Çalma Hastalığına Yakalandıktan Sonra Düşüşe Geçen, Johnny Depp'in Eski Sevgilisi Oyuncu Winona Ryder'ın İnişli Çıkışlı Hayatı

-
Abone ol

Çok yakışıyorlarmış ya. 😍

Kaynak: https://www.instagram.com/moviegraf/?hl=...

Şu güzelliğin saflığına bakar mısınız? Herkesi kendine hayran bırakan mükemmel oyunculuğuyla adından söz ettirmiş biri Winona Ryder...

Şimdilerde onu Stranger Things dizisindeki Joyce Byers karakteriyle izliyoruz. Onun bugünlere gelişi kolay olmamış tabii. Herkes gibi o da ünlü olmanın bedelini bir şekilde ödemiş. Biz de sizlere kısa da olsa hikayesini anlatmak istedik.

1971 senesinde Amerika'da dünyaya gelmiş. Onun için 90'ların en gözde isimlerinden biri diyebiliriz. Hem güzelliğiyle hem de oyunculuğuyla herkesi büyülemeyi başarmış bir kadın.

Çok az oyunculuk tecrübesi olmasına rağmen Tim Burton'ı etkilemiş ve Beetlejuice filminde boş rolü kapmış.

Tabii bu filmle de adı duyulmaya Hollywood'ta fırtınalar estirmeye de başlamış. Zaten hakkıdır da çünkü çok başarılı bir oyuncu.

Daha sonra tüm uyarılara rağmen gençlik filmi olan Heathers'ta oynamış. Edward Scissorhands'ta oynayarak kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlamış.

Edward Scissorhands filmi onun için bir dönüm noktasıydı diyebiliriz. Çünkü bu filminde hayatının aşkı Johnny Depp ile karşılaşmıştı.

Daha 18 yaşındayken ilk kez aşık olmuş Johnny Depp'e. İşleri ciddiye bindirip bir nişanlılık dönemi bile geçirmişler.

Hatta Johnny Deep "Winona Forever" yazılı bir dövme bile yaptırmış. Fakat 3 yılın ardından Winona, Johnny Deep tarafından terk edilmiş. Tabii bu ayrılığın ardından Johnny Deep, Winona dövmesini "Wino Forever" şeklinde değiştirmiş.

Hayatının aşkından ayrılmış olsa da o yine yoluna devam etmiş ve 1994 ve 1995 yıllarında Oscar'a aday olmayı başarmış.

Fakat Angelina Jolie'nin de yer aldığı "Girl, Interrupted" filminden sonra gerileme dönemi başlamış ve bir çöküş yaşamış. Depresyona girmiş ve "Anksiyete bozukluğu" teşhisi konulmuş.

Bu rahatsızlığının yanında bir de kleptomani hastalığına da yakalanmış. Kısaca çalma hastalığı diyebiliriz. 2001 yılında bir mağazadan 4 bin dolarlık eşya çalarken yakalanmış ve gözaltına alınmış.

Gittiği çoğu yerden bir şeyler çalınca da sektörün dışına itilmiş ve yalnızlaştırılmış. Zaten kariyerinde de büyük bir düşüş yaşamıştı.

Tamamen işsiz kalmamış tabii ama asıl sahalara geri dönmesi Stranger Things ile olmuş.

2011 yılından itibaren de Scott Mackinlay Hahn ile beraber.

2017 yılında Amber Heard, eşi Johnny Deep'ten şiddet gördüğünü iddia ettiğinde Winona, eski sevgilisi Johnny Deep'in böyle bir şey yapmayacağını söyleyerek ona destek vermişti.

90'ların gözde isimlerinden biri olan Winona Ryder'in hem başarılarla hem çöküşlerle geçen hayatının bir kısmını sizlere aktardık. Umarız ki onu daha çok ekranlarda izleyebiliriz.:)

90'ların gözde isimlerinden biri olan Winona Ryder'in hem başarılarla hem çöküşlerle geçen hayatının bir kısmını sizlere aktardık. Umarız ki onu daha çok ekranlarda izleyebiliriz.:)
90'ların gözde isimlerinden biri olan Winona Ryder'in hem başarılarla hem çöküşlerle geçen hayatının bir kısmını sizlere aktardık. Umarız ki onu daha çok ekranlarda izleyebiliriz.:)

Kaynak: moviegraf

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzakenar

Başlıkta neden Johnny Depp'in eski sevgilisi olduğu belirtiliyor ki? Tanımayan tanımasın Winona'yı önemli değil. Hayatındaki en büyük başarısı sanki yaşadığı o aşk.

corpse-bride

calmayı bılmem ama uyusturucu jonny ve bunun ıpını baya cekmıstı sonradan bı uyanıs oldu bırı karayıp korsanları dıgerı stranger ıle gerı donus yaptılar

rivaille

Nasıl bir hastalık aq bu. Hırsızsın işte

hevinuroj

Cher'in kizi olmakta kolay olmasa gerek.

corpse-bride

karıstırdın sen onu

hevinuroj

Haklisin, hatta bu karisikligi uzun yıllardır yaşıyorum! Demekki yakistirmisimda bir sekilde!

mincir

ilk defa gördüm kendisini çok hoş asil bir güzelliği varmış özendim valla.

Görüş Bildir