Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cadıların Torunlarıyız! Ruhunuzda ya da Kanınızda Cadılık Taşıdığınıza Dair 15 Gösterge

18PAYLAŞIM

Koca karı, ebe, şifacı... İstediğiniz kelimeyi kullanın; şu bir gerçek ki, dünyanın her yerinde, her kültürde 'bilge, gizemli, sırlara vakıf' kadın figürü var. Peki sen onlardan biri olabilir misin?

1. "Ben demiştim" cümlesini çok fazla kullanıyorsunuz çünkü gerçekten de demiştiniz!

Bir insanı görünce ilk bakışta notunu veriyorsunuz. Bir işe başlanacağı zaman sonunu hemen hemen kestirebiliyorsunuz. Sizin üstünüze düşen uyarıyı yaptıktan sonra kaosu uzaktan izleyip "e ama ben demiştim" demek keyif aldığınız şeyler arasında. Hiç inkar etmeyin!

2. Körkütük bir romantik değilsiniz... Sevdiklerinize bağlansanız da; asla aşk duygusu sizin için hayatın odak noktası değil.

Hayatın ne kadar geniş olduğunu biliyorsunuz. Popüler kültürün dayatması romanslar hiç size göre değil. Aksine; aşk meselesini abartanları görünce inceden sinirleniyorsunuz. Çünkü dünya o kadar büyük, daha önemli o kadar çok mesele var ki!

3. "Cadı kahkahası" tabiri boşuna değil! Çünkü iyi bir mizah anlayışınız var. Kıvrak zekanızdan ve dünyanın absürtlüğünü özümsemiş olmanızdan kaynaklı...

Olaylara şaşırmıyor, en zor anlarda bile deli gibi gülüyor musunuz? "Ay sinirlerim bozuldu" diye bitirdiğiniz o kahkahanızda görmüş geçirmişliğin; cadı büyükannelerinizden aldığınız bilgeliğin izleri var.

4. Doğa ile aranızda adeta garip bir iletişim var... "Can" kelimesinin anlamını çok iyi biliyorsunuz.

Varlıklarını, hayatlarını hissediyor, hatta bazen deli gibi onlarla konuşuyorsunuz bile. Basit bir bitki çayı yapmak sizin için sadece 'öylesine' bir şey değil... O yaprakların ruhunu kendi enerjinize kattığınızı biliyorsunuz. Doğaya çok saygılısınız. Bir ağacın yok yere kesilmesinin, açmaya çalışan çiçeklerin ezilip geçilmesinin göz yumulacak tarafı yok!

5. İnsan ilişkileriniz iyi, daha doğrusu nabza göre şerbet vermeyi bildiğinizden seviliyorsunuz. Lakin yalnızlığınız sizin için çok kıymetli!

Belli aralıklarla bir başınıza kalmazsanız içinize fenalıklar basıyor. Bu sizin için bir lüks değil, adeta bir ihtiyaç!

6. Özellikle dolunay zamanlarında içiniz bir fena oluyor!

Kendinizi vahşi bir kurt gibi tepelere çıkıp uluyacak gibi hissediyorsunuz. Adeta bir şeyler sizi çağırıyor! 

Gökyüzüne uzun uzun bakma gibi bir hobiniz var; adeta trans haline geçiyorsunuz.

7. Hayvanlar mı? Hepsi adeta sizin çocuklarınız gibi!

Minnoş minnoş diye sevmek değil kastımız! Siz adeta bu dünyada insan dışında dolanıp duran diğer canlıların koruyucusu gibi hissediyorsunuz kendinizi. Sokaktaki kedinin, köpeğin sorumluluğunu taşıdığınızı düşündüğünüz gibi; bir kuşun, ayının, vahşi bir kurdun da zarar görmesini asla istemezsiniz. Döngüyü biliyorsunuz. Onlar adeta sizin 'tanıdıklarınız'.

8. Tatlı dilli değilsiniz. Yalan öpücüklerdense hakikatin sert tokadını yemeyi yeğleyen biri olarak, siz de acı gerçekleri açık açık söylüyorsunuz.

Zira çok sevilmek gibi bir kaygınız da yok! Benlik algınız çok gelişmiş; kimsenin onayına ihtiyaç duymuyorsunuz. Tabir-i caizse; dobrasınız! 

Çok değil, az ama net konuşuyorsunuz.

9. Yine de empati yeteneğiniz çok gelişmiş!

Bunda sezgilerinizin payı da büyük elbette. Sizin "ay alındı mı?! Üzüldü mü?! Kızar mı?! Acaba ne düşünüyor?!" gibi kaygılarınız pek yok. Zira zaten biliyorsunuz.

10. Kadınlarla aranız çok iyi!

En anlaşamadığınız, hatta gıcık olduğunuz kadına karşı dahi bir bağ hissediyorsunuz. Onları anlıyorsunuz, onlar da her daim size güvenebileceklerini biliyorlar. Diyoruz ya, minnoş minnoş biri olmasanız bile varlığınız güven veriyor!

11. Ama ahınızı alan insanın belini doğrulttuğu görülmemiştir!

Hayatı pek ciddiye almıyorsunuz, küçük şeyler sebebiyle hemen küsüp beddualar da etmezsiniz... Ama sizi kıracak kadar büyük bir şey yapıldıysa, bedelinin fitil fitil çıkacağını zaten çok iyi bilirsiniz.

