Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Tüyoları Size Hiçbir Yerde Vermezler: Uygulayanın Yaşam Kalitesini Anında Artıran 15 Tavsiye

-

Ufak şeyleri dert etmemek için...

1. Eğer sınıfta sunum yapacaksanız, ilk yapan olmak için gönüllü olun.

Bu esnada herkes kendi sunumunu düşüneceği için hatalarınız ya da eksikleriniz kimsenin dikkatini çekmeyecektir.

2. Bir yakınınız ona alıştıramadığınız bir davranış ya da seçimle karşınıza çıktıysa, onların bu hareketini hemen gözüne sokmayın. İnsanların rahat hissetmesini sağlayın.

3. Bir İnternet sitesinde online yardım chat penceresindeyseniz, karşınızdaki operatör yazdıklarınızı henüz göndermeseniz bile görebilir. Dikkatli olun.

4. Biriyle konuşurken rahat hissetmiyorsanız, birlikte yürürken bunu yapmayı deneyin. Yüzyüze olmamak iki tarafı da rahatlatacaktır.

5. Eğer buz yemeyi seviyorsanız, buzluğa üzüm atmayı deneyin. Oldukça değişik bir lezzet alternatifi olduğunu göreceksiniz.

6. Yolunuz bir gün New York City’ye düşerse, en iyi manzara için herkesin yaptığı gibi Empire State binası yerine Rockefeller Center’daki gözlem noktasını deneyin.

Evet Illuminati karargahı burası. Hehheh.

7. Hafta sonunu bir gün izinle birleştirerek tatile çıkacaksanız, Cuma yerine Pazartesi izin alın.

Cumartesi-Pazartesi biletleri Cuma-Pazar biletlerine oranla daha uygundur.

8. Alışveriş listenizde aldığınız şeylerin üzerini çizmek yerine yanına fiyatını yazın.

Böylece ne kadar para harcadığınız konusunda daha bilinçli olursunuz.

9. Eğer müşterilerle yüzyüze çalışıyorsanız ve bir müşterinin söylediklerini anlamakta güçlük çekiyorsanız, sabredin ve onu anlamaya çalışın.

Unutmayın, siz belki bir defa anlamak için fazladan çaba sarf edeceksiniz. Ama o kişi hep anlaşılmama problemleri yaşıyor.

10. Sinek ya da böcek spreylerini su geçirmez yüzeylerde (yağmurluk, çadır vs.) kullanmayın. Bu ilaçlar kumaşların su geçirmezlik özelliğine zarar verebilir.

11. Bir diyalog esnasında iki taraf da aniden sustuysa ve o “rahatsız edici sessizlik” peyda olduysa, sakin olun ve gerilmeyin.

İnsanlar bazen yalnızca sessizliğin tadını çıkarabilmeli, öyle değil mi?

12. Eğer ofiste defterinizle ya da laptop’ınızla gezip durursanız, kimse boş yaptığınızı fark etmez.

13. Eğer işyerinize yeni bir sima katıldıysa, ona bir an önce kendinizi tanıtın.

14. Sizinle yeryüzü arasında duran hiçbir şeyde masraftan kaçınmayın. Ayakkabı, yatak, lastikler vs.

15. Eğer işiniz gereği sürekli ayakta duruyorsanız, yanınızda yedek çorap taşıyın.

Gün ortasında giyeceğiniz temiz çorapların ne kadar etki ettiğine inanamayacaksınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nestathechopper

4, 9 ve 11. çok iyi tavsiyeler ha, en iyileri. harbi çok süper tavsiyeler şimdi onları bastırıp odamın duvarlarına asıcam.

Gizli Kullanıcı

#7 cumartesi pazar tatil olduğu için cuma gününden izin dilekçesini bırakıp pazartesiden itibaren cumaya kadar izin alıyoz. Bir sonraki cumartesi ve pazar ile bağlayınca 9 gün tatil yapmış oluyoruz. Eğer pazartesi işe gelip izn alacaksam bi haftasonunu hiç etmiş olurum :D

leonhardt

#4 Klaroline ♥

haralagurele

#1 kesinlikle yanlış. Mümkünse en son sıralarda sunum yapın. Çünkü ilk kişiler hem daha çok süre sunum yapar hem de jüri, müşteri vs. ilk kinini bu insanlara kusar. Diğerlerinde ise sıkıldıkları için çabucak bitsin diye boş verme ve susma eğilimindedirler.

ece-ulsen

daha önemli sunumları bilmiyorum ama okuldaki dandik sunumlarını çoğu zaman sondakiler sunmuyor bile, böyle bir haksızlık olduğunu bildiğim için sondan alıyorum

karayel2009

biz bunları düşünemiyor muyuz sanıyorsunuz....

vladimir

kaç defa buzluğa üzüp koyupta yedin!

Görüş Bildir