Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Ülkede Her Şey Mümkün... Paramparça'nın Abartı Bulunan Senaryosu Gerçek Oldu

 > 
35PAYLAŞIM

İşte Paramparça dizisinin çok konuşulan senaryosunu gölgede bırakacak gerçek bir hikaye:

Selma K. - Yusuf K. çifti severek evlenmiş ve evlendikten kısa süre sonra Eymen adını verdikleri çocukları dünyaya gelmişti.

Fakat çift, 2 yaşındaki Eymen'in doğumundan beri şiddetli geçimsizlik yaşıyordu. Bu ortama daha fazla dayanamayan Selma K., evini terk edip Trabzon'a yerleşmiş eşine boşanma davası açmıştı.

Boşanma davasına karşılık Yusuf K. “Bu çocuk bana hiç benzemiyor. Eşimin beni aldattığından şüpheleniyorum. DNA testi yapılsın” diyerek karşı dava açtı.

Bu dava boşanmak isteyen eşini karalamaya yönelik bir hamle gibi düşünülse de yapılan DNA testi sonucu çocuğun biyolojik babasının gerçekten Yusuf K. olmadığı ortaya çıktı.

Fakat olayı ilginç hale getiren DNA raporunun diğer kısmıydı. Rapor, Selma K.'nın da çocuğu Eymen'le bir biyolojik bağı olmadığını söylüyordu.

İlk şoku atlatan ailenin yaptığı araştırmayla, İstanbul’da bulunan bir özel hastanede dünyaya gelen Eymen'nin aynı saatlerde doğan başka bir bebekle karıştırıldığı ortaya çıktı.

Biyolojik çocuklarının peşine düşen aile hastaneden aldıkları bilgiler sonucu karışıklığın diğer mağduru olan Adıyamanlı aileye ulaştı.

Kendilerine anlatılanlardan sonra ne yapacağını şaşıran ve durumu kabullenemeyen Adıyamanlı aile 'Ya ikisini birden bize verin ya da biz çocuğumuzu vermeyiz' dedi.

Bu sert tutum nedeniyle iki aile anlaşamadı ve hikayenin kaderi yargı kararına bırakıldı.

Olayın duyulmasıyla daha önce benzerini yaşayanlar,

Tarafları eleştirenler,

Çözüm önerenler,

Ve teselli edenler yorumlarında buluştu.

Benzer bir durumda ebeveyn olarak sadece birini seçmeniz gerekse tercihiniz hangisi olurdu?

Biyolojik çocuğum
Yetiştirdiğim çocuğum

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kitapasigi

Çocuklar daha küçük bence biyolojik çocuklarını almalarinda bir sorun olmaz.Nasıl doktorlar, hemşireler var ya paket değil bebek teslim ediyorsun dikkatli olman gerekir.

enda

ben burda asıl sorunun eğitim olduğuna inanıyorum.. bazı meslekler sadece yapılan sınavlardaki başarı oranlarına göre değil kişilerin duyarlılığı vicdanı vb şeyler ile de seçilmeli.. ne alaka diyeceksiniz ama eşinden ayrılmak üzere olan bi doktor arkadaşımızı ameliyat ederken rahmini de aldı..sözüm ona ki rahimde kanser bulgusuna rastlamış ve bu sebeple almış..patolojik sonuçlar gelince yalan olduğu ortaya çıktı..sonradan gelip stres altında olduğunu kafasının karıştığını kendisinin de insan olduğunu hata yapabileceğini söyledi.. evet haklı o da bir insan yalnız kendin de değilse ameliyatı erteyebilir ya da açıklamasıyla girmemeyi tercih edebilirdi bu onun vicdani kararı ile verilebilirdi ancak.. geriye 26 yaşında anne olmak isteyen ama asla olamayacak olan bi kadın bıraktı..

risbatch

Çocuklar daha 2 yaşında, büyük olsalar insan tabiki yetistirdigi cocugu ister ama daha cok kucukler bence biyolojik cocuklarini almalilar

derenno

Aynen

mistral

üçüncü seçenek ikisi de birden lütfen.

sacmalama

her doğuran ana olmiyi

Görüş Bildir