Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Burak Aksak'ın Yeni Kitabı Ben Orada Değildim'den Kendinizden Parçalar Bulacağınız Birbirinden Güzel Alıntılar

57PAYLAŞIM

Burak Aksak,  ''Ben Orada Değildim'' kitabı ile yeniden sevenleriyle buluştu. Aksak'ın kitabındaki cümleler, adeta kendimizden bir parça bulmamızı sağlıyor.

İşte kitaptan alıntıladığımız o güzel cümleler;

1. "Güzel bir haber almak insanın başına gelen bir felaketi unutturmaya yetmez. Bir felaketi unutturabilecek tek şey başka bir felakettir."

2. "En kötüsü de budur. Yolu yarıladığını zannederken yolun başında bulursun kendini. Tekrar sıfırdan başlayıp yola devam etsen bir türlü vazgeçsen bir türlü. Kararsızlık, en ölümcül hatadır."

3. "Yalnızlık iyidir. Biri gelip de karşındaki boş sandalyeyi istemediği sürece... Durduk yere yalnızlığını hatırlatır insana."

4. "Dert etme. Zamanla geçer bütün yaralar, izi kalır. İleride o yara izlerine bakar, 'Başkalarının önünde diz çökmektense düşe kalka kendi yolumu bulmaya çalıştım.' dersin."

5. "Sığınmak, saklanmak ve kendimizi özgür hissedebilmek adına evlere ihtiyacımız var."

6. "Kaybettiğin zamanı geri alabilmek için ne gerekir? Geçmişten gelen bir ses, bir koku, tüm o kayıp zamanları yakalamaya yeter mi?

7. "Varacak bir yerin yoksa tüm gidişler kaçmaktır biraz."

8. "Hayattan hiçbir beklentim yok. Bu delirmiş dünyada tek başınasın, herkese ve her şeye rağmen hala hayattasın. Bu bile başlı başına yorucuyken işleri zorlaştırmanın bir manası yok."

9. "Hayattaki tek başarı, başladığın işi bitirebilmektir. Sonuçlar sadece istatistiki verilerden ibaret."

10. "Hayatta hiçbir şey için taviz verme. Verdiğin her taviz, hayalinden bir parça alır götürür. Sonunda amacına ulaşırsın belki ama bir bakarsın hayalinden tek bir parça bile kalmamıştır."

11. "Her tercih önüne başka seçenekler sunar. Sürekli karar vermek zorundasın. Verdiğin her karar yeni pişmanlıklara yol açar. Her pişmanlık yaşadığında her şeye yeniden başlamak istersin. Ve her başlangıç yeni bir zaman kaybıdır. Umutsuzluk değil umursamazlık benimki."

Başarılı yazarımızın kaleminden dökülen cümlelerde kendimizi bulmamak imkansız. Bu güzel cümlelerin bulunduğu kitabı okumak için sabırsızlanıyoruz.

Kendinize en yakın bulduğunuz cümle hangisi oldu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
knrbay

Yazara saygı duymakla birlikte çok da yaratıcı ve özgün bulamadığım sözler okuduğumu belirtmek isterim.

ocreatus

% 100 Katılıyorum

gzm-ynklr

katılıyorum 3, 5,9 özellikle çok doğru.

kspgulcan

şu içeriklere görüntü yerine gif koymaktan vazgeçin ya, okurken başımız dönüyor

burak-coskun2

ne farkı var şimdi bu sözlerin nilgün bodur'dan yahut şeyma'dan? Bildiğin aforizma sıçmış işte. Al bir tane de benden, full random " yalnızlığın seni bir şeyler yapmaktan alıkoymasına izin verme... Yalnızlık yalın olmaktır, saf olmaktır. Bu kirli dünyada çok az saf şey kalmadı mı? ..."

aperfectcircle

sonunda bırakmış leyla ile mecnunun yakasını.. ben yazdım diye dövme yaptırmış olabilir tabi öncesinde.

Görüş Bildir