Bir Sonrakine 30 Yıl Var: Uğursuz Olarak Anılan 13. Cuma ve Dolunay Uzun Bir Zaman Sonra İlk Kez Bir Araya Geliyor!

1.1bPAYLAŞIM

2049'a kadar bir daha gerçekleşmeyecek bir olay!

Kaynak: https://time.com/5673236/full-harvest-mo...

Aranızda kurtadamlar ve diğer doğaüstü yaratıklardan korkanlar varsa bu gece kapısını penceresini sıkı sıkı kapatmayı sakın ama sakın unutmasın. Çünkü uğursuz 13. Cuma ve Hasat Dolunayı bu gece bir araya geliyor!

Korku filmlerinin ve gelirim romanlarının vazgeçilmez unsuru olan 13. Cuma'nın uğursuzluk getireceği inancı bizim kültürümüzde kendine pek yer bulamasa da yabancıların feci korktuğu bir olay

Uğursuz 13'ün üstüne bir de doğaüstü yaratıkların dolunay sevgisi eklenince durum katmerleniveriyor. Yani bu gece havada buram buram Stephen King romanı kokusu almanız işten bile değil!

Neymiş bu 13. Cuma'nın alametifarikası diyenlere uğursuzluğunun sebebini madde madde açıkladığımız bu içeriği de şöyle bırakalım.👇

13 Farklı Bakış Açısıyla Uğursuzluk Üzerine Yapışmış Olan 13 Sayısı ve 13. Cuma - onedio.com
13 Farklı Bakış Açısıyla Uğursuzluk Üzerine Yapışmış Olan 13 Sayısı ve 13. Cuma - onedio.com

Şakayı bir yana bırakırsak, bugün uzun bir aradan sonra ilk kez meydana gelen bir olaya tanık olabilirsiniz.

En son 13 Ekim 2000 tarihinde bir araya gelen 13. Cuma ve dolunay, 19 yıl aradan sonra 'Hasat Dolunayı' sayesinde buluşuyor.

2000’den beri dolunay zamanları 13. Cuma ile bir araya gelmemişti, ki bugünden itibaren de uzunca bir süre bir araya gelecek gibi gözükmüyor. Bir sonraki dolunay ve 13. Cuma kesişmesi 30 yıl sonra 13 Ağustos 2049 tarihinde gerçekleşecek.

Bu dolunay, sonbahar ekinoksuna en yakın olan dolunay ve hasat ayı olarak bilinen eylül ayında gerçekleştiği için 'Hasat Dolunayı' olarak anılıyor.

Ancak şubat ayındaki dolunaya göre %14 daha küçük olması sebebiyle 'Mikro Ay' adını da alıyor. Süper Ay'ın tam tersi olan bu gökyüzü olayında Ay, Dünya'dan en uzak noktaya yerleşecek. Bu yüzden de diğer dolunaylardan çok daha küçük görünecek.

NASA'ya göre dolunayı yaklaşık üç gün boyunca akşam saatlerinde gözlemlemek mümkün olacak. Perşembe gece yarısında başlayan dolunay, pazar sabahına dek sürecek.

Bu geceyi gökyüzünü izleyerek geçirmek ya da sevgilinizle/arkadaşlarınızla çılgın bir korku filmleri maratonuyla şenlendirmek size kalmış. Her iki seçenekle de şahane bir gece geçirmeniz mümkün.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Allah'ın yarattıgı hiçbir şey ugursuz degildir hele hele cuma günü biz müslümanlar için kutsaldır!milletin saçma sapan inanışlarını yabancı kaynaklardan çevirip kopyala yapıştır yapmayın!...

n.aysu

allah yaratmamıştır belki.

Gizli Kullanıcı

tamam.

efedemir95

sizi bilmem de ben camı kapıyı açarım arkadaş. kurtadamlar güzel pişpirik oynar...

tc-sumela-azra-kemer

bu gün allah belamı versin uğursuzdu annemin amcası öldü yağmur yağdı elektrik kesildi ve çok ödev verildi...

bbbbb

Doğum haritanızda balık burcu var mı ve balık kaçıncı evinizde?

tc-sumela-azra-kemer

balıklar ztn çok şanssızdırda bn normalde çok şanslıyım yani .d

tc-sumela-azra-kemer

bi alçalanım balık güneş burcum aslan yükselen başak ay burcu ikizlerim :d ve şanslıyımdır balıklar şanssız ama bn gerçekten baya şanslıyım

bbbbb

Balıklar şanssız değildir aksine fazla şanslıdır. Çünkü yöneticilerinden biri Jüpiter. Dolunayın sizi bu kadar etkileme sebebi haritanızdaki önemli konumlarda değişken olması. Bu dolunaydan balık başta olmak üzere bütün değişkenler en fazla etkilenenler oldu.

soyledim-gitti

Hem 13 hem de Cuma bizim için hayırlıdır;)

can-gumrukcuoglu

cuma mubarek :D

Görüş Bildir