Bu 10 Soruyu Cevapla, Sana Sevgilinle Ayrılma Nedenini Söyleyelim!

131PAYLAŞIM

Ayrılık sebebiniz neydi?

Testi çöz ve öğren!

Cinsiyetini söyle bakalım.

1. Söyle bakalım çok kıskanç mısın?

Evet çok kıskanç bir insanım.
Bazı konularda kıskancım.
Yok ya rahat bir insanım.

2. Peki ilişkilerinde genelde hangi taraf daha fazla sever?

3. Peki onun fikirlerine gerçekten değer verir miydin?

Evet, kendimden önce onu düşünürdüm.
Yani zaman zaman vermediğim oluyordu.
Genelde kendi düşüncelerim daha önemliydi.

4. Peki ona hiç ufakta olsa bir sürpriz yaptın mı?

5. Zaman zaman onunla ilgilenmiyormuş gibi yaptın mı?

Tabii ki de herkes gibi benim de yaptığım oldu...
Öyle şeylere genelde gerek duymazdım.

6. Sırf o sevdiği için istemediğin bir şeyi yapmak zorunda kaldın mı?

7. Peki her şeye trip atanlardan mısın?

Yani evet olabilir.
Gerektiği zamanlarda tabii ki de atarım.
Çok saçma bulurum.

8. Birbirinizi çok kısıtladığınız oldu mu?

9. Peki ilişkide ne kadar bencildin?

Yani kendi istediğim şeylerin olması için biraz ısrar ederdim.
Çok bencil davranmazdım.
Hiç bencil değildim açıkcası.

10. Ve son olarak, ayrılığa dair söylenen sözlerden birini seç bakalım.

Birini kaybetmek istiyorsanız onu çok sevin yeter.
Gitmek istiyorsa, bırak gitsin! Aklı seninle olmayanın bedeni yanında olmuş ne yazar?
Kaldır kadehi sevgilim! Varsa şerefine yoksa gidişine. Ben huzur istedim, sen kusur. Şimdi bensiz kudur. :)
Zaman değilmiş gideni geri getiren, aslında zamanmış, var olanı götüren.
Canımı acıtan ne biliyor musun “Ben senin mutluluğunu istiyorum” dedi ve aldı gitti.

Tek suçun, çok sevmekti!

Sen karşındaki insanı gereğinden fazla sevip değer vermişsin. O ne istediyse evet demiş, kendi isteklerini geri planda bırakmışsın. Senin için her zaman o daha değerli olmuş. Böyle yaparak aslında ilişkiye zarar vermişsin. Aslında her seven gibi sen de bunu yaptın. Seni daha çok seveceğini ve değer vereceğini düşündün. Ama işler öyle olmadı değil mi? İnsana en çokta bu koyuyor. Sen elinden gelen her şeyi yaparsın. Ama karşındaki insan bunun değerini bilmez. Çünkü görür ki nasıl olsa benim nazımı çekecek birisi var. Ben ne yaparsam beni kabul eder, beni sever diye düşünür. Ona bunu hissettirdiğin an zaten elindeki ipleri karşı tarafa vermiş oluyorsun. Sen sevginden dolayı böyle bir şey yaptın. Bunun size zarar verdiğini göremedin. Ama inan böylesi daha iyi olmuş. Senin bu kadar sevdiğini görüp sana bu şekilde davranıyorsa, boş ver yanında olmasın. Sen sırf çok seviyorsun diye bu ayrılığa dönüşüyorsa senin sevgini hak etmiyor. O yüzden sen değil o üzülsün. Senin vicdanın her zaman rahat olacaktır. Senin kıymetini anladığında o kadar pişman olacak ki ama iş işten geçmiş olacak.

Sizi ayıran tek şey, kıskançlığınızdı!

Ayrılma sebebiniz aslında tek taraf yüzünden kaynaklanmıyor. İkinizin de bazı hataları var. Çünkü ilişkiye başladığınız andan itibaren birbirinizin hayatına fazla karışır oldunuz. Bu aslında kıskançlıktan kaynaklanan bir durumdu. Kıskanç yönleriniz sizi birçok konuda kısıtlamaya başladı. Normalde sen sosyal bir insanken birdenbire sadece sevgilinle vakit geçirir oldun. Tabii bu durum karşı taraf için de geçerli. Fark ettiniz ki birbirinizin özgürlüğünü kısıtlamaya başladınız. Kim ister ki sevdiğin kişinin gelip senin özgürlüğünü elinden almasını. Bu kim olursa olsun insan özgür yaşamayı seven bir varlıktır. Yapmak istediği bir şeyi eğer yapamıyorsa, bu durumu engelleyen durumlardan hemen kaçar. Sizin sevginizde hiçbir problem yoktu. Sadece birbirinizi o kadar çok kıskanıyordunuz ki karşı tarafın bir şey yapmasını istemiyordunuz. Burada da güven devreye giriyor. Birbirinize yeterince güvenmediğiniz için bu tarz problemler ortaya çıkıyordu. O yüzden sevdiğiniz kişiye güvenmelisiniz. Tabii bu karşı taraf için de geçerli. O zaman ne kadar mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Belki de düzeltmek için hâlâ bir şansınız vardır. Sevginin önüne hiçbir şey geçemez. Değil mi?

Sizin tek sorununuz güvensizlikti!

Sizin ayrılığınızın tek sebebi birbirinize olan güvensizliğinizdendi. İkinizde birbirinizi çok seviyordunuz. Aşk denilen şeyi iliklerinize kadar hissediyordunuz. Fakat aranızda güvensizlikten kaynaklanan bir problem vardı. Bunu aşabilmek için çok çaba gösterdiniz. Fakat bazı taşlar bir türlü oturamamıştı. Çünkü ikiniz de geçmişinizde yaşadığınız olaylardan dolayı insanlara zor güveniyordunuz. Bu durum ilişkinize çok zarar verdi. Yan yana olduğunuz zamanlarda çok mutluydunuz. Fakat ayrı olduğunuz vakitte kafanızda sürekli bir şeyler kuruyordunuz. Acaba şu an ne yapıyor? Acaba başkasının yanında mı? Kiminle? vs. Bunları düşündükçe kendinizi dolduruyor ve ilişkinize yansıtıyordunuz. İşte size zarar veren şey buydu. Bunun farkındaydınız, düzeltmeye çalıştınız fakat olmadı. Belki de birbirinizi çok yanlış zamanda tanıdınız. Belki de doğru kişi değildi. Bazen tek başına sevgi yeterli olmuyor. Sevginin yanında bazı şeylerin olması gerekiyor. Bunların en başında da güven geliyor. Sizin eksik yönünüz buydu. Umarız bu yönünüzün üstesinden gelebilirsiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-ulusoy

Sizi ayıran tek şey, kıskançlığınızdı!

Gizli Kullanıcı

Tek suçun, çok sevmekti!-eet bir takım şeyler oldu ancak bedelini de ödedi.

esm.sltan

oha dogru cikti saka maka

bseozyrt

Tek suçun, çok sevmekti.. Birini kaybetmek istiyorsanız onu cok sevin yeter :((

buraksayili

Sizi ayıran tek şey, kıskançlığınızdı!

Görüş Bildir