Cam Kenarı Bilet Almadığı Halde Cam Kenarında Oturan Yüzsüzün 13 Tipik Özelliği

-

Yolculuk yapmak kimine göre zevkli, kimine göre de bir çile. Sonuç itibariyle uzun saatlerin geçtiği zorunlu bir birliktelik. İnsan her zaman yanında oturan kişi konusunda şanslı olmayabilir. Özellikle cam kenarı bilet aldığınız halde yerinizde gözü olan birine denk geldiyseniz... O yüzsüze biraz daha yakından bakalım, buyrun.

1. Öncelikle bunu asla aşağıda otobüsün kalkış saatine kadar duranların arasında göremezsiniz. Otobüs perona yanaşır yanaşmaz biner!

Sinsilik bunun yaşam kaynağı çünkü. Işık hızıyla çökecek cam kenarına!

2. Cam kenarını boş görmek, onun için cennetin müjdelenmesi gibi mutluluk veren bir gelişmedir. Kendini tebrik ederek kıçını koltuğa yerleştirir.

Noluyosa sanki? Hayret bir olay...

3. "Orası benim yerim yalnız?" dediğiniz an olaylar silsilesi başlar. İlk taktiği "Yoo benim yerim?"dir. Bunun adı "Yersen!"

İnsanın kendinden şüphe etmesini sağlamak için yeterli.

4. Biraz daha pişkinse "Evet ama ben koridorda oturamıyorum, bilet yok diye aldım" gibi bir sinir zıplatmasıyla da gelebilir.

"Bana ne kardeşim?" diyip onu ordan kaldırın ama fazla uzağa gidemiycek, yanınızda !

5. Olayı duygusal bir boyuta getirip "Ben hastayım, koridor tarafında yolculuk edersem ölürüm" de diyebilir, şaşırmayın.

Bilhassa yaşı eğer sizden büyükse zor durumda kalmanızı sağlayan bu hareket karşısında sizi iyice hayırsız evlat konumuna düşürür.

6. "Cam kenarı benim" dediğiniz zaman "Ne fark eder?" diyen yüzsüz çeşitleri de vardır bunların.

Çok şey fark eder, siiieeeee!!!

7. Cam kenarında oturacağından o kadar emindir ki boyun yastığını, toptop yaptığı cama dayamalık hırkasını falan hep yanında getirmiştir.

İyice kendi evinizde kiracı gibi hissedersiniz artık.

8. Diyelim ki istediğini alamadı ve koridordaki yerine geçti. Mola yerine geldiğiniz zaman uyuma numarası ile geçişinizi seve seve engelleyecektir.

İntikam duygusu bunun iliklerine kadar işlemiş. Şu hale bak!

9. Koltuğa iyice yerleştikten sonra kıçıyla sınırlarını genişletmek için hiç ama hiç çekinmez.

Sağa döner, sola döner... Artık siz rahatsız olup kayarsınız iyice!

10. Aranızdaki gerginliği azaltmak için gereksiz konuşmalarda bulunur, secerinizi öğrenmek için can atar.

Bi sus ya Allah kahretmesin seni bi sus!

11. Arsız olduğunu artık ikram servisi sırasında da göstermekten çekinmez. Topkek aldıysa bi tane de bisküvi ister.

Çünkü yüzsüzlük bunun karakteri!

12. İller arası mesafeler bundan sorulur. Varılacak yere kaç km kaldığını gösteren tabelaları takip etmek için uykusundan uyanıp bakar, geri yatar.

Sanki bir kaymakam, sanki bir vali...

13. Bu yüzsüzleri her gördüğünüz yerde alaşağı etmek sizin en doğal hakkınızdır. Korkmayın, çaçaron olmazsınız!

Hasta mıdır nedir ya....

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
denizzozturkk

Okurken bile sinir oldum.

busra-kus3

Canım Süha :) (tekli koltuklar) Ayrıca şükredin be neler geliyo milletin başına otobüste (metro)

canbaz67

Ben koridorculardanım, bu sıkıntıları yaşamadım. Neyse gelmişken bir anımı anlatayım. Bir bayram dönüşüydü, arkadaşın göriceksin vites üzerinde gideceksin esprileri ile binmiştim otobüse, benim koltuğum ayrıca bir bayana da satılmış. neyse öyle işte. Vites üzerinde gitmedim ama yanında gittim.

ailuros

bu yine iyi; teyzenin birisi gelip bizim aldığımız çift kişilik koltuğa kurulmuş hem de pencere kenarına böyle süzülmüş. teyze kalk diyoruz kürtçe bir şeyler diyor kimse anlamıyor tabi, sonra koltuğu 3 önde koridor kısmındaymış biz muavinle konuştuk muavin kaldırmaya çalışıyo kadın anlamamazlığa vuruyor, yaşına hürmetle çirkefleşemiyoruz da neyse öndeki yanında oturacak yolcu isterseniz biriniz buraya gelin demesin mi ben de kardeşimden ayrılamam diye yapıştırdım cevabı, muavin de onlar birlikte diye bizi destekledi. neyse kadın teyze gel senin yerin burası dedi yaşlı kadın da meğersem onun akrabasıymış uyanık köfteler ya. böylesi insanlara yaşlı da olsa yerini vermicen. benden çakallar.

mahmut-abdurahman-cetin

Sırf bu yüzden tekli koltuğu olanları seçiyorum, nadiren çift koltukluyla gittiğim oluyor, onda da yaşına başına bakmadan " orası benim yerim müsade ederseniz yerime oturmak istiyorum" der demez yerlerine geçiyorlar. Mola zamanı da uyuyorsa bile affetmem önce hafifçe dürter uyanmaz sertçe dürter "geçebilirmiyim" derim. Ayrıca ikramlar da bir kurabiye var kahveyle güzel gidiyor ondan 2 tane alıyorum, arsızlık ne alaka :D

Görüş Bildir