Bu Ayıp Bize Yeter! Bebeği İçin Marketten Mama Çalan Baba Gözaltına Alındı, Sosyal Medyada Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

-

Bir babanın marketten mama çalmasından daha acıklı ne olabilir ki?

Diyarbakır'da bir baba marketten bebek maması çaldı, kasiyere yakanınca direndi, mamayı bırakmak istemedi ancak gözaltına alındı.

İskanevleri semtinde bulunan bir marketten bebek maması çalarak montunun içine saklayan baba yakalandı ve gözaltına alındı. Sosyal medya kullanıcıları ise #Geçinemiyoruz hashtag'iyle isyan etti.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

İşin aslını astarını bilmiyorum tabii. Ama gücünüze göre üreyin lan! Türkiye'de yaşıyosunuz. Kabul edin burası geri kalmış bi ortadoğu ülkesi. Bugünü kurtarırsanız kralsınız. Hiçbi zaman iyi güzel, fakire muhtaca yardım edecek bi ülke olmayacak burası. Hep aynı şekilde benzer insanlar tarafından yönetilecek. Yani artık herkes başının çaresine baksın. Üç beş üreyip de sonra çoluk çocuk diye zırlamayın. Allah da devlet de rızkınızı vermiyo, vermeyecek bu açık. Ha bazı istisna durumlar var elbette. Çok zenginsindir, her şeyin vardır. Çocukların olur bi gecede bi şey başına gelir her şeyi kaybedersin. Çoluk çocukla beş parasız ortada kalırsın. Bu gibi ekstrem durumlar haricinde fakirseniz ona göre yaşayın. Yaşamıyosanız da acıma beklemeyin benden.

human-papilloma-virus

Şöyle bir durum var, asgari ücretle çalışan baba, ev hanımını anne ve yalnızca 1 çocukları var. Geçen yılın koşullarında asgari ücret hayatlarını sürdürmelerine yeterli oluyordu ancak bu yılda mümkün değil. Ne yapsın insanlar devletin ekonomik durumunu mu hesaplasın? Sizin aklınıza gelir miydi bir bebek bezinin 1 liradan pahalı olabileceği? Her durumu kontrol edemeyiz bu da onlardan birisi, elbetteki hiç düşünmeden sınırsızca doğuranlar var bu cahillik ancak anlattığım durumdaki çaresiz bir babaya da niye üredin diye kızamazsınız. Değil asgari maaş, öğretmenler dahi zor geçiniyor artık. Fakire değil 'fakirleştirene' kızmanız sizi suçun en doğru kaynağına götürecektir diye düşünüyorum.

baybars14

Evet toplu göt olanlar burada online mı?

sociologist1277

Şahsen oldum asdfgh

deniz-afsar

Olayın aslını araştırmadan , bir yerlere çakmak için duyar kasarsan böyle lök gibi oturursunuz. Adam uyuşturucu almak için bu yolu bulmuş ... paraya çevrilebilen ve yakalanınca çıngar çıkarabileceği çocuk maması ve çocuk bezi gibi ürünleri iç etmiş , bizim medyada mal bulmuş mağribi gibi olayın üstüne atlamış.

poison-ivy

"Bir babanın marketten mama çalmasından daha acıklı ne olabilir ki?" demiş. o babanın çaldıklarıyla uyuşturucu alması olabilir mesela.. olayın aslı ortaya çıkmış. olay diğer türlü olsaydı da yanlış gene yanlıştı. bugün mama lazım oldu, yarın bez, sonra ayakakkabı, kıyafet.. liste uzar gider. gücü yetmeyen sadece bu bir kişi mi? her gücü yetmeyen mağazaya gidip ihtiyacını alsa(!) bu yağmacılığa dönüşür. "işini yapan" kasiyeri suçlayanlar bile olmuş. :)) trajikomik doğrusu. mağazalarda sayım yapılır, eksik mal o mağazada çalışan personelden sorulur. başkasına yardımcı olmak kasiyerin sorumluluğu değil ayrıca, o insanlar da ev geçindiriyor sonuçta. çözüm çalmak değil arkadaşlar. gidersin devletin sosyal yardım kuruluşlarından yardım istersin. vermezler demeyin, fakirinden yaşlısına kadar herkese yardım ediliyor bir şekilde.

z.kaanbdk

Sen ne diyorsun ne yardımlar ne yardımlar... Öyle böyle yardımlar yok aylık 3.500TL para veriyorlar yoksullara sigortalı iş bulsalar bile kesilmiyor o yardım (Hadi hepsini geçtim mamayı nasıl elden çıkarıp eroin alıyor ? Birazcık mantıklı düşünelim hadi gittin mamayı çaldın elinde duruyor torbacıya gidip mama verirsen eroin verir ama nereden zerk eder orasını düşündürür... )

poison-ivy

haberin detayında yazmış kardeş, okursan görürsün nasıl elden çıkardığını. mesele bu değil zaten. mesele insanların belli bir durum karşısında uygunsuz bir olayı masum bir olaya dönüştürebilmesi. duygusal bir milletiz, duygularımız sömürüye açık. ne sevgimiz, sempatimiz dozunda ne öfkemiz dozunda..

z.kaanbdk

Heeh işte bu konuda sana hiiiç bir şey diyemem evet çok duygusal oluyoruz öyle ki bazen gerdekten yeni çıkmış gelin gibi adeta doğru söze ne hacet ama işte sıkıntı şurada birisi çöp karıştırır emlak zengini çıkar... peki çöpte ne yapıyorsun sokak hayvanları için mama arıyorum... birisi çıkar mama çalar neden çaldın uyuşturucu almak için abi bir şeyler tutmuyor çalınan mamanın markası alsa alsa tek fişek bir cigara alır o da zorla öyle eroin falan alamaz... Bu sonuçta bakkalda satılan bir meret değil öyle her torbacı da bulunmaz olsa da herkese satmazlar onun müşterisi bellidir (Not: Rahmetli Dedem polis babamda kısa süreliğine geçici bir görevde yer aldı)

ag10

amk ya..olum olayı bilip bilmeden herkes duyar kasmış...adam eroin bağımlısıymış...mama çalıp eroin almak için satıyormuş..karısının ifadesi bu şekilde.

Görüş Bildir