Görüş Bildir
Haberler
Çakma Ama Birebir Aynı: Ünlü Oyun Konsollarının Taklitleri Olarak Piyasaya Çıkan 12 Ürün

Çakma Ama Birebir Aynı: Ünlü Oyun Konsollarının Taklitleri Olarak Piyasaya Çıkan 12 Ürün

30.12.2017 - 22:59

Taklit ürünler hayatımızın her alanına girmiş durumda. Kıyafetlerden teknolojiye, yediğimiz gıdalardan içtiğimiz içeceğe her şeyin çakması yapılır oldu. Bu listemizde de birbirinden ünlü konsolların çakmalarına göz atacağız.

1. The Compact G

1. The Compact G

Compact G bariz bir şekilde Nintendo DS çakması, ama sadece dış görünüş olarak. İçerisi, bildiğiniz tetris.

2. Neo Double Games

2. Neo Double Games

Bir başka Nintendo DS çakması da Neo Double Games. Bu çakma konsol, üzerinde iki oyun birden barındırabiliyor. 3310'da bulunan yılandan hallice.

3. WiWi

3. WiWi

Bir dönemin efsane konsolu olan Nintendo Wii'nin çakmasının çıkmamış olması düşünülemez. Adamlar konsolun ismini bile değiştirmeye üşenip 'WiWi' olarak kullanmış.

4. Super PolyStation 2

4. Super PolyStation 2

Tamam PlayStation 2'yi kutu rengine kadar arakladınız anladık da, bari teknolojik olarak bir şeyler katsaydınız keşke. Kasetli atari bu çünkü.

5. POP Station

5. POP Station

İşte karşınızda mükemmel POP Station. Tetris oynamak için vazgeçilmeziniz olacak. Hem PSP'ye oranla oldukça da ucuz.

6. FunStation 3

6. FunStation 3

Bence listedeki en başarılı çakma konsol kesinlikle bu. Sadece dış görünüş olarak yalnız. Yoksa bu konsol da sadece kasetli atari oyunlarını oynatıyor.

7. Game Joy

7. Game Joy

Bu 'mükemmel' el konsolunun Game Boy bekleyen bir çocuğa hediye edildiğini düşünün. Yaşayacağı hayal kırıklığını tahmin bile edemeyiz.

8. Battman

8. Battman

Bu kasetli atari tam bir facia. Tasarımı XBOX çakması. Bu konuda listedeki diğer ürünlerden farkı yok. Ama o isim ne? Battman diye konsol adı mı olur? Çakma süper kahraman isimli, çakma XBOX konsolu olan çakma Battman karşınızda.

9. Chintendo Vii

9. Chintendo Vii

Bu cihaz için hiçbir şey yazmayacağım. Adıyla her şeyi açıklıyor.

10. Mini PolyStation 3

10. Mini PolyStation 3

Yeni bir PlayStation 3 çakması karşınızda. Eğer bu konsolu alırsanız televizyona da ihtiyaç duymuyorsunuz. Çünkü oyunları kendi minik LCD ekranı üzerinden oynuyorsunuz. Öyle televizyona bağlarım falan diye beklemeyin yani.

11. PolyStation

11. PolyStation

Burada konsolu değil sadece kutusunu görebilsek de, ilk PlayStation'ın çakması olduğunu düşünüyorum. Düşünüyorum çünkü kutu tasarımında o kadar çok marka var ki, içinden her şey çıkabilir. Sağ üstte PlayStation logosu, ortada kocaman bir Nintendo logosu ve sol altta Namco. Kafalar fazla karışmış.

12. iReady Go

12. iReady Go

Yine kafası karışık bir konsolla karşı karşıyayız. İsimde bir Apple kokusu var. Tasarım PSP olarak başlanıp, XBOX olarak renklendirilmiş. Ekranda ise en fazla tetris vardır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
5
5
4
3
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın