Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cam Tabutun İçinde 100 Yıldan Fazla Süredir Korunan Gizemli Bebeğin Kimliği Tespit Edildi!

-

Geçtiğimiz yıl ABD’nin San Francisco şehrinde inşaat işçileri tarafından kurşun ve bakır alaşımından yapılmış cam bölmelere sahip ilginç küçük bir tabut bulunmuştu.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/creepy/preserved...

Tabutun cam yüzeyini iyice temizleyen kişiler içini gördüklerinde daha büyük bir şaşkınlık yaşadılar.

Çünkü tabutun içinde bulunan küçük kız bedeni bir asrı aşkın süredir orada olmasına rağmen hiç zarar görmemişti.

Hatta beraberinde bulunan kırmızı gül ve lavantalar bile neredeyse hiç bozulmamıştı.

1800'lerde öldüğü tahmin edilen kızın tabutunun bulunuşundan bu yana bir araştırma ekibi bu küçük kızın kimliğini bulmak adına çalışmalar yürüttü.

İşte o araştırma ekibinin çalışmaları sonuç verdi ve bu küçük kızın kimliği ortaya çıkarıldı.

13 Ekim 1876'da 3 yaşına sadece 2 ay varken yaşamını yitiren bu küçük kızın ismi Edith Howard Cook. O dönemdeki toplumda önde gelen bir ailenin kızı olduğu belirtilen Edith, muhtemelen bir enfeksiyonun neden olduğu ağır besleme yetersizliği sebebiyle hayatını kaybetmişti.

Minik bedenini saran beyaz dantelli elbise, saçlarının üzerinde bulunan kırmızı bir gül ve bedeninin yanındaki lavantalar bu küçücük tabutta dikkat çeken diğer ilginç detaylardan.

Edith'in gömüldüğü Odd Fellows bölgesi geçmişte mezarlık kullanımından çıkarılana dek 30 bin kişinin gömüldüğü bir alan olmuş.

1920'lerde şehrin bu alana doğru büyümesi sebebiyle artık kullanımda olmayan bu mezarlık içindeki mezarlarla birlikte başka bir bölgeye taşınmış. Bu taşıma işlemi sırasında ise Edith'in küçük mezarının gözden kaçtığı düşünülüyor.

Yürütülen araştırmaların başında olan "Garden of Innocence" isimli kurum geçen yıl, kimliği bilinmediği için ona "Miranda Eve" ismini vererek bir anıt mezar yaptırmıştı.

Artık kimliği açıklığa kavuşan küçük kızın anıt mezarındaki ismi 10 Haziran'da yapılacak bir törenle "Edith Howard Cook" olarak değiştirilecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

tabutu hava almayacak ceset bozulmayacak sekılde nasıl saklamıslar kı ılgınc

hukumran

bir hikaye kitabının kapağına bakarmış gibi hissettim kendimi.

ceren-abdis

nasil vucudu bozulmamis anlamadim

lividarius

eski mısır döneminde de olan mumyalama teknikleri diye düşünüyorum.Bedenin zarar görmeden kalması için adlarını tam bilmediğim sanırsam karışımlar ile sağlanıyor.Çocuğun ailesinin varlıklı olduğu yazıyordu fikrimce özellikle yapılmış bir işlem

lucius-grecea

bir benzeri de sicilya'da, rosalia lombardo

hastalik-hastasi

yazık olmuş.

Görüş Bildir