Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Testte Senin En Kötü Huyunu Söylüyoruz

-

Herkesten sakladığın, yüzüne vurulunca utanacağın en kötü huyunu söylüyoruz.

1. Başlayalım öyleyse. Bugüne sıfırla beş arası bir puan versen?

2. Bu resimde gördüğün ilk hayvan?

3. Bugün yapman gereken önemli bir işin vardı. O işini hallettin mi?

Evet hallettim.
Halletmedim. Test bitsin halledeceğim.
Yarına kaldı artık.

4. En son ne zaman bir arkadaşın sana hoş bir sürpriz yaptı?

Bu ay veya daha kısa ☺️
3 4 ay 😔
Bir yıla yakın. 😥
Hatırlamıyorum. 😏

5. Pekiii. En son ne zaman dost kazığı yedin?

Bu ay içinde.
Bu yıl içinde.
Bir seneden fazla oldu.
Hatırlamıyorum.

6. Sana göre bir günün keyifli dilimi hangisi?

Sabah
Öğlen
Akşam
Gece

7. Geldik son soruya. Hangi filmin fantastik dünyasının içinde yaşamak isterdin?

Matrix
Alice Harikalar Diyarında
Yüzüklerin Efendisi
Yenilmezler
Yıldız Savaşları
Harry Potter

Fazla açık sözlüsün!

Verdiğin yanıtlara göre senin en kötü huyun fazla açık sözlü olman. Elbette insan ilişkilerinin her geçen gün daha da fazla çıkar ilişkilerinin girdabına sürüklendiği şu dönemlerde dobra olmak başına ufak belalar açabiliyor ama senin gerçeklerin elbet gün yüzüne çıkacağına inancın tam. Kimseye eyvallahın yok. Bu yüzden kim alınır, kim yanlış anlar demeden tüm gerçekleri çatır çatır konuşuyorsun.

Fazla duygusalsın!

Verdiğin yanıtlara göre senin en kötü huyun aşırı duygusal olman. Bazı konularda karar vermen gerektiğinde aklınla kalbin arasında kalıyor. En sonunda kalbinin sesini dinliyorsun ve içinden geçeni yapıyorsun. Bir insanın duygusal olması, vicdanlı olması elbette güzel bir erdemdir. Ancak, maalesef dünya senin tertemiz kalbinin sesini duyamayacak kadar sağır. Duygularını kaybetme, robot gibi ol demiyoruz. Zaten olamazsın. Ama karar verirken herkesin senin gibi düşünmediğini de göz önünde bulundur.

Fazla rahatsın!

Verdiğin yanıtlara göre en kötü huyun fazla rahat olman. Çünkü kasıntı kasıntı hareketlere, yapmacık davranışlara, samimiyetsizliklere tahammülün yok. Herkesin doğal davrandığında dünyanın daha da yaşanacak bir yer olacağına inanıyorsun. Beğendiğin bir şeye beğenmemiş gibi burun kıvırmıyorsun veya bir şeyi, birinin bir hareketini beğenmediysen beğenmiş gibi davranamıyorsun. Misafirlikte doymayınca ikinci tabağı isteyen, okulda sınava itiraz etmek için giden hep sen oldun. Rahat olmak ruhunda var.

Fazla alçak gönüllüsün!

Verdiğin yanıtlara göre en kötü özelliğin alçak gönüllü olman. Sana şunu söylemeliyiz. Kesinlikle bu dönemin insanı değilsin. Daha eskiden yaşamalıydın. Tevazu sahibi olmak elbette güzel bir erdem ancak maalesef günümüzde pek bir işe yaradığı söylenemez. Devir kendini balon gibi şişire şişire hak ettiğinden çok daha yüksek yerlere gelenlerin devri. Bir konuda iyiysen o konuda iyi olduğunu söylemeyi şımarlıklık olarak görebilirsin ama insanlar anlamaz sayın açık gönüllü birey. Dünyanın hali böyle.

Fazla yardımseversin!

Verdiğin yanıtlara göre senin en kötü huyun gereğinden fazla yardımsever olman. "Yardımseverliğin ölçüsü mü var? Kime göre fazla." diye düşünebilirsin. Evet var. İnsanları kendinden fazla düşünüyorsun ve onları fazla düşünmen bazen senin zararına olabiliyor. iyi kalplisin. İnsanları dinlemeyi, onlara yardım etmeyi seviyorsun ama kazık yiyen de sen oluyorsun. Elbette senin huyun bu. Yine süper kahraman gibi görünmez pelerininle insanların yardımına koşacaksın ama biraz kendine de zaman ayır.

Fazla gururlusun!

Verdiğin yanıtlara göre senin en kötü huyun fazla gururlu olman. Kendine has bir duruşun var, bir hayat görüşün var. Ancak duruşun ne kadar sağlam olursa olsun altımızdaki zemin kaygan olabilir. Herkesin amaçları doğrultusunda benliğini, gururunu çöpe attığı bir dönemde bazen kendini bir nehirde akışın tersine kürek çektiğini düşünüyorsun. "Biraz taviz versem mi?" diye anlık düşündüğün oluyor ama gurursuz insanların halleri gözünün önüne geldiğinde de iyi ki böyleyim diyorsun. En kötü huyun böyle olsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erencbn06

aşırı duygusalmışım 😒 ne alaka be şimdi duygusal değilim gerçekten.

sertap-kardelen

aynen

candy111

Verdiğin yanıtlara göre senin en kötü huyun aşırı duygusal olman. Bazı konularda karar vermen gerektiğinde aklınla kalbin arasında kalıyor. En sonunda kalbinin sesini dinliyorsun ve içinden geçeni yapıyorsun. Bir insanın duygusal olması, vicdanlı olması elbette güzel bir erdemdir. Ancak, maalesef dünya senin tertemiz kalbinin sesini duyamayacak kadar sağır. Duygularını kaybetme, robot gibi ol demiyoruz. Zaten olamazsın. Ama karar verirken herkesin senin gibi düşünmediğini de göz önünde bulundur.dogrru

nergiz-sirinova

Fazla açık sözlüsün! Fazla açık sözlüsün! Verdiğin yanıtlara göre senin en kötü huyun fazla açık sözlü olman. Elbette insan ilişkilerinin her geçen gün daha da fazla çıkar ilişkilerinin girdabına sürüklendiği şu dönemlerde dobra olmak başına ufak belalar açabiliyor ama senin gerçeklerin elbet gün yüzüne çıkacağına inancın tam. Kimseye eyvallahın yok. Bu yüzden kim alınır, kim yanlış anlar demeden tüm gerçekleri çatır çatır konuşuyorsun.

enes-gucuk

fazla gururlusun :P

Görüş Bildir