Bir Zamanlar Kalbimizin Arka Sokaklarda Atmasına Neden Olan Grup: Backstreet Boys

 > -

Çoğu genç kıza müziği sevdiren ve ilk kez ünlü bir isme aşık olmayı öğreten grup Backstreet Boys, hala aktif olan ender gruplardan. Gençliğimizin önemli parçalarından biri olan Backstreet Boys'u hatırlıyoruz.

Takvimler 1996'yı gösterdiğinde, yani bundan tam 20 yıl önce hayatımıza girdi Backstreet Boys.

Doğal olarak o dönem çocuk ve genç olan, yani 70'li yılların sonunda ve 80'li yıllarda doğmuş olan kızların ilgisini çektiler.

Onlardan önce New Kids On The Block ve Take That vardı, ancak onların hitap ettiği jenerasyon farklıydı. Amerikalı grup tüm dünyada büyük ses getirdi.

Doğru düzgün internetin bile olmadığı bir dönemde tüm dünyadan genç kızları bir araya getiren bir çılgınlığa dönüştüler.

Nick Carter, A. J. McLean, Howie Dorough, Kevin Richardson ve Brian Littrell'dan oluşan Backstreet Boys kadrosunda tüm boyband'lerde olduğu gibi herkesin bir favorisi vardı.

Backstreet Boys'ta tartışmasız öne çıkan isim Nick Carter'dı. Sarışın olması ve bebeksi yüz hatlarıyla genç kızların en çok etkilendiği isimdi. Ancak yine de tüm üyelerin kendine özgü sağlam bir kitlesi vardı.

Çıkış albümleri "Backstreet Boys", ikinci albümleri "Backstreet's Back", üçüncü albüm "Millenium" ve dördüncü albüm "Black&Blue"; dünyada çok büyük bir başarı kazandı.

Öyle ki, "Millenium" 1999 yılının en çok satan albümüydü. 2013'te de tüm zamanların en çok satan dördüncü albümü olma özelliğini koruyordu. "Black&Blue" da yayınlandığı 2000 yılında ilk haftada 5 milyon satarak tüm zamanların bir haftada en çok satış yapan albüm rekorunu kırmıştı.

Şu an One Direction ne ise, o zamanlar Backstreet Boys oydu.

Ancak imajları çok daha farklıydı. Kendilerinden sonra çıkış yapan 'N Sync'e göre daha olgun bir grup olarak görülüyordu.

Başarılı albümler ile zirveye ulaştıktan sonra bir süre müziğe ara verdiler.

Tabii ki herkes bir sonraki adımın solo kariyer olacağını biliyordu; ancak Nick Carter'ın ilk solo albümü "Now or Never" maalesef büyük başarı yakalayamadı.

Kardeşi Aaaron da o dönemin Justin Bieber'ı olmayı denemişti: Aaron Carter - Aaron's Party İkisinin de başarısı azımsanmayacak düzeydeydi ama Backstreet Boys'un başarısı düşünüldüğünde Nick Carter için doğru olan gruba dönmekti. Zaten hiçbir zaman Backstreet Boys'tan ayrıldığını açıklamamıştı, bu açıdan bir sorun olmadı.

2005'te geri döndüklerinde doğal olarak çok daha olgunlaşmışlardı. Ancak her grubu bekleyen kaçınılmaz son, onları da buldu.

2005 tarihli "Never Gone" albümü yayınlandıktan bir yıl sonra Kevin Richardson grupla yollarını ayırdı.

Kevin'ın ayrılığının ardından grup dağılmadı. Turnelere ağırlık veren dörtlü, iki de albüm çıkardı. Ancak bir anlamda hep eksiklerdi.

Bir başka büyük boyband olan New Kids On The Block ile turneye çıkan ekip, eski sadık hayranlarını memnun etse de; Backstreet Boys üye eksikliğinin etkisini üstünden atamıyordu. 2012'de Kevin sürpriz bir şekilde gruba döndü ve 2013'te "In a World Like This" albümü geldi.

"In a World Like This" biraz aceleye gelmişti, şimdi ise grup orijinal kadroyla büyük bir geri dönüşe hazırlanıyor.

Birkaç ay önce baba olan Nick Carter'ın açıklamasına göre Backstreet Boys büyük bir geri dönüşe imza atmaya ve tekrar orijinal kadroyla hayranlarının karşısında olmayı kutlamaya hazırlanıyor. 9 konserlik bir Las Vegas anlaşmasıyla başlayacak olan efsane grup; sonrasında yepyeni bir albüm için stüdyoya girecek. Her grup birer birer dağılırken onların hala bir arada olması oldukça anlamlı.

Backstreet Boys sevenleri için daima özel kalacak. ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blackcat

hala dinlerim şarkılarını yeri çok ayrıdır bende..

Gizli Kullanıcı

efsanem benim <3

aleyn

97li olmama rağmen kendileri telefonumda sık çalınanlar kısmında. Sanırım bende bir sorun var

Gizli Kullanıcı

teşekkürler gençliğime döndüm bi an :) ilk zamanlar nick carter'ın saçları da felaketmiş

Gizli Kullanıcı

lan şu üçüncü ne tatlı öyle sıfatını yediğim

Görüş Bildir