Bu Kadarını Bilmiyorduk! Öykü Serter'in Entelektüel ve Sporcu Kimliği İle İlgili Bilinmeyen Detaylar

4.3bPAYLAŞIM

Bu kadın inanılmaz birisi, iyice hayran oldum! ❤️

Dünden beri bir Öykü Serter rüzgarı esiyor sosyal medyada. Nasıl esmesin? İzmir depremiyle ilgili hiçbir ünlünün, hiçbir siyasetçinin yapmadığı bir manifesto yayınladı Instagram hesabından.

Buyurun buradan bakın

Sunucu Öykü Serter, İzmir Depreminden Sonra Yaşanan Olaylar Karşısında Hem İktidara Hem de Muhalefete Demediğini Bırakmadı! - onedio.com
Sunucu Öykü Serter, İzmir Depreminden Sonra Yaşanan Olaylar Karşısında Hem İktidara Hem de Muhalefete Demediğini Bırakmadı! - onedio.com

Biz aslında onu özel radyoların patladığı dönemden, o zamanlar sadece Ankara'da yayın yapan Capital Radio'dan biliyoruz. Oradan sonra da Cine5'teki 5t5 müzik programında VJ'lik yapmıştı.

Liseliler değil, üniversiteliler bile bilmez ama dönemin fenomen programı Biri Bizi Gözetliyor, Öykü'nün asıl patlama yaptığı işti. Evet, orada da soğuk ve az gülüyordu...

Onu İşte Benim Stilim programıyla tanıyanlar da olabilir ama inanın bu kadar değil, fazlası var. Ankara'da büyüyen Öykü Serter, Hacettepe Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı ve aynı zamanda Latin Dili Edebiyatı mezunu.

Lisans eğitimi kesmeyince Galatasaray Üniversitesi'nde Radyo Televizyon yüksel lisansı yapmış. O da yetmeyince Bahçeşehir Üniversitesi'nde Sinema - Medya doktorasına başlamış.

Asıl olay bu da değil çünkü bu kadını övmekle bitiremeyeceğiz anlaşılan. Kendisi profesyonel yüzücü aynı zamanda. 250 tanesi altın olmak üzere toplam 800 adet madalya sahibi yüzücülükte. Tekrar okuyabilirsiniz!

Çok özgün ve çok entelektüel. Şöhretle, parayla, pulla kafayı bozmamış. Olursa olur, olmazsa olmaz diyor televizyon programları için. Hiç derdi değil böyle şeyler.

Parasız kalınca yapacak bir şeyler bulurum nasılsa diyor. Öyle ki bir ara ekranlardan hiç teklif gelmeyince köpek kıyafetleri örüp internette satmak üzere çalışmalar yapmış.

İşi olmadığında yalnız kalmak ve kitap okumaksa en büyük eğlencesi. Deli gibi okuma merakı var hatta Osmanlıca öğrenmekle epey uğraşmış.

Ciddi ve mesafeli duruşuyla kendisine "başöğretmen" yakıştırması yapılan Öykü Serter, normal hayatında da cıvıklıktan pek hoşlanmadığını söylüyor. Ancak seyircinin gördüğü kadar da sert ve sevimsiz birisi değil; format gereği belirlenen tarz üstüne yapışmış.

Bir ara Kemal Doğulu ile aşk dedikodusu çıktı ama bu onların yaptığı oyundan başka bir şey değil. Çünkü herkesin bildiği gibi, bu ikili olukça yakın iki arkadaş.

Aşk hayatına dair bizim bildiğimiz, 1999-2005 arası Kargo grubunun solisti Koray Candemir ile olan birlikteliğiydi ama ondan sonra pek kimseyle duymadık.

Kitaplarla kafayı bozmuş, yüzmeyi bir spor değil bir hayat tarzı haline getirmiş, boş zamanlarında saz çalan çok yönlü ve harika bir kadın Öykü Serter. Onu sadece ekranlardaki sarışın sunucu olarak tanımlamak çok yetersiz. Böyle bir deliye ihtiyacımız vardı ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kadir-sar

DİKKAT asalaklarsınız Dediğin Biziz sensin benim o biz biriz Ayrım Yapan Ayrıştıran Bir Zihniyet Senin Gibi olsa Bu ülkenin Başına Geçse eyvah eyvah laiklik beraberlik birlik ayrılır hepimizi ayrıştırır kırbaç cezası vs cabası düşünmenin yasak olmasına dek yasalaştırılır yönlendirici şahsiyetsiz dolandırıcıya tebrikler sanatçı kişiliğinize ve tahminimiz üzere eğitiminize yakışır bir davranış değil davranmadın da zaten üzgünüm lütfen özür dileyin herşey de payınız olduğunu kabul edin kendinizi yargılamayı önce bir öğrenin sonra konuşmayı sonra diyceğiniz birşey olduğuna hala eminseniz buyrun düşünce özgürlüğü var 120 liraya battaniyeyi devletmi yaptı fırsatçı yaptı devlet hayat kurtardı millettir devlet eşşek dünyanın en güzel gözlerine sahiptir konuşamaz

lunea

5de5 programının hayranıydım 👍🏻

psyhedelichead

Öykü Serter'i severim.. o kadar parasız kalmış ki beş para etmeyen bi programda sunuculuk yaptı ya! İnanılır gibi değil.. onu gördüğüm ilk yerde senin o programında ne işin var diyen biriyim :)

despresso

bu kadar eğitimle ancak bizim ülkemizde işsiz kalınabilir. Çok donanımlı ve çok da iyi bir konuşmacı ve bu kadının para kazanmak için köpek kıyafeti örmek zorunda kalmasına inanamıyorum yazık. Zaten artık istese de Fox TV'den başka kanalda iş bulamaz.

atay-gunkara

Helal olsun sana bu yollar 👍

Görüş Bildir