Boğa Penisi'nden Fare Şarabı'na... Mideniz Bulanmadan Gezemeyeceğiniz Dünyanın İlk "İğrenç Yemek Müzesi"

-
Abone ol

Bugüne kadar hiç nefesinizi kesecek kadar iğrenç olup aynı zamanda da bir müzeye ait olan yemeklerle karşılaştınız mı? Artık karşılaşabilirsiniz çünkü "İğrenç Yemek Müzesi" açılıyor. Sizler için bu haberi Metro'dan derledik. Buyurun...

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/10/01/disgustin...

Fotoğrafta gördüğünüz bir boğanın penisi...

Biliyoruz şaşırtıcı ama dünyada tüketilen en iğrenç yemekleri toplayan ve arşivleyen bir kuruluş var. İğrenç Yemek Müzesi, İsveç'de bulunan Malmo'da açılacak.

Bu yarasa da müzede yer alan iğrenç yemeklerden biri:

Eğer yolunuz düşer de müzeyi ziyaret etme fırsatı bulursanız, Surstömming yani fermente edilmiş ringa balığı (İsveç'ten), Cuy yani kavrulmuş guinea pig (Peru'dan), Casu marzu yani larvadan oluşan peynir (Sardınya'dan) ile karşılaşabilirsiniz. 

Bütün bu iğrenç yemeklerin arkasındaki isim ise Dr. Samuel West. İsveç'te bulunan Başarısızlıklar Müzesi'ni gördükten sonra böyle bir müze kurmaya karar veren West, "Temel amacımız eğlendirmek, ilgi çekmek ve etkileşim sağlamak. Yiyeceklerin tadına bakabilir, koklayabilir ve dokunabilirsiniz. Biz bu yiyecekleri sizler için sergilemeden önce denedik." diyor.

Su Callu Sarduise Sardinya'ya özgü bir peynir, genç bir keçinin midesi çiğ keçi sütü ile dolduruluyor ve 2 ile 4 ay arasında bekletiliyor daha sonra kendiliğinden baharatlanıyor.

Müzedeki bütün yiyecekler her gün taze ve özgün kalabilmesi için Dr. West tarafından yenileniyor. West şunları söylüyor: "Bunu tasarlarken, kolay ve ekonomik olması gerektiğini düşündüm çünkü ödemesini ben yapıyorum. Fakat yiyecekleri sadece görmek bile çok eğlenceli oldu. Tabii ki kimsenin gelip görmemesi ya da ilgi çekmemesi gibi riskler de var."

İlginizi çektiyse biraz da giriş ücretinden bahsedelim, yetişkinler için ücret 16 euro iken eğer midelerinin kaldırabileceğini düşünüyorsanız, çocuklar için ücretsiz. 

İşte o iğrenç yemeklerden bazıları 👇

Casu Marzu - koyun sütünden yapılmış ve içerisinde canlı larvalar bulunan peynir

Kopi luwak - Asya'ya özgü misk kedisi tarafından çiğnenip çıkarılmış kahve çekirdeği

100 yıllık yumurta

Kale Pache (kelle paça)

Meyankökü

Domuz

Baharatlı tavşan kellesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
utku-zayim

boğa penisi mi var yemekte .asd..das.d

logicaldoor

Bu galeriye uygun bir fıkra geldi aklıma ama çok uzun buraya...

muhalif-kursad-zafer

Meyankökü "iğrenç" bir şey miydi ki?? :/

everythingisjoke

Kelle paça güzel aq

insancik

Kedi poku kahvesi merak uyandırıyor.

Görüş Bildir