Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Testle Senin Yüzde Kaç Milenyal Olduğunu Söylüyoruz!

-

Sosyal medyayla aranız nasıl?

Dijital dünyanın imkanlarından sonuna kadar yararlanan, hatta dönem dönem abartıp, o dünyanın içinde kaybolanlardan mısınız?

Cevabı bilmiyorsanız eğer, gelin testimiz versin!

1. İlk olarak, sosyal medya hesaplarını ne kadar sıklıkla kontrol ettiğini söyle bize!

En az 30 dakikada bir
Hemen hemen her saat
Gün içinde birkaç defa
Haftada birkaç kere

2. Peki, bu sosyal medya sitelerinden en sık kullandığın hangisi?

3. Hem ülke hem de dünya gündemine dair bilgilere nereden ulaşıyorsun?

4. Bu iki durum arasından bir tercih yapmanı istesek cevabın ne olurdu?

Sevdiğim, fakat pek de iyi bir maaşı olmayan bir işte çalışmak
Sevmediğim, fakat maaşı harika olan bir işte çalışmak

5. Şimdi de evlilik ve çoluk çocuğa karışmak isteğin yaşı söyle bize!

6. Kendi akıl sağlığına dair konuları konuşurken kendini rahat hissediyor musun peki?

Tabii ki, bunda utanılacak hiçbir şey yok!
Karşımdaki kişiye göre değişen bir durum aslında
Sadece terapistime karşı rahat olabiliim
Bu hassas konuyu kimseyle konuşamam, asla!

7. Şimdi de dürüstlük zamanı: Popüler kültürde olan her türlü olaya hakim misin?

Tabii ki, her ne oluyorsa anında bilirim!
Çoğunlukla takip ediyorum, ancak önceliğim bu değil elbette
Diğer insanlar konuşurken öğreniyorum çoğunlukla
Hayır, umrumda bile değil hatta!

8. Hiç müzik festivaline gittin mi peki?

Hayır, pek ilgimi çekmiyor açıkçası
Hayır, fakat feci eğlenceli görünüyorlar!
Evet gittim, fırsat buldukça da gideceğim
Evet gittim, severek gitmeye de devam ediyorum!

Sen %100 milenyalsin!

s201.photobucket.com

Sen tam bir sosyal medya kurdusun. Hayatının her dakikası, her saniyesi ve hatta her saliyesini internete bağımlı bir şekilde yaşıyorsun. Sosyalleşmenin dibine vuruyor, kim nerede ne yapmış ilk hep sen duyuyorsun. Tipik bir Y jenerasyonu ferdisin işte! Müzik, film ve dizi kültürüne ise diyecek tek bir lafımız bile yok. Ancak arada kafanı kaldırıp dış dünyanın güzelliklerine de bir baksan hiç fena olmaz!

Sen %65 milenyalsin!

Sen interneti de, sosyal medya hesaplarını da oldukça aktif kullanıyorsun. Gündemden de, her türlü gelişmeden de haberdarsın. Telefonun olmadan kendini eksik hissediyorsun, ama onsuz da vakit geçirmen gerektiğinin bilincindesin. Hayatın tadını sadece "onlayn" değil, yeri geldiğinde gerçekten tecrübe ederek çıkarabileceğini biliyorsun. Ne diyelim en doğru yolu tutturan milenyallerdensin, aynen böyle devam!

Sen %45 milenyalsin!

Sen hayatı da, yaşamayı da oldukça seviyorsun. Her anın tadını çıkarmaya ise bayılıyorsun. Hal böyle olunca interneti sade ve sadece ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyorsun. Onun dışında sosyal medya hesaplarını öyle pek aktif kullandığın söylenemez. Sadece gerektiğinde açıp şöyle bir göz atıyor, sonra yeniden gerçek hayata dönüyorsun. Teknolojiye esir olmadan onun nimetlerinden faydalanan seni tebrik ediyor, sırrını en kısa zamanda bizimle de paylaşmanı istiyoruz!

Sen %15 milenyalsin!

Sen eskilerde yaşamayı seven ve bundan da delicesine keyif alan birisin. Öyle teknolojidir, sosyal medyadır hiç senin kalemin olaylar değil. Modernitenin kölesi olmaya da kesinlikle niyetin yok. Bu nedenle inadına haberleri gazeteden okuyor, en sevdiğin şarkıları plaktan çalıyor, sevdiğin insanlarla ise yüz yüze iletişim kurmayı tercih ediyorsun. Bize sorarsan da en iyisini yapıyorsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
impheatus

Şıklarda asla bulunmayan cevaplarım: 1) Hiç. Çünkü sosyal medya hesabım yok. 2) Whatsapp bir sosyal medya değil. Bir mesajlaşma servisi sadece. Editör cahillikte sınırları zorluyor. 3) Hiç bir yerden. Çünkü sikimde değil. 4) Mk şurada birisine şu sandelyede otur aylık 10.000 euro maaş alacaksın de kazık olsa otururuz hepimiz. 5) İstemiyorum mk zorla mı? 6) Kızlar dedikodudan, erkekler maç ve karı muhabbetinden başka bir şey konuşmaz. Mk mağarada mı yaşıyorsun editör. 7) Popüler kültür herkesin aleyna tilkiyi parmakla göstermesi ve vur bana şarkısını söylemek ise ben almayayım canım gaz yapıyor. 8) Ulan erkeklere bile fortlanılan bir ülkede ne müziği ne festivali mk olsa olsa türkü bara gider halay çekeriz.

kablosuz_kopek

MİLENYAL NE HOMINI DE POINT .

Gizli Kullanıcı

Sen %65 milenyalsin! Sen interneti de, sosyal medya hesaplarını da oldukça aktif kullanıyorsun. Gündemden de, her türlü gelişmeden de haberdarsın. Telefonun olmadan kendini eksik hissediyorsun, ama onsuz da vakit geçirmen gerektiğinin bilincindesin. Hayatın tadını sadece "onlayn" değil, yeri geldiğinde gerçekten tecrübe ederek çıkarabileceğini biliyorsun. Ne diyelim en doğru yolu tutturan milenyallerdensin, aynen böyle devam!

banu2019

100% milenyal

cikolatali-pasta

%100 milenyal

Görüş Bildir