Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aklınıza Gelebilecek Hemen Her Tür Gıdanın Bozulmadan Buzlukta Muhafaza Edilebileceği Maksimum Süreler

 > -
Abone ol

"Buzluğa koy" Bu cümleyi neredeyse her an duyuyoruz ama o buzlukta ne kadar kalacak bilen yok dimi? Hangi ürünler bir ömür boyu buzlukta yaşayabilir hangileri buzlukta bile olsa 1 ay sonra çöpe gidebilir. Besinlerinizin hepsini buzluğa doldurmadan önce bilmeniz gereken liste işte burada!

Dondurma işlemi bakterilerin üremesini engeller, bu nedenle besinlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ancak yiyeceğin besin değeri ve tadı zamanla değişmeye başlar.Bunun nedeni de buzlukta bile olsa bakteri üretmeye başlamasındandır.

Dondurucunuzun ısısı -18 derece olmalıdır. Düzgün bir dondurma işlemi için ürünleri paketleyin ve içerindeki havayı vakumlayın. İşinizi kolaylaştırmak için paketlerin üzerine etiket takabilirsiniz.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2015/06/01...

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
koala-neco

kuzu etini yemeden 9 ay saklayan adama havada uçan tekmeyle ağzının ortasına dalarım !!!! aldığınız gibi tüketin ulen kuzu bu mis gibi -.-

macongol

bu süreler market dondurucuları için verilen süreler. bunları evdeki derin dondurucuya genellemek yanlış olur

macongol

bilgi yanlış. derin dondurucuda dondurulmuş her ürün ısı yükselipte kısmi bile olsa çözülmediyse yıllarca kalabilir. aşağıda arkadaşın yazdığı gibi askeriyede etler savaş halinde yedeklenmek amacıyla yıllarca stoklanır

blackcat

su ürünlerinden nefret ediyorum :S

Gizli Kullanıcı

Pişmiş ekmeğin kalabilmesi iyiymiş ya.Çavdar,beyaz aynı süre midir acaba.

Görüş Bildir