Bu Nasıl Bir Vicdansızlık? Yavru Köpeğin Kulağını Kesen Saldırganlara Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

 > 
13bPAYLAŞIM

Sosyal medya Facebook'ta yavru bir  köpeğin kulağını keserek kan donduran fotoğraflar paylaşan iki saldırganı konuşuyor. Görüntülerin Isparta'da çekildiği belirtilirken, bu iki saldırganın bulunması için resmen bir seferberlik ilan edildi. Fotoğraflarda kestikleri kulak parçalarını da sergileyen saldırganlar acı çeken yavru köpeğin yanında poz verdi. Büyük tepki çeken görüntülerin ardından polis ekiplerince ekiplerince gözaltına alınan iki zanlıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca toplam 4 bin 404 lira idari para cezası verildi.

Konuyla ilgili Isparta Hayvan Koruma Derneği'nin Facebook hesabından bir açıklama yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek saldırganların adresini istedi ve şikayetçi olacağını açıkladı

Murat Boz da bu olay karşısında sessiz kalamadı

Twitter ve Ekşi Sözlük'te tepkiler artarak devam etti

Ve gözaltına alındılar

DHA'nın verdiği bilgiye göre iple bağladıkları köpeğin kulaklarını kestikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşan H.K. ve N.Y., Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından Zafer Mahallesi'ndeki evlerinde gözaltına alındı.Zanlılar, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, iki zanlıya para cezası verildiğini açıkladı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, saldırganlara 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca iki zanlıya toplam 4 bin 404 lira idari para cezası verildi.

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir