Bu mu Yasak Irk? Aynı Anda 7 Pitbull'a Birden Saldıran Kedinin Elinden Zor Kurtuldular

3.7bPAYLAŞIM

Pitbull cinsine yasak ırk diyorlar. Gerçekten büyük haksızlık! Geçtiğimiz haftalarda British Columbia'da gerçekleşen bu olayda, kızgın kedi evinin önünde yürüyüş yapan bir grup pitbullun arasına daldı. Aralarından biri ise kedinin elinden zor kurtuldu. Detayları sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/laurenstrapagie...

Geçtiğimiz hafta Victoria, British Columbia'da meydana gelen olayda pitbull cinsi köpeklerden biri zor kurtulurken saldıran kedide bir sıyrık bile yoktu.

Victoria'nın Pitbull'ları adlı derneğin kurucuları Javiera Rodriguez ve Kyla Grover her hafta bilinç arttırmak için düzenledikleri yürüyüşe çıkmışlardı.

Victoria'nın Pitbull'ları adlı derneğin kurucuları Javiera Rodriguez ve Kyla Grover her hafta bilinç arttırmak için düzenledikleri yürüyüşe çıkmışlardı.
Victoria'nın Pitbull'ları adlı derneğin kurucuları Javiera Rodriguez ve Kyla Grover her hafta bilinç arttırmak için düzenledikleri yürüyüşe çıkmışlardı.

Rodriguez’in 3 yaşındaki köpeği Bandida ve Grover'ın pitbull kırması Cali yanlarında 5 diğer köpekle birlikte yürüyüş yapıyorlardı.

Bu grubun kurulmasının sebebi de bu ırk köpeklerin zararsız olduğuna ve saldırganlığın tamamen yetiştirilişten kaynaklı olduğuna dikkat çekmekti.

İşte bu yürüyüşlerden birinde, bahçesinde çiçeklerine bakan bir kadının evinin önünden geçerken bir anda çalıların arasından bir kedi fırladı ve grubun içine daldı.

Kadın "Köpeklerinizi alın!" diye bağırırken Rodriguez de "Kedinizi alın!" diye bağırıyordu.

Bandida kediyi suratından atmayı başardı, ama diğer köpeklerin hiçbiri karşılık bile verememişti.

"Köpeğim o kediyi öldürmek isteseydi yapardı, ama bunu yapmadı. Sadece saldırmaması için kediyi yüzünden attı ve yerde tuttu." diye açıklıyor Rodriguez.

Dernek kurucularından biri olan Grover da köpek sürüsünü kedinin elinden kurtarmak için müdahele etti ama kedi onu da ısırdı ve tırmaladı.

Dernek kurucularından biri olan Grover da köpek sürüsünü kedinin elinden kurtarmak için müdahele etti ama kedi onu da ısırdı ve tırmaladı.
Dernek kurucularından biri olan Grover da köpek sürüsünü kedinin elinden kurtarmak için müdahele etti ama kedi onu da ısırdı ve tırmaladı.

Grover sonunda kediyi aldı ve sahibine verdi. Sahibi kediyi içeri soktu ama Bandida'nın yüzü paramparça olmuştu.

“Sahibine kediniz iyi mi diye sordum, sahibi de 'bir çizik bile almadı' diye cevap verdi." diye anlatıyor Rodriguez. 

“İşte bu da pitbull'umun ne kadar vahşi olduğunu gösteriyor.”

Rodriguez Bandida'yı hemen bir veterinere götürdü ve yaraları tedavi edildi, toplam veteriner faturası ona 222 dolara mal oldu. Rodriguez yaraların çok ağır olmadığını, Bandida'nın bir gözünü kaybetmediğine şükrettiğini söylüyor.

Isırılıp tırmalanan Grover ise tetanoz aşısı oldu ve hala antibiyotik tedavisi devam ediyor.

Rodriguez ertesi gün tekrar kedinin evine gitti ve kedinin sahibi veteriner masraflarını karşılamayı kabul etti.

Rodriguez sadece bütün hayvanların eşit muamele görmesini ve aynı haklara sahip olmasını istediğini söylüyor. Herhangi bir ırkı saldırganlıkla suçlamanın onlara yapılan bir haksızlık olduğunun tekrar üstüne basıyor.

Yaşadığı saldırıdan sonra biraz durgunlaşan Bandida, daha az oyun oynuyor ve sahibinin yanından ayrılmayıp sürekli ilgi istiyor.

