin vermezler.

4. Odanda 5 dakika bile oturmanı kimse kabul edemezler. Seni yabanilikle, aileni sevmemekle suçlarlar.

5. Sanki başka kimsenin eli tutmuyormuş gibi sürekli senden çay dağıtman ve boşları toplaman beklenir. Hele evden bir erkek falan çay dağıtıyorsa akrabalar hemen "Kızım ayıptır kalk." demeye başlar.

6. Seni gören herkes "Var mı birileri?", "Evlilik ne zaman?" sorularıyla başının etini yemeye başlarlar. Adeta teyzeler, evlilik ve çay bardakları üçgenine sıkışırsın.

7. Eve girip yeni oturan misafirlere kolonya tutma görevi yine sendedir. Kolonya şişesi adeta eline yapılmış durumda gezersin.

8. Bayram ziyaretine gelen her çocuğu odaya toplayıp bakıcılık yapma görevi sendedir. Hele de bu çocukların sayıları sürekli artıyorsa odanda orta çaplı bir kreş kurulur.

9. Odandan çıkmanı gerektirecek herhangi bir şey olmasa dahi sürekli "Kızım üstünü giy, bayram bugün." şeklinde darlamalar başlar.

10. El öpmemek mümkün mü? Sevip sevmediğiniz herkesin elini otomatiğe bağlamış gibi öpmek zorundasınızdır. Ara sıra el-yüz yıkamakta fayda var.

11. Gece geç saate kadar kalkmayan misafirlere esneyerek mesaj verme görevi de sendedir. "Esnesene!" bakışlarını gördüğün an göreve başlarsın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Ne çekmişsin be editör!

virtuoz-sr

her zaman diyorum akraba akreptir. boş insanlardır çoğu. sırf kan bağı var diye iyi geçinmek zorundasın diye bir şey yok. ben çıkardım hayatımdan. kafam rahat.

samyeli90

Tek kızım halimi siz düşünün

mehmet-ali-tekin1

Staj bunlar Staj. Kindar șeyler. :)) kesin çaya tükürmeyi bunlar icat etti. :)

mincir

Tüm akrabalarla küstüm çok mutluyum tek hayat amaçları eleştirmek, eksik aramak, moral bozmak.Mutlu görmeye dayanamıyorlardı onların sağlığı için de böyle daha iyi oldu, ayaklarım üstünde dimdik durduğumu görünce kalp krizi geçirebilirlerdi 😁

Görüş Bildir