Bu Aralar Kafanı Kurcalayan Şey Ne?

-
Abone ol

Söyleyelim de senin de için rahat etsin!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Öfkeni kontrol edemediğin zamanlarda ne yaparsın?

Kapı pencere falan çarparım.
Telefonumu fırlatırım.
Derin bir nefes alırım.
Bağırır çağırırım.
Kendimi sokaklara, yollara vururum.
Herkesi kendimden uzaklaştırırım, kimseyi görmemem lazım.

4. Seç birini...

5. Üç saatlik bir uçuşun var ve internet bağlantın olmayacak. Yolculuğunu nasıl geçirirsin?

Müzik dinlerim.
Kitap okurum.
Film izlerim.
Uyurum.

6. Sokakta seni çevirip anket yapmak ya da bir şey satmak isteyenlere tepkin hangisi gibi olur?

Görmezden gelirim.
Teşekkür ederek reddederim.
Sert bir şekilde reddederim.
Bir şans verir, dinlerim.

7. Senin için oldukça kıymetli olan bir eşyanı en yakın arkadaşın ödünç istedi?

Vermem.
Veririm, ondan kıymetli mi?
İstemeyerek de olsa veririm.
Neden veremeyeceğimi açıklarım.

8. Son olarak, bu fotoğrafa baktığında kafanda ne gibi bir hikaye canlandı?

En az yüz yıllık bence bu bina ve önceden yetimhane gibi bir yermiş.
Bence zamanında oldukça popüler olan bir okulmuş ama neden bu hale geldiğine dair bir fikrim yok.
Hastahane olarak kullanılıyormuş ancak sonrasında bir savaş çıkmış ve tüm şehir bu hale gelmiş.
Sadece terk edilmiş bir yer bence başka bir fikrim yok.
Eskiden fabrikaymış ancak sonrasında sahipleri iflas etmiş ve zamanla bu hale gelmiş.
Terk edilmiş bir bina ama içinde evsizler, alkolikler filan kalıyor.

Geçmiş, gelecek ve şu an!

Senin kafanda sürekli ileride hayalini kurduğun şeyleri gerçekleştirme fikri dönüp duruyor. Fakat gözünde o kadar büyüyor ki bu durum, nasıl yapacağına dair büyük bir çıkmaza giriyorsun. Bazen kendini çok güçlü hissediyor tüm bunları aşabileceğini düşünüyorsun. Bazen de o kadar savunmasız ve yorgun hissediyorsun ki bunlarla nasıl başa çıkacağını kestiremiyorsun. Böyle zamanlarda sanki hayat üstüne üstüne geliyor. Keşke geriye dönüp her şeye yeniden başlasam diye kendini düşünmekten alamıyorsun. Ne anı yaşayabiliyorsun ne de ileride yaşamak istediğin geleceği şekillendirebiliyorsun. Bunda senin suçun olduğu kadar buna etki eden kişileri de suçluyorsun. Belki hayatına "o" girip her şeyi mahvetmeseydi şimdi bambaşka bir hayata sahip olabilirdim düşüncesinden kendini alamıyorsun. Zamanında yaşadığın şeylerden ders çıkarmak insanı ne kadar iyi hissettirse de üzücü olabiliyor tabii. Neden? diye düşünmekten kendini alamıyor insan.

Aşk!

Senin kafanı son zamanlarda kurcalayan en büyük şey aşk! Artık o kadar yorulmuşsun ki bu aşk meşk işlerinden yeni bir ilişkiye veya insana hazır değilsin. Çünkü kalbinin kırıklarını hala derinden hissedebiliyorsun. İçindeki bu yangını hala söndürememişken yeni birine tekrar güvenebilmek, sevebilmek o kadar uzak geliyor ki sana. Seni çok iyi anlıyoruz. Çünkü bu devirde artık insanların duyguları göz ardı ediliyor. Sanki çok saçma bir şeymiş gibi davranılıp dalga geçiliyor. Oysaki sevmek, sevilmek dünyanın en güzel şeylerinden biridir. İnsanın dünyası güzelleşir. Sen de zamanında bunların hepsini iliklerine kadar hissetmiş ve sonrasında hayal kırıklığına uğramışsın. Şimdi de ne karşındaki insana ne de aşka karşı inancın kalmış. Ama yeni biriyle tanışmayı duygularını paylaşmayı da o kadar çok istiyorsun ki... İşte kafan burada çok ama çok karışıyor. Ne yapmak istediğini tam olarak bilmiyorsun. Hayat seni son zamanlarda çok zorluyor. Bunların üstesinden gelebileceğini biliyoruz!

İnsanlar!

Senin kafanı son zamanlarda kurcalayan en büyük şey insanların sana karşı aldıkları tavır! Sen ne kadar iyi niyetin ve samimiliğin ile onlara yaklaşsan da sanki onlar sana kötülük yapmak için büyük bir çaba gösteriyorlar. Bunu şaşırtıcı bir şekilde gerçekten değer verdiğin ve sevdiğin insanların yapması seni inanılmaz üzüyor. Kendi içinde acaba ben ne hata yaptım diye çok düşünüyorsun. Şu anda bile düşünüyor olabilirsin. Neden insanlar bu kadar kötü? Çünkü sen onlara göre çok fazlasın. O kadar iyi niyetlisin ki insanlar bunu resmen kaldıramıyorlar. Kendilerinde olmayan bir şeyi sende görmek onları belli ki rahatsız ediyor. Dışarıdan o sevimli karakterlerinin altında inanılmaz bir kötülük yatıyor. Bunu ne kadar gizlemeye çalışırsalar çalışsınlar o kadar belli oluyor ki artık kendini bu insanlar uzak tutuyorsun. Eskiden olsa her şeyini paylaşayacağın bu insanların gerçek yüzünü gördüğünden beri kendini geri  çekmişsin. Böylesinin çok daha iyi olduğunu farkındasın artık yoluna böyle devam etmek istiyorsun.

Hataların!

Senin son zamanlarda kafanı kurcalayan tek şey bunca zamandır yaptığın hataların! Eğer o hataları yapmasaydın şimdi bu halde olmazdım diye düşünüp kafayı yiyorsun. Keşkeler peşini bırakmıyor. Düşündükçe kafayı yiyor işin içinden bir türlü çıkamıyorsun. Sürekli kendini suçluyor üzülüyorsun. Oysaki sen de insansın. Zaten biliyorsun "hatasız kul olmaz" değil mi? Hata yaparak hayatından dersler çıkarmalısın. Böyle olmalı ki bundan sonrakini yolunu doğru seçebilesin. O yüzden artık kendini suçlamayı bir an önce bırakmalısın. Belki de ileriki zamanda sırf bu hataların sayesinde çok iyi yerelere geleceksin. Şimdi hayıflandığın bu duruma şükredeceksin. Bilemezsin ki. Sen sadece bu hatalarından ders çıkarmaya çalış. İşte o zaman doğruyu yapmış olacaksın. Hata yapmadan doğruları bulamazsın. Bunu sen de çok iyi biliyorsun. Evet çoğu zaman biz de kendimiz kızıyoruz. Ama bu kızgınlığı avantaja çevirmek senin elinde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leyla-oguzhan

Yeminle insanlar

ciriknaz

Geçmiş-gelecek- şu an

gzm-ynklr

İnsanlar!

enes121

Aşk

kerim-yaka

Hataların

Görüş Bildir