12. Adaletsizliğe karşı tavrınız ise... Düşman başına! Öyle acımasız olabilirsiniz ki...

Kindar demeyelim ama "hafızası güçlü" diyelim! Adalet yerini bulana kadar yapılanları kolay kolay unutmuyorsunuz. Hem de sadece kendinize karşı değil! Başkalarının başına gelen haksızlıklara da 'bana ne ya' deyip geçemeyenlerdensiniz. Kaos istiyorlarsa, kaosun kralını yaşatırsınız!

13. Aslında içten içe huzurlu birisiniz... Zira kadere güveniyorsunuz.

"Her şeyin olacağına varacağı" gerçeğini kabullenmişsinizdir çoktan. O ana gelene kadar yaşanacak olan tüm curcunayı cadı kahkahaları atarak, mazlumlara yardım ederek, bazen de işleri hızlandırmak ve renklendirmek adına şirretlikler yaparak deneyimleyeceğinizi biliyorsunuz. 

Biraz boşvermiş, rahat ve dingin bir haliniz var.

14. Şu hayatta sizin için en önemli şey ise "saygı"...

Geçmişten, kanınızdan, ruhunuzdan gelen bilgeliğe, büyükannelerinize, doğaya, hayvanlara ve en çok da kendi kimliğinize... Anahtar kelime saygı.

Size saygısızlık edenin vay haline.

Süpürgeniz hiç düşmesin!

15. Rüyalarınız çıkar!

Deli deli rüyalar görürsünüz sürekli. Hele anlatmadığınız o rüyalarınız var ya... Kim bilir ne sırlar saklıyorlar! İnşallah bir gün anlamına vakıf olacaksınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cadi-cafe-izmir

Adres: Konak, 897. Sk. No: 21, 35000 Konak/İzmir - Whatsapp: 0 505 329 00 89 - İzmir'de en iyi falcı - Fal - Kahve Falı - Tarot - Su Falı - Yıldızname - Kurşun Döktürme - Falcı - İzmir

oyku-kirari

cadılık böyle bir şey değil, cadılık içgüdüsü diye bir şey yoktur veya eski akrabalarınızdan birileri/biri cadıysa ondan size gelen herhangi bir his yoktur. Genlerimizde ''cadılık'' veya ''cadılık hissi'' tarzı şeyler taşımayız fakat cadı olmamızı sağlayan psişik güçler veya enerjiler herkesin içinde vardır o farklı bir konu. Cadı doğulmaz cadı sonradan olunur. Özellikle ''cadıların'' yaptığı hareketler yoktur yalan söylemek kandırmak gibi, her cadı bir bireydir ve her birey çok farklıdır. Yalan yanlış haberler ve yazılar paylaşmanız hoş değil Onedio ekibi.. Esenlik dilerim iyi günler..

dogarafik

Cadıymışım.

strjhuo-othernusja

Kadınların içinde var zaten o :D

oyku-kirari

cadı erkekler de vardır?

o-yorum-yapilacak

İnsani şeyler bunlar canım cadılık ile ne ilgisi var!

sakurasakura

Cadılar da insan! Farklı bir varlık değiller.

o-yorum-yapilacak

E bir farklarının olması gerekmiyor mu insanlardan.

sakurasakura

Hayır :) Sadece yaşam tarzları daha farklı diyelim kısaca.

o-yorum-yapilacak

Cadı mısın doğru söyle:D

sakurasakura

Yok hayır değilim de bol bol araştırdığım bir konudur, paganlık olsun cadılık filan. Hatta şuan ''Cadılık Zanaatı' kitabını okuyorum. Bayağı ilgimi çekiyor yani.

o-yorum-yapilacak

Fantastik ben de seviyorum ya! Netflix de çok iyi diziler var.Mesela eqiınox u izleyebilirsin.Cadılık olarak değilde değişik bir inanca bağlı olarak özel kadınların varlığını anlatıyor.

sakurasakura

Yüzüklerin efendisi serisi hariç beni pek sarmıyor, fantastik dizi veya filmler .Evet mesela cadı konulu filmler çok fazla var ama bana onlar hiç gerçekçi gelmiyor beni işin biraz daha gerçek olanı kısmı ilgilendiriyor .Zaten paganlık veya cadılık filan fantastik şeyler değildir.

o-yorum-yapilacak

Haklısın:) Bende meraklı bir insanım benim aklımı çelme sakın:D Gerçek derken nasıl yani:D

sakurasakura

İnternet elinde :) Bi bak araştır istersen eğer merak ettiysen, o zaman anlarsın ne demek istediğimi. Ben de aynı senin gibi düşünürdüm çünkü. Mesela Youtube'de Ufuk Elver'in videolarına da bakabilirsin.

o-yorum-yapilacak

Şuan videolarına bakıyorum :) Teşekkürler :)

oyku-kirari

hayır hiç de gerekmiyor bildiğimiz senin benim gibi normal insanlar ve başarılılar, enerjilerini nasıl kontrol edebileceklerini biliyorlar harika bir şey bu:) esenlik dilerim iyi günler

gardiyanrose

Bu ozellikler her an insanda var cadilikla ne alakasi var. insan zaten özeldir yaradilis bakimindan bole seler yerine daha faydali icerikler uretseniz.

Görüş Bildir