Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Zeka Testinin Son Sorusunu Sadece IQ'su Normalden Yüksek Olanlar Görebilecek!

2.4bPAYLAŞIM

Aklınızla barışık mısınız?

Beyninizin en derinlerine kadar inebilmeyi başaran ve hayattaki zorlukların cevabını orada arayanlardan mısınız?

Görsel, sayısal ve sözel zekanız nasıldır peki? 

Evet, bu gerçek bir meydan okuma!..

1. Göçmen kuşların tek tek değil gruplar halinde uçmasının evrimle ilgisi, bilimsel olarak en iyi nasıl açıklanabilir?

Tek başına ya da küçük gruplar halinde göç eden kuşların hayatta kalma ve döllenme ihtimali daha az.
Büyük gruplar halinde uçmak, her kuşun daha kolay yuva yapabileceği yerler bulmasını sağlıyor.
Tek başına ya da küçük gruplar halinde göç eden kuşlar, kendilerine uygun besinleri daha kolay bulabiliyor.
Büyük gruplar halinde uçmak, diğer kuş türlerinin de göç eden gruba katılmasını kolaylaştırıyor.

2. Aşağıda kaç tane rakam vardır?

3. Bir şeyleri tanıyamama, belirli özelliklerini fark edemeyip, bilinçsiz bir şekilde bilgiyi eleme sorunu hangisidir?

4. Kraterleri, ne zaman oluştuklarına göre en eskiden en yeniye doğru sıralayın.

A, B, C
A, C, B
C, A, B
B, C, A

5. Hangi siyasi terim adını bir İrlandalı emlak komisyoncusundan almıştır?

Lümpen
Grev
Diaspora
Boykot

6. Peki, burada boşluğa hangi şekil gelmelidir?

7. Avrupalıları korkutması ve tehlikeli olması gibi nedenlerle, II. Mahmud tarafından İstanbul’da oynanması yasaklanan spor dalı hangisidir?

Güreş
Cirit
Avcılık
Kılıç kalkan

8. Hale, bir yolculuğunda ilk 10 dakikada 4 km ve sonraki 5 dakikada 2 km bisiklet sürmüştür. Buna göre, aşağıdaki önermelerden hangisi doğrudur?

Hale’nin ilk 10 dakikadaki ve sonraki 5 dakikadaki ortalama hızı aynıdır.
Hale’nin ilk 10 dakikadaki ortalama hızı, sonraki 5 dakikadaki ortalama hızından daha fazladır.
Hale’nin ilk 10 dakikadaki ortalama hızı, sonraki 5 dakikadaki ortalama hızından daha azdır.
Verilen bilgilerle, Hale’nin ortalama hızı ile ilgili bir şey söylemek mümkün değildir.

9. Kelimelerle yapılan bu toplama işleminin sonucu nedir diye soralım bir de!

10. Bir insan, beyninin hangi bölümü hasar görürse yapılan esprileri anlayamaz?

Arka lob
Beyincik
Omurilik soğanı
Ön lob

Daha ilk soruydu halbuki! :(

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Aklın karışık zira!

Aklın, beynin falan mı karıştı, ne oldu böyle? Zihninin odağını tam manasıyla teste çeviremedin öyle sanıyoruz ki. Fakat sorun yok, hepimizin başındaki sıradan bir beladır bu, odaklanamamak. Birkaç saniye dinlendir zihnini ve baştan çöz testimizi!

Olmadı bu!

İşler birazcık kızışmaya başlayınca, zihnini kolaylıktan zorluk seviyesine çekmekte birazcık zorlandın gibi sanki. Anlık kaymalar olabilir, çok da takılmamak lazım. Baştan çözelim, haydi!

Yapma bunu!

Güzel gidiyordun, zihninde iyice teste odaklanmış gibiydi fakat yine olmadı. İlerideki soruların daha da zor olacağını bilirsen belki, bir sonraki başlayışında daha dikkatli olursun. Haydi bakalım!

Nasıl üzülmeyelim şimdi? :(

Dikkatli olacağına dair söz vermemiş miydin az önce? Neyse, haydi bir daha!

Hepimiz şaşırdık!

Testin kırılma noktasındaki sorusunu da geçmiştin fakat yine bir yanlış yorumlama sonrası, hataya düştün ve kaybettin. Zorluklar karşısında yılmamak kadar önemli olan bir diğer şey de, zorlukları doğru yorumlamak ve doğru yöne ilerleyebilmektir. Tekrar!

