Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu Test Neden Yurt Dışında Okuman Gerektiğini Söylüyor!

-
Abone ol

Yurt dışında okumak herkesin hayalidir. Bambaşka bir ülkede, bambaşka insanlarla ve kültürlerle kaynaşmak. Ama acaba sen neden yurt dışında okumalısın? Öğrenmenin tek bir yolu var!

1. İlk olarak: Günlük hayatta başına bunlardan hangisinin gelmesi seni daha çok sinirlendirir?

İnsanların sürekli bana ve giydiklerime bakması
Sokakta çok fazla çöp görmek
Aşırı kalabalık otobüste asla yer bulamamak
Tanımadığım biriyle tartışmak zorunda kalmak

2. Yavaş yavaş konumuza girelim o zaman: Sen daha önce hiç yurt dışına çıktın mı?

Ohoo, bir sürü ülke gezdim
Bir iki yere gittim işte
Kıbrıs sayılıyor mu?
Hayır, hiç çıkmadım

3. Yurt dışında okuma fikrinde seni en çok ne cezbebiyor peki?

"Yurt dışında olmak" başlı başına harika bir durum
Yepyeni ve farklı insan tanımak
Tamamen özgür olmak
Bambaşka bir kültürü keşfetmek

4. Yurt dışındaki okullarda olup da burada olmayan ve en çok özendiğin şey ne diye sorsak?

Öğrenci kulüpleri ve evleri
Yaratıcı ve ilginç tema partileri
Milli maç tadında geçen okullar arası turnuvalar
Tamamen özgürlük, bağımsız bir birey olabilmek

5. Diyelim ki gidiyorsun okumaya, tüm eşyalarını topladın. Yanına alacağın en ilginç şey ne olurdu?

Oyuncak ayı
Bir kavanoz salça
Maşrapa
Köy ekmeği

6. Hadi gittin diyelim, en çok neyi özlersin?

Yemekleri
Ailemi
Türkçe konuşmayı
Hiçbir şeyi

7. Gittiğin ilk hafta sokakta yürürken alakasız biri sana bir şey sordu, ama bilmediğin bir dilde. Ne yaparsın?

İngilizce konuşmaya çalışırım
"Abla ne diyorsun?" derim
Yüksek sesle konuşursam belki anlar
Beden dilimle anlaşmaya çalışırım

8. Son olarak yurt dışına adımını attığın ilk andaki halini anlatan bir gif seç hadi!

Rahat bir kültürde yaşamak için!

Anladığımız kadarıyla sen yaşadığın yere kendini asla ait hissetmiyorsun. Adeta kendini sokaklarda gezerken uzaylı gibi hissediyor ve çok uzaklarda olmak için hayaller kuruyorsun. İşte dileğin ayağına kadar geldi! Avustralya rahat kültürü ve özgür insanlarıyla birlikte senin tam da hayalini kurduğun hayatı sana sunuyor! Şimdi ben nasıl gideceğim Avustralya'ya deme! IDP Education senin için her şeyi kolaylaştırıyor ve tüm başvuruları senin için ücretsiz olarak yapıyor! Detaylı bilgi için buraya tıklamaya ne dersin?

Çalışma olanakları için!

"Okuyoruz okuyoruz ama acaba iş bulabilecek miyiz?" sorusu senin en büyük derdin değil mi? Yıllarca harcadığın emeğin ve kurduğun hayallerin boşa gidecek diye çok korkuyorsun. Ama artık korkma! Çünkü Avustralya'da yeni mezunlara sunulan muhteşem iş imkanları mevcut! Dahası, düşük işsizlik oranı da senin gönlünü şimdiden çalacak gibi? Şimdi ben nasıl gideceğim Avustralya'ya deme! IDP Education senin için her şeyi kolaylaştırıyor ve tüm başvuruları senin için ücretsiz olarak yapıyor! Detaylı bilgi için buraya tıklamaya ne dersin?

Yüksek kaliteli eğitim için!

Sen asla azla yetinmedin, hep daha iyisini ve daha fazlasını istedin. Söz konusu eğitimin olunca da en iyisini istemen son derece doğal! En iyisi nerede mi? Elbette Avustralya'da! 2013/2014 Times Yükseköğretim Dünya Üniversite Sıralamasındaki dünyanın en iyi 400 üniversitesinden 19 tanesi Avustralya’da olduğunu duymadın mı yoksa? Dahası, Avustralya’daki üniversiteler, yabancı öğrencilere çok iyi destek sağlar; buna üniversite eğitimine hazırlık, akademik destek, İngilizce dil desteği ve tüketici koruması gibi konular dahil! Şimdi ben nasıl gideceğim Avustralya'ya deme! IDP Education senin için her şeyi kolaylaştırıyor ve tüm başvuruları senin için ücretsiz olarak yapıyor! Detaylı bilgi için buraya tıklamaya ne dersin?

Yüksek yaşam standartları için!

Sen sıradan bir hayat asla istemedin; hep en kaliteli ve en iyi şekilde yaşamak istedin. Artık bunu yapabilirsin. Nerede mi? Elbette Avustralya'da! Güçlü ekonomisi, düşük işsizlik oranı ve düşük enflasyonu ile Avustralya ekonomisi gelişmiş ülkeler arasındaki en sağlıklı ekonomilerden biri. Dahası, Dünyanın en yaşanabilir 10 kentinden dört tanesi Avustralya’da! Şimdi ben nasıl gideceğim Avustralya'ya deme! IDP Education senin için her şeyi kolaylaştırıyor ve tüm başvuruları senin için ücretsiz olarak yapıyor! Detaylı bilgi için buraya tıklamaya ne dersin?

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Rahat bir kültürde yaşamak için!

nurcii

Yüksek yaşam standartları için! Sen sıradan bir hayat asla istemedin; hep en kaliteli ve en iyi şekilde yaşamak istedin. Artık bunu yapabilirsin. Nerede mi? Elbette Avustralya'da! Güçlü ekonomisi, düşük işsizlik oranı ve düşük enflasyonu ile Avustralya ekonomisi gelişmiş ülkeler arasındaki en sağlıklı ekonomilerden biri. Dahası, Dünyanın en yaşanabilir 10 kentinden dört tanesi Avustralya’da!

gzm-ynklr

Rahat bir kültürde yaşamak için! Anladığımız kadarıyla sen yaşadığın yere kendini asla ait hissetmiyorsun. Adeta kendini sokaklarda gezerken uzaylı gibi hissediyor ve çok uzaklarda olmak için hayaller kuruyorsun. İşte dileğin ayağına kadar geldi! Avustralya rahat kültürü ve özgür insanlarıyla birlikte senin tam da hayalini kurduğun hayatı sana sunuyor! Şimdi ben nasıl gideceğim Avustralya'ya deme! IDP Education senin için her şeyi kolaylaştırıyor ve tüm başvuruları senin için ücretsiz olarak yapıyor! Detaylı bilgi için buraya tıklamaya ne dersin?

penguen-geri-dondu

Yüksek yaşam standartları için!

nazli-askin

Çalışma olanakları için!

Görüş Bildir