Grover da bir kedinin yedi tane pitbull'a saldırmasının saçma olduğunu söylüyor ama bu olayın da bu ırk köpekler için harika bir örnek olduğunu ve insanlara onların saldırgan olmadığını kanıtladığını ekliyor.

Rodriguez olayı şöyle özetliyor, “Gerçekten, pitbullara karşı olan önyargı çok adaletsiz, herşey onları nasıl yetiştirdiğiniz ve onlarla nasıl iletişim kurduğunuzla alakalı.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bedirhan-demirci1

Ne yapmış lan o kedi öyle yuh

Gizli Kullanıcı

pitbull çok farklı fraksiyonları olan özel bir ırk..bu fotoda görülenler pek ahım şahım olmayan pitbullun hırsını gücünü pek temsil etmeyen daha çok çocuk gibi yetiştirilen cinsinden...normal şartlarda zaten her köpek kediden kaçar bakmayın siz kovaladıklarına saldıran bir kediden kaçan danuam vardı köpeği zor tuttum 90 kilo bir köpekti yani anlayacağınız sıkı bir pitbulla denk gelirse o kediye yazık olur...bu galeriye bakıpta aldanmayın sağda solda kedi görürseniz pitbulla yaklaşan kovalayın o kediyi :))))

onur-caglayan

bildiğin kötü kedi şero bu ya :D

hayat-guzeldir

Ben kedilerden tırsıyorum arkadaş bizim terasımız evimizin içinden geçiyor yani terastan inmenin tek şartı evin içinden geçmek nasıl bir şeyse zamanları farklı bir şekilde 2 kedi terasımıza kaçmıştı karşı apartmandan,başka çıkış yolu da yok geldikleri yere de dönmüyorlar evden çıkaracağım diye ne uğraşlar verdim ama ondan önce teras kapısını ve sokak kapısını açtım saatlerce hayvana dik döktüm süt verdim vss ama o benim dilimden anlamıyor ben de onun, ne geliyor aşağı ne gidiyor yukarıdan biliyorum korkuyor ama bende korkuyorum bi anlaşabilseydık mecburen bir tanesini geldiği yere geri kaçırttım sırıkla tabi zarar vermemeye çalışarak neyse atladı kurtulduk şükür derken bir zaman sonra ikincisi başladı

hayat-guzeldir

miyavlamaya kapıda,tam süresini hatırlamıyorum teras kapısında miyavlıyordu şok oldum çünkü acıyıp süt vss felan almıştım daha önce yazıktır diye bizim mahallede dolanıyordu bir süre kim bir şey verse ayrılmazdı oradan şaşırırdım sonunda yapacağını bana da yaptı sağolsun aha dedim uğraş yine ama baktım bu dişli çıktı itfaiye çağırdım demezler mi gider o kalıcı değildir bin tane lafla sonunda geldiler tasmayla zorla yakaladılar hayvancığızı çıkardılar,tam oh sonunda diye rahatlarken, yine bizim merdivenlerdeydi bir süre peşimizi bırakmadı ''gerçekten bırakmadı''!! Sözüm o ki pitpullarında vahşi olduğu gerçek en azından büyütülme şekillerinden ama kediler çok çektim sizden yine de Yaradanın cc hatırına seviyorum sizi

urgunta

Bir arkadaşım almıştı zamanında bebeklikten bir tane Pitbull Blue Nose. İnsancıl yetiştiricem lan ben bunu dedi, evinde hali hazırda kedi de vardı bir tane. Sonuç, hayatımda gördüğüm en insancıl Pitbull oldu, evde kedi ile oynamalar, parkta bebeklerle oynamalar. Açık konuşmak gerekirse benim ön yargılarım vardı, ama canlı tanık olunca kaybettim. Bu cins güçlü evet, acıya karşı efsanevi bir dayanıklılıkları var. Blue'larda olmasa da Red'lerde çenenin kitlenmesi gibi bir durum mevcut. Ama bu hayvanı saldırgan yapmıyor. Yanlış ellerde tehlikeli oluyorlar. Konu yetiştirme ile alakalı. Maalesef bu sert özelliklerinden dolayı genelde sorunlu tipler bu köpekleri yetiştiriyor, genelde de köpek dövüşlerine kullanıyorlar, ve hayvanı sürekli dövüp sinirlendirme üzerinden bir sözde eğitime tabii tutuyorlar. (Not: Bu arada Pitbull'lar sorunlu insanların eline geçmeden önce uzunca bir süre Bebek Bakıcılığı için yegane köpek türü olmuşlardır)

Görüş Bildir