Bir Zamanlar Şarkılarını Ezbere Bildiğimiz İzel Çeliköz'ün Şaşırtan Değişimi

-
Abone ol

90'lı yıllar, şüphesiz ki Türk Pop Müziği'nin en yüksek noktasında olduğu bir dönemdi. Hayatımıza giren gruplar ve şarkıcılar, o zamanı yaşayanların hala gönlündeki yerini koruyor. Bunlardan bir tanesi de elbette İzel Çeliköz. Uzun zamandır ortalarda görünmeyen sanatçının, sosyal medya hesaplarında paylaştığı son hali bizleri oldukça şaşırttı. Özleyenler ve merak edenler için İzel'in şaşırtıcı değişimi içeriğimizde.

Biz onu 90'lı yıllarda hayatımıza giren İzel-Çelik-Ercan adlı genç grubun bir üyesi olarak tanıdık. İki yakışıklı adamın arasındaki güzel kız olarak aklımızın bir köşesindeydi.

İzel-Çelik-Ercan çok uzun soluklu olmadı ama İzel-Ercan olarak yeni bir proje ile devam etti ikili. Daha sonra İzel'i gruptan bağımsız, tek başına bir solist gördük.

Her biri fırtınalar kopartan şarkıları, radyo listelerinin en üst sırasında bulunuyordu. Biz diyelim "Denizleri aş da gel", siz diyin "Kızımız olacaktı"...

Ancak pop müziğin akla gelen ilk isimlerinden biri olan İzel, yavaş yavaş kabuğuna çekilmeye ve piyasayla o kadar da haşır neşir olmamaya başladı.

Bir dönem her şeyi bırakıp Amerika'ya, oradan da Almanya'ya geçti. Yeni albüm yapmak gibi bir niyeti yoktu ama sonradan bu fikri değişti.

Almanya'da aldığı dans dersleri, onu yeniden müziğe dönmek için tetikledi. İşte bu sırada "Geceler Kara", "Haberin Olmaz" gibi hitlerle geri dönüşünü kutladı.

Ancak şanssızlık mıdır ya da tutkunun yok olması mıdır bilinmez, eski başarısını çıkardığı yeni albümlerle bir türlü perçinleyemedi. Kısmet...

Hatta bu dönem birlikte olduğu Sinan Akçıl ile de albüm projeleri yaptılar. Albüm de tutmadı, ilişki de...

Şimdi onun son halini görenler, eskiden ekranların karşısında gördükleri kızın, o olmadığını düşünüyor. Çünkü bizim tanıdığımızdan beri İzel, epey değişti.

Kimisi onun için "Depresyonda" dedi, kimisi "Hasta" dedi. Aslında bunların hiçbirisi olmadığını da yine kendisi açıkladı.

Sıkılmıştı, gidip saçlarını sıfıra vurdurttu. Evet kilo almıştı, ama bu onun güzelliğinden herhangi bir şey götürmemişti. Herkes aynı mı kalıyordu sanki?

İzel şimdi yeni albüm projeleri ve geçen zaman içerisinde dolduğu enerji ile geri dönmeye hazırlanıyor. Bunu da sık sık sosyal medya hesaplarından bizlere gösteriyor.

Keyfi o kadar yerinde ki, Instagram'da paylaştığı bu video her şeyi özetliyor zaten.

Biz İzel'i her haliyle seviyoruz. Sadece 90'lı yıllardaki şarkılarında bizlere yaşattığı güzel hisler bile onu sevmek için yeterli. Kaldı ki dış görünüş, hiçbir şey demektir!

Özledik seni İzel...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
foreverfreedom

Yazık lan çirkindi falan ama sesi güzeldi kadının. ama bu şekilde yaşamak hoşuna gidiyorsa yapacak bir şey yok kendi tercihi saygı duymak gerek. Yani bu şekil derken dış görünüşüne aldırmadan kendiyle barışık anlamında :)))

foreverfreedom

aynen

ummuhan..

Yaşlanıyoruz arkadaşlar yapacak bir şey yok. Canlıların doğası bunu gerektiriyor. "Zaman acımasız. Bir bakarsınız gençlik elinizden kaçıvermiş. Aman ha kıymetini bilin'" diyen büyüklerimizi "yav he he" diyerek dinleyip hiç umursamazdık. Orta yaşa ilerliyoruz.. Hatta Cahit Sıtkı yolun yarısında olduğumu söylüyor.. (Kabullenmem zor oldu evet :D ) Velhasıl doğal süreci "a-aa kadına ne olmuş tüh tüh" diye abartmak da komik yahu.. İzel işte.. Güzel şarkılarıyla-sesiyle kulağımızın pasını silen sahici şarkıcı.

fatih2685

Ben aşıktım İzel'e küçükken. Baya baya evlilik hayalleri falan kurardım. Kendisini her dönem severek dinlemişimdir. İzel her zaman, her türlü candır can. Yolun açık olsun.

tandroidman

izel Nurella olmuş ya...

cigdemmmmmmmmm

Ne olursa olsun 90'larda çocuk olanların parçasıdır İzel. Yaptığı şarkıların tutmaması felan mühim değil zira Türkçe Pop 90'larda oldu ve bitti benim için. O kalite bir daha da gelemez. Halen İzel şarkılarını mırıldanabiliyorsak en güzel şey budur bence.

Görüş Bildir