Bu Kadarına da Pes: Ünlülerin Reklamını Yaptığı Zayıflama Çayının İnsanların Sağlığını Tehlikeye Attığı Ortaya Çıktı!

919PAYLAŞIM

İnsanların sağlığı bu kadar ucuz mu?

Ünlülerin sosyal medya üzerinden çeşitli ürünleri takipçilerine önerdiklerini biliyoruz. Ama bazen bu işin ayarı kaçıyor, bazı isimler denemedikleri birtakım ürünleri de sırf reklam anlaşması yaptıkları için öneriyorlar!

Geçtiğimiz mart ayında Seda Sayan, Seren Serengil ve Şeyma Subaşı gibi isimlerin 'koronavirüsten koruyor' diyerek reklamını yaptığı ürün sahte çıkmıştı hatta!

Ünlülerin 'Koronavirüsten Koruyor' Diye Reklamını Yaptığı Ürünün Nasıl Sahte Çıktığına İnanamayaksınız! - onedio.com
Ünlülerin 'Koronavirüsten Koruyor' Diye Reklamını Yaptığı Ürünün Nasıl Sahte Çıktığına İnanamayaksınız! - onedio.com

Bu koronavirüs fırsatçılığının ve dolandırıcılığının ardından benzer bir durum da 'zayıflama çayı' adı altında satılan, "Mangostan Çayı" için yaşandı!

Ebru Polat, Demet Akalın, Gülben Ergen, Ece Erken, Pınar Altuğ ve Yeliz Yeşilmen gibi ünlü isimlerin reklamını yaptığı bu çayın, insanların sağlığını tehlikeye attığı ortaya çıktı!

Ünlülerin tavsiyesiyle bu bitki çayını alan birçok kişi, sağlıklarının bozulduğu gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı'na şikayette bulundu.

Mangostan çayının reklamını yapan isimlerden biri olan Ece Erken de tepkilerin odak noktası haline geldi.

İnsanlar Erken'e "Para için insanların sağlığını tehlikeye atıyorsun" diyerek tepki gösterdi!

Uzmanların da insanları uyardığı zayıflama çayları nedeniyle geçmişte ölümden dönen Seda Nur Çalışkan da bu çayı ünlülerin tavsiyesiyle aldığını söylemişti.

Zayıflama çayı nedeniyle karaciğeri iflas eden ve karaciğer nakli yapılan genç kadın, "Ünlüler para kazandı, ben karaciğerimi kaybettim. Savcılığa suç duyurusunda bulundum." açıklaması yapmıştı...

Uzmanlar bu ve bunun gibi 'zayıflama çayı' adı altında satılan ürünlerin kullanılmaması konusunda insanları uyarıyor. Öyle ki bu çayların, ani ölümlere bile neden olabileceği söyleniyor!

Ne denir ki? Milyonlarca insanın güvendiği ünlü isimlerin, bir ürünün reklamını yapmadan önce o ürünün güvenilirliğinden emin olması gerekmiyor mu? Sağlık bu en nihayetinde!

Umarız benzer durumlar bir daha yaşanmaz! Bu dolandırıcılığa ve fırsatçılığa alet olmazlar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zarfinicindekimadam

Yıllarca uğraşıp etkileyebileceğin bir kitle yaratıyorsun, 10 bin tl için reklam alıp güvenlerini sarsıyorsun. Ne gerek var? "Şu tiplere güvenip..." falan yazan olmuştur illa ki de bu insanları zaten aşırı bilinçli, sorgulayan bir kitle takip etmiyor ki. TV'de görüyor, izliyor, güveniyor. En güvenilir kişiler araştırması her sene yapılıyor listede dizideki rolüyle giren de var, yaptığı programdaki tavırlarıyla giren de.

aysssun

Ya bu tipleri dikkate alıp dediklerini yapan !?><#~... ne bileyim!

bookworm

Bunlara da üretene de bir şey olmaz yakında kargocu arkadaşları dağıtımını yaptılar diye içeri atarlar.

mavi-piyano

Zayıflamak güzel bir hedef insan bedeni için. Azimle daha makul yollar deneyin, spor, dengeli beslenme ve basit şekerleri tüketme alışkanlığınızı azaltmak gibi... Aşırı yemek yemek her daim zarar. Vücudun en vefalı organı karaciğerinizi de bu ne olduğu belirsiz ürünlerle üzmeyin. Sağlıklı günler.

bluessy

İçerikte zaten sanatçı göremedim ben. Ama birisi bir şeyi övdü diye gidip alıyorsanız ve bu size bir şekilde zarar veriyorsa en büyük suçlu siz olursunuz. Yani insana bi sorarlar başkalarından akıl alıyorsun senin aklın yok mu diye?sonra sosyal medya düzenlemesi niye geliyor bundan geliyor işte. Gerçi gelse de buna gelmez ama neyse

Görüş Bildir