Bu Gerginliğin Sebebi Nedir? Getir Uygulaması, Webrazzi Ödülleri'nde Yer Almak İstemediğini Açıkladı

41PAYLAŞIM

Bu gerginlik pek de yatışacak gibi durmuyor...

Market uygulaması Getir ile girişimci firmalara dair haber içerikleri hazırlayan Webrazzi arasında ‘firma kayırma’ gerginliği yaşandı.

Getir uygulaması yetkilileri, birkaç gün önce uygulamanın resmi Twitter hesabından yaptıkları açıklamada, Webrazzi’nin her sene dağıttığı Webrazzi Ödülleri’ndeki aday kategorilerinde kendi markalarının yer almasını istemediklerini söylediler.

Söz konusu tweet şu şekilde:

Gördüğünüz gibi, Getir’in iddiası Webrazzi’nin sponsorluk aldığı firmaları kayırıcı yönde bir tutum izlediği yönünde. Bu nedenle de internet ve teknoloji sektöründe yer alan markalara verilen Webrazzi Ödülleri’nde yer almaya yanaşmadıklarını ilan ettiler.

Webrazzi ise Getir'in bu açıklamasından sonra 'sponsorluk aldığı firmaları kayırma' iddiasıyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

Açıklamadan anlayacağınız üzere, Webrazzi yetkilileri yalnızca bu iddiayı reddetmekle kalmıyor, Getir kurucularından baskı gördüklerini için Getir’in böyle bir hamle yaptığını iddia ediyorlar.

Tabii, bu açıklamaların ardından iki grup arasındaki süreci önceden takip etmekte olan Twitter kullanıcılarından aralarında bir ortaklık mevzusu olup olmadığı soruldu.

Getir, Webrazzi'nin kurucusu Arda Kutsal'ın sembolik hisse talebine olumlu yanıt verildiğini ancak Kutsal'ın yatırım yapmaması sebebiyle aralarında bir ortaklık gerçekleşmediğini söyledi.

Arda Kutsal ise bu durumu yalanladı.

Bu gerginlik kolay kolay durulmayacak gibi görünüyor. Olayın iki tarafı da haklı olanın kendisi olduğunu söylüyor ancak kim haklı kim haksızın kararını vermek oldukça güç. 

Siz bu yaşananlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunedirya

Yiyin birbirinizi ete para vermeyin...

hadiordan

Al birini vur ötekine.

badcboy54

Bizene ak.

asuman-kilic

Bunu neden bilmeliyiz?

gollum

Kardeş sizden beklenen tek şey isteneni Getir'meniz. Yoksa bize ne kim ortak olmuş, kim kime kaymış yani :)

Görüş Bildir