Ahh bee!

Evet, olaylar birazcık daha karmaşık hale geldi ve zorlaştı fakat asıl olay da bu değil mi zaten? Kolay olanı herkes başarır, herkes kazanır. Zor olanı ise, sadece aklıyla barışık olanlar becerebilir. Tıpkı sen gibi! Haydi bir daha!

Aklın mı karıştı sanki?

Gayet iyi gidiyorsun çünkü pek çokları bu soruya dahi gelemeden kaçtı gitti. Sen ve senin gibi, beyni ile işbirliği içinde olan ve kaybetmekten hoşlanmayanlar kaldı! Ha gayret!

Ramak kalmıştı!

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç.

Yapmaaaa :(

Son soruydu halbuki... Neyse, buraya kadar geldikten sonra bir kez daha deneyip, doğru cevaba ulaşmak çok da zor olmasa gerek. Haydi son bir gayret!

Delilik derecesinde dahisin!

Senin gibiler o kadar nadir bulunuyor ki resmen heyecanlandık. Tabi ki bu zeka ile büyük bir azınlığa mensup olduğunun bildiğinin ve yeteneklerinin farkında olduğunu tahmin ediyoruz o yüzden seni, sana anlatmaya gerek yok. Bence biz soralım sen cevapla .Hayatında zekan ile üstesinden gelemediğin bir problem var mı acaba, ya da başkalarının farkına varamadığı detayları görmek nasıl bir duygu, başkası bir problemi çözmek için günler harcarken azıcık bir çaba ile sorunları çözebilmek nasıl bir his? Anlatsana bize biraz. Sana söyleyebileceğimiz tek şey umarız mantığın kadar yer yer duygularını da hayatına katıyorsundur. Sana şapka çıkartıyoruz!

11. 4. ile 7. nin karışımını sorsak?

12. Son bir adım, haydi!

Bitirmek üzeresin ama dikkatini birazcık daha ver şu teste artık!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selen_tirolar

Delilik derecesinde dahisin! Senin gibiler o kadar nadir bulunuyor ki resmen heyecanlandık. Tabi ki bu zeka ile büyük bir azınlığa mensup olduğunun bildiğinin ve yeteneklerinin farkında olduğunu tahmin ediyoruz o yüzden seni, sana anlatmaya gerek yok. Bence biz soralım sen cevapla .Hayatında zekan ile üstesinden gelemediğin bir problem var mı acaba, ya da başkalarının farkına varamadığı detayları görmek nasıl bir duygu, başkası bir problemi çözmek için günler harcarken azıcık bir çaba ile sorunları çözebilmek nasıl bir his? Anlatsana bize biraz. Sana söyleyebileceğimiz tek şey umarız mantığın kadar yer yer duygularını da hayatına katıyorsundur. Sana şapka çıkartıyoruz! yani zekamın farkındayım onediocum sakin olabilirsin sjsjsjsj

minnos-bir-ogrenci

11 yaşındayım (2 soruyu salladım ) (: Delilik derecesinde dahisin! Senin gibiler o kadar nadir bulunuyor ki resmen heyecanlandık. Tabi ki bu zeka ile büyük bir azınlığa mensup olduğunun bildiğinin ve yeteneklerinin farkında olduğunu tahmin ediyoruz o yüzden seni, sana anlatmaya gerek yok. Bence biz soralım sen cevapla .Hayatında zekan ile üstesinden gelemediğin bir problem var mı acaba, ya da başkalarının farkına varamadığı detayları görmek nasıl bir duygu, başkası bir problemi çözmek için günler harcarken azıcık bir çaba ile sorunları çözebilmek nasıl bir his? Anlatsana bize biraz. Sana söyleyebileceğimiz tek şey umarız mantığın kadar yer yer duygularını da hayatına katıyorsundur. Sana şapka çıkartıyoruz!

ahmet-alp-kuru

ben dahi miyim yok artık saçmalama admin sadece genel kültürüm iyi :D bu zeka testi değil ki dikkat ve genel kültür testini harmanlamış sın.

core_i

İrlandalı adamın ismini bilmeyle zeka testini ne alakası var amk. İyice soğuttunuz siteden.

ortmen-hanim

Bilgi testi mi, Zeka testi mi? Ey gidi Admin!

Görüş Bildir