Görüş Bildir
Haberler
Bu Evet/Hayır Testine Göre Yüzde Kaç Depresyondasın?

etiket Bu Evet/Hayır Testine Göre Yüzde Kaç Depresyondasın?

Bu evet/hayır testine göre yüzde kaç depresyondasın? Eğer merak ediyorsan; 

Haydi teste!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. İlk olarak, bir başkasının söylediği sözler senin çok umrunda mıdır?

3. Peki dış görünüş gerçekten bir insanın karakteri hakkında bilgi verir mi?

4. İlişkilerinde karşındaki insana karşı güven problemini çok yaşar mısın?

5. Ailenin senin yaşam tarzına çok karıştığını düşünüyor musun?

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Peki daha önce hiç sevgilini aldattığın oldu mu?

7. Eğer dünyaya tekrar gelme şansın olsaydı yine aynı kişi olmak ister miydin?

8. En yakın arkadaşlarının senin hakkında kötü şeyler söylediğini hiç duydun mu?

9. Ve son olarak, kendini hiç bu dünyaya ait hissetmediğin oluyor mu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam

Yüzde 92 depresyondasın!

Verdiğin cevapalara sen şu anda yüzde 92 depresyondasın. Son zamanlarda insanların seni anlamadığını düşünüyorsun. Ne kadar kendini anlatmaya çalışsan da sanki boşa anlatıyormuşsun gibi hissediyorsun. O yüzden kendi köşene çekilmeye karar vermişsin. Kendini anlatacak ne gücün kalmış ne de inancın. İnsanlar seni yeterince incitmiş ve bu durum senin kendini değersiz hissetmene neden olmuş. Etraftaki insanlara güçlü bir karakter olarak görünsen de kendi içinde inanılmaz çelişkiler yaşıyorsun. Bazı şeyleri kabullenmekte zorlanıyorsun. Kafana olur olmadık her şeyi takııyor, kendini strese sokmayı başarıyorsun. O yüzden sen son zamanlarda yüzde 92 depresyondasın. Kendine biraz dikkat etmelisin bizden söylemesi.

Yüzde 85 depresyondasın!

Sen son zamanlarda kendini aşırı yıpranmış hissediyorsun. Sanki böyle her şey üstüne geliyormuş gibi. O yüzden yapacağın her şey sanki üzerinde bir yük bırakıyormuş ve sen onun ağırlığını üstünde taşıyormuş gibi hissediyorsun. Normalde sen sosyal bir insansın. Öyle ortamlarda bulunmayı seversin ve bir sürü kişiyi tanırsın. Ama şimdilerde tek başına kalıp kafanı dinlemek istiyorsun. Konuştuğun belli başlı insanlar var. Onlarla da çok fazla konuşmuyorsun. Çünkü insanların samimi olmadığını düşünüyorsun. Ve bu samimiyetsizliğe daha fazla katanamıyorsun. Bunalmışsın artık. O yüzden şu sıralar kendini dinlemen gerektiğini düşünüyorsun. Ufak çaplı depresyonda olduğunu düşünüyorsun. Ama biraz daha rahatlamalısın. Çünkü bize verdiğin cevaplara göre yüzde 85 depresyonda gibisin.

Yüzde 70 depresyondasın!

Bize verdiğin cevaplara göre yüzde 70 depresyondasın. Bunun aslında en büyük sebebi son zamanlarda yaşadığın hayal kırıklıkları. Sevdiğin insanlar tarafından hiç beklemediğin şeyler yaşamışsın. Zaten bunalımlı olan ruh haline bu durum da eklenince kendini iyice kötü hissetmeye başladın. O yüzden son zamanlarda kendini daha yalnız hissediyor yaptığın hiçbir şeyden keyif almıyor gibisin. Kendini dışarıya bu kadar kapatmamaya çalış. Çünkü kendini bir kere kapatınca insanlara olan güvenin daha da azalıyor ve daha da yalnızlaşıyorsun. Bu durumu çok etkilenmeden, kendine biraz dinlenmen için zaman vererek atlatabilirsin. Yani bunu bir fırsata çevirebilirsin. Bizden söylemesi.

Yüzde 68!

Sen son zamanlarda kendine olan güvenini biraz kaybetmişsin gibi. Dışarıdan çok güçlü bir insan olarak görünsen de kendi içinde büyük kaos var. Yani yalnız kaldığın zamanlarda kendinle ilgili bu problemi çözmeye çalışıyorsun. Dışarıya farklı kendine farklı davranmaktan yorulmuşsun gibi. Sanki tükenmişlik sendromuna girmişsin gibi. Bunun nedeni aslında bu iki durum arasında kalıp olduğun gibi davranmamaktan oluyor. Duygusal ve en hassas noktanı göstermemek için uğraşıyorsun. Çünkü etrafındaki insanların senin bu yönünü kullanmaya çalıştığını fark ettin. Ama şunu söylemeliyiz ki her insan değildir. Hayatına doğru olduğunu düşündüğün kişileri alırsan, zaten senin her halini sevip iyi bir şekilde davranacaktır. Şunu sakın unutma sen çok değerli bir insansın! Bu depresyonda oluşun bunu unutturmasın.

Yüzde 55!

Bize verdiğin cevaplara göre sen yüzde 55  depresyondasın. Aslında bu durumun seni çok fazla etkilemediğini söylemeliyiz. Öyle her zaman değil de zaman zaman kendini kötü hissediyorsun. Özellikle kendi başına kaldığında bu durum kendini daha çok gösteriyor. Böyle zamanlarda kendi içine dönüyorsun. Geçmişe dair yaşadığın şeyleri düşünüp, nerede yanlış yaptığını düşünüyorsun. Sanki bütün suç sendeymiş gibi bunu kendine yükleyip daha da strese giriyorsun. Bu da senin depresyona girmene sebep oluyor. O yüzden hayatında olan hataları kendinde değil de biraz da insanlarda aramaya çalış. Çünkü kimse mükemmel değildir. Herkesin hataları olabilir. Ama buna takılıp kalırsan ileri gidemezsin. Geleceği göremezsin. Bizden söylemesi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
676
275
171
76
63
56
51
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın