Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bütün Olumsuzluklara İnat Etrafımızda İyi Şeyler de Olmaya Devam Ettiğinin 15 Güzel Kanıtı

1.6bPAYLAŞIM

İnsanımıza olan inanç bir kez daha tazelendi! 

1. Bursa'nın Kestel ilçesindeki bir kahvehanede, en az 1 saat kitap okuyan müşteriler, içtikleri çay ve kahveye para ödemiyor.

Kahvehane duvarındaki Can Yücel detayı da ayrı güzel.

2. Nevşehir'in Özyayla köyünde yaşayan ilkokul birinci sınıf öğrencisi Kerim Türkmen'in itfaiyeciliğe merakı, öğretmeni Ayşe Demirel sayesinde gerçek oldu.

Öğretmen, itfaiye eri olan arkadaşı aracılığıyla talebini Nevşehir Belediyesi'ne iletti. Belediye de kırmadı ve Minik Kerim'in okuluna giderek ona itfaiye kıyafeti giydirdi. 🚒

3. Görmek istediğimiz hareketler. 👏📚

4. Ağrı'da KYK yurdu öğrencileri, kış mevsiminin sert geçtiği kentte yaptıkları kuş yuvalarını yurt bahçesindeki ağaçlara astı.

Bahçede kendi elleriyle yaptıkları yuvaları boyayıp kuşları soğuktan bir nebze olsun koruyacak bu güzel yuvaları ağaçlara yerleştirdiler. 🐦

5. Sanat ve iş dünyasından 40 erkek, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve her türlü cinsiyet ayrımcılığıyla mücadele etmek için "Yanındayız Derneği"ni kurdu.

Kurucu başkanının kadın, kurucu üyelerin tamamının erkeklerden oluştuğu dernek, Türkiye'de tam eşitlik sağlanması için toplumsal cinsiyet eşitliğindeki dönüşümü hızlandırmayı amaçlıyor.

Biz de sizin yanınızdayız.

6. Antalya'da yaşayan iki emekli öğretmen, 10 yıldır bakımını üstlendikleri sokak kedilerine kış aylarında sıcak bir yuva olması için karavan satın alarak oturdukları sitenin bahçesine yerleştirdi.

"Kedi evi" adını verdikleri karavan, yaklaşık 100 kediyi yağmurdan ve soğuktan koruyor. İyi ki varsınız. 🙏

7. 11 yaşındaki Suriyeli Halime, Arnavutköy'de atık kağıt toplama arabasının içinde elinde boyama kitabı ve kalemle görüntülenerek içimizi acıtmıştı.

Babasına yardım etmek amacıyla okula gidemeyen Halime için neyse ki Milli Eğitim Bakanlığı devreye girdi ve küçük kız okula başladı.

8. Sakarya'daki yol çalışmasında, güzergahta 270 yıllık bir çınar ağacı olduğu anlaşılınca ağacın zarar görmemesi için yön değişikliği yapıldı.

40 metre genişliğindeki yol projesinin ağaca denk gelen kısmına kavis verilerek ağaç kurtarıldı. 🌱

9. Safranbolu Belediyesi, sahipsiz hayvanların sokaklarda güven içinde yaşamaları için farkındalık oluşturmak adına pek çok mahalleye "’Kedi Evleri" konumlandırıyor.

Kışın kendini hissettirdiği bu günlerde diğer belediyelere de örnek olacak bir davranış. Hem de evler Safranbolu evleri gibi dizayn edilmiş. 🏠

10. Bir Dileğim Var Derneğinin lösemili çocuklar için canla başla çalıştığı örnek bir projeden bahsedelim.

Hepimizin evinde kullanılmayacak durumda olan elektronik eşyalar vardır elbet. Dernek, bu kullanılamayacak durumdaki elektronik eşyaları topluyor ve bu ürünlerin geri dönüşümünden elde ettikleri gelirlerle bir çocuğun bir dileğini gerçekleştiriyor. Derneğin kuruluşundan bu yana da sayısız çocuğa ulaşıldı.

Siz de yardımda bulunmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz kendilerine.

11. Kocaeli'de yaşayan ve Samsun'da bir fen lisesini kazanan Hüseyin için okul idaresi, çok sevdiği tavuklarını getirebilmesi amacıyla bahçeye kümes yaptırdı.

İdare gibi idare. 🐓

12. Mersin'de, sokak kedilerinin konaklayıp beslenebilmesi ve de oyun oynayabilmesi için tasarlanan "Miyav Park".

Üstelik insanların ve köpeklerin girmemesi için sadece kedilerin giriş çıkış yapabileceği kapılarla korunuyor. 🐱

13. Ümraniye’nin Necip Fazıl Mahallesi Muhtarı Kadir Delibalta, yürüttüğü çalışmalar sayesinde gençleri uyuşturucu bataklığından kurtarıyor.

6 yıldır pes etmeden mücadelesini sürdürüyor, şimdiye dek 60 genci sokaktan kurtardı.

14. İyi ki varsınız. 👏

15. Bir öğretmen, sınıfındaki öğrenciler için tatlı bir sinema etkinliği yapmış. Görüntüler çok hoş.

Her öğrenci için bilet kesilmiş, sınıf tıpkı sinema gibi karartılmış ve de herkes için patlamış mısır hazırlanmış.

Öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyor. 💜

İyilikle kalın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pasaeli

yaw yokmu parası olan şu hocama bir projeksiyon yollasak. bıdıklar kücücük ekrandan seyretmiş filmi

tipik-biri

Başka bir platformda birileri daha projeksiyon göndermek istediğini söylemişti. Göndermiş bile olabilirler hatta :)

tipik-biri

Son resimdeki kız çocuğunu görünce aklıma Ağrı'da öldürülen Leyla geliyor, kursağıma bir şey takılıyor. Rabbim korusun bütün küçük melekleri. Aşağıdaki bir yoruma istinaden; hangi milletten olursa olsun koruyabildiğin çocuğu koruyacaksın. Suriyeli 8 yaşındaki çocuk da ÇOCUK, Türk 8 yaşındaki çocuk da ÇOCUK!

viyol10sel

Her gün daha da comarlasan araplaşan cahillesen gerileyen ülkem için umut tazeleyen her insana selamlar saygilar sevgiler

viyol10sel

Samsun'la ilgili cikan haberlerden dolayi surekli dalga gecenler de 11. maddeyi okuyup beynine kazısın önyargılarını yıksın...

burak-gumus8

7 numara ağlattı

sweet.cute.sexy.gorgeous

benide ağlatacaktı baktım suriyeli yazıyor vazgeçtim..bizim milyonlarca çocuk aç susuz sokakta yaşarken elin suriyelisinden bize ne?

gunesliler

Yüreğin acırken(!) çocuklara, çocuklarda din dil ırk cinsiyet mi soruyorsun ? Bunu bıraktığın gün İnsan olmaya ilk adımı atmış olacaksın. Başarılar. Önünde cidden uzun bir yol var kardeş.

sweet.cute.sexy.gorgeous

arap veya herhangi bir ortadoğu ülkesi vatandaşı olması benim için yeterli sebep ;) çocuk olması birşeyi değiştirmiyor malesef

Görüş Bildir