Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bize 1 Haftalık Planını Söyle, Sana Ne Kadar Yetişkin Olduğunu Söyleyelim!

-

Haftanın günlerini nasıl geçiriyorsun? Soruları cevapla, ne kadar yetişkin olduğunu tahmin edelim.

1. Bugün günlerden pazartesi diyelim: Sabah, işe gitmeden önce ne yaparsın?

Koşuya giderim.
İş yerinde yemek için öğle yemeğimi hazırlarım.
Kalkar ortalığı toplarım.
Giyeceklerimi ütülerim.
Iııı, kalkabilirsem kahvaltı ederim.
Sabah sabah bişey yapmam.

2. Salı akşamı oldu ve işten çıkıp eve geldin. Hangisini yapmayı tercih edersin?

Ölümüne TV izlerim.
Kitabım yarım kalmıştı, ona devam ederim.
Ağzıma layık bi' akşam yemeği hazırlarım.
Arkadaşlarımı eve davet ederim. Napıcam tek başıma?
Spor salonuna giderim.
Mutfağa girişir, pasta-börek pişiririm.

3. Peki, çarşamba akşamı arkadaşlarla yemeğe çıktınız. Kaç gibi eve dönersin?

9
10
Kaçta biterse
Sonrasında başka bir yerlere de otururuz.
Geceye kadar.
Son vasıtayı kaçırırım.

4. Perşembe akşamı yemeğe misafirlerin var. Onlara ne hazırlarsın?

Fırında bir ana yemek.
Birkaç çeşit yemek yaparım.
Mantı
Et / tavuk
Pizza sipariş ederim.
Pratik bir şeyler hazırlarım.

5. Cuma akşamı dışarıya çıktın. Ama nereye?

İşten sonra bir kafeye
Pub / bara
Gece kulübüne
Akşam yemeğine
Alışveriş merkezine
Misafirliğe

6. Ve son olarak, hangi hafta sonu planı senin için doğru tercih?

Koltuğum varken plan mı? Hiç öpmiyim cnm...
Şehir dışı kaçamağı hiç fena olmaz.
Havalar güzelken uzun yol bisiklet turu tam bana göre.
Sergi gezeceğim.
Aileme vakit ayırmam gerek.
Arkadaşlarla pazar kahvaltısı en iyisi.

Asla yetişkin değilsin!

İçinde gerçek bir çocuk saklayan, hanimiş bizim çılgın üyemiz. Bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjin ve bu enerjine kaptırdığın bi' dolu arkadaş grubun var. Kendinin ve etrafındakilerin sıkıcı hayatlarına güneş gibi doğuyorsun. Ama unutma ki, bu hayatın da -sen ne kadar gözünü kapatsan da- bir diğer yüzü, sıkıcı ve sorumlulukla yüklü bir tarafı var. Az biraz büyümemiz mi lazım ne dersin?

Yetişkin sayılmazsın!

Anladığımız kadarıyla sorumluluk alması gerektiğini bilse de tabiri caizse "sülalesi raad" biriyle karşı karşıyayız. 😂 Hayatın getirilerine ve sorumluluklarına karşı hala içindeki çocuğu yaşatabilen birisin. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi de çok iyi biliyorsun. Ya sen var ya sen... Seviyosun bu hayatı!

Neredeyse bir yetişkinsin!

Hayat seni hatırı sayılır derecede büyütmüş diyebiliriz, bunun yanında hayatını organize edebilme yeteneğin de bir o kadar gelişmiş. Yine de her şeye rağmen çocuk bir tarafın kalmış, hatta özenle saklanmış diyebiliriz.😉 İyidir iyidir, biz sevdik bu ayarı!

Dengesiz bir yetişkinsin!

Şöyle bir bakınca tam anlamıyla bir yetişkinsin, fakat değilken de hiç değilsin. Bir acayipsin! Hayatındaki düzeni genel olarak çok iyi oturtmuş, sorumluluk sahibi ve planlı biri olduğunu söyleyebiliriz. Ama sonuçta makine değilsin ya, nadiren de olsa ipin ucunu kaçırıyorsun. İşte o zaman içinden çıkan çocuk da tam çıkıyor, fena bozuyorsun. Aman be yüklenme kendine, sana o kadar şımarmak az bile.

Oldukça sevimli bir yetişkinsin!

Hayattan beklentilerini karşılayan bir düzene sahipsin. (Sana en fazla, yaşlandığın zaman sahil kenarında domates yetiştirdiğin bahçeli bir evin hayalini kurdurabiliriz 😅

İşin, oturmuş bir çevren ve belirli bir yaşam tarzın var. Dinç görüntünün altında minnoş bir emekli yatıyor desek yeridir.

Tam anlamıyla bir yetişkinsin!

Saygı duyar, hayran kalırız...Sen yetişkin kelimesinin vücut bulmuş halisin. Böyle mükemmelliyetçiliği, böyle yaşam düzenini bir tek profesyonel iş adamlarında görmüştük seni görene kadar. Gereken her şeye yeterli vakti ayırabiliyor ve vaktini olabilecek en verimli şekilde kullanıyorsun. Hayatı plan yapmış sallıyorsun. 

Sana verebilecek tek önerimiz, arada içindeki çocuğu serbest bırakmaya ihtiyacın olabilir ve bazen anı yaşamak da en güzel deneyimdir. 😉

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cartmaninkemigi

sevimli yetişkin :D

pedro-pascal

Yetişkin sayılmazsın! Anladığımız kadarıyla sorumluluk alması gerektiğini bilse de tabiri caizse "sülalesi raad" biriyle karşı karşıyayız. 😂 Hayatın getirilerine ve sorumluluklarına karşı hala içindeki çocuğu yaşatabilen birisin. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi de çok iyi biliyorsun. Ya sen var ya sen... Seviyosun bu hayatı!aynen öyle valla😊

mert.sayaslan

Saygı duyar, hayran kalırız...Sen yetişkin kelimesinin vücut bulmuş halisin. Böyle mükemmelliyetçiliği, böyle yaşam düzenini bir tek profesyonel iş adamlarında görmüştük seni görene kadar. Gereken her şeye yeterli vakti ayırabiliyor ve vaktini olabilecek en verimli şekilde kullanıyorsun. Hayatı plan yapmış sallıyorsun.

heart-shaped-glasses

Yetişkin sayılmazsın 😂

yasink26

dengesiz yetişkin :) hangimiz dengeliyiz ki...

Görüş Bildir