Can Dostu Diye Boşuna Demiyormuşuz! Köpekler Rüyasında Sahiplerini Görüyor

626PAYLAŞIM

Çizgi filmlere köpeklerin rüyalarını hep kemiklerin ya da kedi kovalamanın süslediğini görürüz. Buzzfeed'den derlediğimiz bu habere göre ise Harvard'lı bir profesör bu insanın en yakın dostu hayvanların muhtemelen gün içinde yaşadığı olaylarla ilgili rüyalar gördüğünü açıkladı. Bunu duyan köpek sahipleri ise ağlamaklı...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/tanyachen/break...

Geçtiğimiz hafta People dergisi Harvard Üniversitesi'nden bir psikologla birlikte köpeklerin uyku ve rüya alışkanlıklarını yazdı.

Aynı zamanda okuyucalardan gelen soruları da cevaplayan psikolog Dr. Deirdre Barrett, köpeklerin rüyaları ile ilgili ise şöyle bir bilgi verdi.

"Köpekler rüya gördüğünde ne gibi bir deneyim yaşıyorlar?

İnsanlar, gün içinde ilgi duydukları şeylerle ilgili rüyalar görürler ama bu mantıktan çok görsellik içerir. Hayvanların bundan farklı olduğunu düşünmemiz için hiç bir sebep yok. Köpekler genellikle sahiplerine oldukça yüksek derecede bağlı oldukları için, köpeğinizin rüyasında sizin yüzünüzü görüyor, kokunuzu alıyor, ya da sizi mutlu ediyor veya kızdırıyor olduğunu görmesi çok olası."

Bunu okuyan köpek sahipleri ise gözyaşlarına boğuldu...

Derginin yayınladığı o soru cevap kısmından bu parça özellikle alındı, sosyal medya üzerinde paylaşıldıkça yayıldı. 

Atılan twitlerden biri Pazartesi gününden bu yana 60.000'den fazla paylaşım aldı.

Köpek sahipleri onların uyurken fotoğraflarını çekip paylaştılar.

Herkes 'acaba şimdi rüyasında beni mi görüyor?' diye duygulanıyordu.

O minnak kalbinde ve aklında sahibinin olması, rüyasında onu görme ihtimali ne kadar duygusal...

İnsanlar resmen can dostlarının aslında onlara ne kadar bağlı olduklarını bir kez daha anlamış oldu.

Onlar için parkta koşturmaktan, kemik yemekten daha önemli bir şey kesinlikle var...

Sahibinin yakınında olmak!

"Aman Allahım! Kalbimi acıttı bu!"

"Aman tanrım, ağlıyorum."

"Köpeklerin rüyasında sahiplerini gördüğünü okuduğumdan beri, köpeğim her rüya gördüğümde ağlamak istiyorum."

"Köpeğimin rüyasında beni gördüğünü düşündüm ve ağlamaya başladım içinde bulunduğun ruh hali bu."

Bir başka Twitter kullanıcısı ise durumla ilgili komik ama farklı bir yorum yaptı.

"köpeğinizin rüyasında sizin yüzünüzü görüyor, kokunuzu alıyor, ya da sizi mutlu ediyor veya kızdırıyor olduğunu görmesi çok olası." KÖPEKLERİ HAK ETMİYORUZ BİZ.

Onlar sizi çok seviyor! Sizi asla terk etmezler, size vurmazlar, sizsiz bir yere gitmek bile istemezler! Siz de onları çok sevin. Satın almayın, sahiplenin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muzludankek

kediler ?

negansmash

Kesinlikle hak etmiyoruz köpekleri.

lazkizi53

Onlar cok tuy doker yeeeaaaa evi nasil temizliyorsun diyenlere inat kopek kedi sevmeyen evime gelmesin onlar hepinizden daha degerli

erlik

Bir canlı düşünün. Ölüm döşeğinde bile size kuyruk salmaya çalışıyor. Sen daha giyinirken seni özlemeye başlıyor. Köpeklerimi özledim :'( Bu arada şerefsizlik yapmayın. Kedi olsun, köpek olsun; aldığınız cana sonuna kadar sahip çıkın. Birde "Satın almayın sahiplenin" Evinize bir can katmadan önce dönüp bir bakın sizde o g.t var mı diye. Her gün sabah akşam, yaz kış demeden sokağa çıkacaksınız. Yeri gelecek 30 kiloluk köpeği, patileri yanmasın diye taşıyacaksınız. Olur da sahile giderseniz o şemsiyenin altında yatarken sen kumda yanıyor olacaksın. Öyle her kafana estiğinde evine birileri gelemeyebilecek. 3 günlük ayakkabın yada telefonun kemirilince sinirlenmeyeceksin. Yeri gelip efkarlanıp uzunca bir uluma duyunca (ki gece 2 favorisi Tekila'nın) bağırmayacaksın. Sen yorgunluktan ölürken o oyun oynamaya çalışırken bezmeyeceksin. Bunların hepsine haiz isen ne olur ama ne olur önce bir barınağa git. Sokağa çık. Sevgine o kadar muhtaç can var ki sokakta. Seni sevgiye boğmak, sana ömrünü adamak için öylece bekliyor. Sen ona bir adım at o sana zaten canını veri. Ne olur satın almayın sahiplenin.

Gizli Kullanıcı

@Portside.. Helal lan sana. Ne oscar, ne altın ayı hepsi sana be... :/

Gizli Kullanıcı

"Sen daha giyinirken seni özlemeye başlıyor" cidden öyle :( giyiniyorum parfümümü falan sıkıyorum başlıyor ağlamaya dışarı çıkıcam diye :(

Görüş Bildir