Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Birbirlerini Yerin Dibine Sokan Kişilerin Daha Uzun Süre Arkadaş Kaldıklarının Kanıtları

30PAYLAŞIM

Kimine göre bu asıl söylemek istediklerini tepki çekmeyecek şekilde söyleyebilmektir ama dozu kaçırılmadığı sürece bunlar sadece uyarıdır.

1. Samimidirler. Gereksiz yapmacık tavırlardan uzak dururlar. Birbirlerine karşı içlerinden nasıl gelirse öyle davranırlar.

Yaşları kaç olursa olsun eğlenmeyi bilirler.  😁

2. Arkadaşlıklar arasında alınmaya gücenmeye gerek olmadığını bilirler. Aklındakileri içlerinden geldiği gibi arkadaşlarının yüzüne söylerler.

Sonuçta en yakın arkadaşının yanında da kendini rahat hissedemeyecekse ne zaman hissedecektir?

3. Ara ara birbirlerine lakap takmaları sorun olmaz. Bunu eğlenmek için yaptıklarını bilirler.

İsminin sonuna "Bey" ekleyip konuşacak değiliz ya. 😄

4. İçlerinden birisinin başı derde girse anında diğer arkadaşları orada biter.

Birbirlerine karşı çok korumacıdırlar. Kötü günde birbirlerinin arkasını kollamayı bilirler. Zaten dostlukları da bu yüzden samimiyet kazanır. 👊

5. Ne kadar ironik olsa da insan tanımadıklarına ya da sevmediklerine mesafeli yaklaşır. Arkadaşlarınla aranda mesafe varsa da bu gerçekten dost olmadığınız anlamını taşır.

Birine koşulsuz güvenmek onu dost yapan yegane şeydir. 😌

6. Gerçekten yakın olduğun arkadaşlıklarda gereksiz saygınlık göstergelerini yapmak zorunda kalmazsın.

İçinden geldiği gibi davranırsın. 😊

7. Yaptığınız hiçbir espride kötü niyetli olmadığınızı bilir arkadaşlarınız.

Eğer alınıyorsa ya da siz alınır diye aklınızdakini söylemiyorsanız o zaman bu dostluk tam oturmamıştır. 😕

8. Yani her zaman yanınızdaki insanları gücendireceğinizi düşünürseniz, onlara karşı asla gardınızı indirmezseniz; hiçbir zaman gerçekten arkadaş olamazsınız.

Bazı mesafeleri kaldırmadıktan sonra, biriyle dost olmanın ne önemi kalır ki?

9. Okul ve iş gibi mesafenin korunması gereken yerlerde zaten yeterince resmiyete boğulursunuz. Arkadaşınızla da böyle olmanız sizi hiç rahatlatmaz.

10. Ama asla arkadaşınızı gücendirecek şeyleri başkalarının bulunduğu ortamlarda da dile getirmezsiniz. Sınırı bilirsiniz.

11. Yani samimiyetinize başkalarını katmanıza gerek yoktur. Sizin dostluğunuz öyle güzeldir.

12. Gereksiz nezaket bir anda giren soğukluk gibidir. Arkadaşınızla aranıza gereksiz nezaket sokmanız o dostluğu bitirebilir.

Ne zaman işin içerisine gereksiz nezaket ya da resmiyet girerse o zaman araya mesafe sokulmuş olunur. Ve araya mesafe sokulan dostluklar da uzun sürmez.

13. Kendine ve arkadaşlarına gülebilmek sana hayatı çok da ciddiye almaman gerektiğini gösterir.

Bu da arkadaşlarından alabileceğin en önemli derslerden biridir.

14. Birbirlerine içlerinden geldiği gibi davranan arkadaşlar kardeş gibidir. Bir elin ayrılması mümkün olmayan parmakları gibidir.

15. Ve bu arkadaşlıklar yıllar geçse de devam eder. Ne kadar yaşlansanız da içinizdeki çocuk sizi genç tutmaya yeter.

Ne olursa olsun, samimiyetinizi kaybetmediğiniz dostlarınız hep yanınızda olmaya devam eder... 😌

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adam-eva

Ya amk bunu hazırlayan kaç yaşında merak ediyorum, liseli çocuklar akıl vermeye başladı. Çocukluğumdan beri aileden uzak yaşadım 15 sene kadar herkesi tanıma ve çeşitli şehirlerde ülkelerde yaşama imkanım oldu. her gittiğim şehirden 1 tane dostum kaldı şimdi başka da yok toplasan 7-8 dir hala irtibatta olduğum. Onların hiçbirine de lakap takmadım,acaba şunu desem alınır mı diye düşündüm hep. Önemli olan hep saygıdır çok da eğlendik.emin olun yukardakileri yapın sonra arayıp sormazsiniz. Hayatımda gördüğüm en boş paylaşım AMK. Saygı kim olursa olsun saygı önemli olan.

Görüş Bildir