Bir Hayli İlginç ve Şık Tasarımlarıyla Geçmeyen Dakikaları Bile Çekici Kılan 24 Saat

387PAYLAŞIM

İlginç ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken bu saatler her türden insanın zevkine hitap edebilecek türden. Bunlardan birini seçmek zorunda olsanız karar veremeyeceğiniz kesin.

1. Led Işıklı Saat

Çok ışık alan bir yerde saati anlamak zor olabilir ama karanlık ortamlarda ortama fütüristik bir hava katacağı kesin.

2. Eriyen Saat

Salvador Dalí'nin Belleğin Azmi eserinden esinlenilen bir tasarım.

3. Gün Işığı Saati

Zamanı sayılarla değil günün renkleriyle gösteren saatte akrep ve yelkovan yerine 24 saati tamamlayan tek bir çubuk var.

4. RNA Saat

Duvara sırayla ama rastgele yerleştirilen sayıları sayesinde "Bırak dağınık kalsın" diyenlere özel tasarlanmış olduğu çok belli.

5. Bisiklet Jantı ve Dişlisinden Saat

Geri dönüşümle yeniden kullanıma kazandırılmış bir bisiklet jantı ve dişli bölümünün saate dönüştürülmesi.

6. Turntable Saat

Dj'likle uğraşanların evinde görmek isteyeceği türden bir duvar saati.

7. Zincir Saat

Üzerine sayılar yerleştirilip bir dişliye bağlanmış zincirin zamanı göstermesi.

8. Güneş Saati

Güneş saatinden esinlenilerek yapılmış olan tasarım sayıların dik konulmasından dolayı vuran ışıkla birlikte düz baktığınızda sayıların gölgesi rahatlıkla okunabilir hale geliyor. Bir diğer özelliği ise yandan baktığınız zaman da sayıları net görebiliyorsunuz.

9. Kitap Saat

Kitap okurken zamanın nasıl akıp gittiğini fark edemeyenlere zamanı hatırlatan, tasarımıyla bir kitaplığın vazgeçilmezi olabilecek bir saat.

10. Sürpriz Sorulu Saat

Matematik sever olduğunuzu çok iyi yansıtacak her bir formülün yerini aldığı sayıya eşdeğer olduğu bir saat tasarımı.

11. Büyüteç Saat

Bu zaman belirteci ise akrep ve yelkovanın uç kısımlarına yerleştirilen mercekler sayesinde saatin yüzeyindeki küçük sayıları büyüterek gayet bir şık tasarıma kavuşmuş.

12. Domino Saat

Zamanı göstermek için dünyada çokça oynanan bir oyunun taşlarından esinlenilen domino saat tasarımı.

13. Gülümseyen Saat

Gülümseyen emojiden esinlenilmiş saat tasarımında zaman dilimleri dişlerin bulunduğu alana sıkıştırılmış.

14. Samsung Gear S3'ün Frontier ve Classic Modelleri

Akıllı saat sektöründe devrim gibi olan Samsung Gear S3, Frontier ve Classic modelleriyle; zamandan bağımsız dış tasarımı, devrim yaratan iç tasarımı sayesinde göz alıcı cinsten.

15. Lüzumsuz Saat

Tasarlayan kişinin ismini bu şekilde vermesi bile aslında ne kadar ilginç olduğunu gösteriyor. Saatception diyebileceğimiz bu tasarımdaki sayıların yerinde bulunan göstergeler ibrelerin hangi saat diliminde nasıl görüneceğini gösteriyor.

16. Mike Mak Saat

En komik ve en ilginci bu saat olsa gerek. Mantığı basit; sol göz akrebi, sağ göz ise yelkovanı işaret ediyor.

17. Spiral Saat

Görselde 2 ile 3 arasında duran kırmızı top o anki saati belirtiyor. Yani saat 2'yi 10 geçiyor.  Saat 11'den 12'ye geçerken kırmızı top ortada bulunan deliğe girip 12 sayısının yanındaki delikten çıkıyor. Bu da videosu.

18. Çubuk Grafiği Saat

İlginç bir zaman göstergesi daha. Çubuk grafiği misali sürekli artarak ilerleyen siyah sütunlarından üsteki akrep, alttaki yelkovanı gösteriyor.

19. Silindir Saat

Basit bir tasarımı olsa da bir masaya konduğu an herkesin dikkatini çekebilecek ve beğenisini kazanabilecek bir saat.

20. Davul Saat

Zaman göstergesi yukarıdaki saatle aynı mantık olan ekstra olarak bir davula benzetilmiş ve ışıklandırılmış bir saat tasarımı.

21. Dişli Çark Saat

Mekanik aletleri sevenlerin beğenisine sunulmuş bir saat tasarımı. Sol dişli saati gösterirken aynı boyuttaki sağ dişli dakikaları belirtiyor.

22. Dişli Çark Saat

Yine zamanın, akrep ve yelkovanın yerine dişliler tarafından belirtildiği farklı bir tasarım.

23. Klaket Çalar Saat

Bu da sinemaseverlerin beğenisine sunulmuş bir saat tasarımı. Alarmı kapatmak için klaketi çarpmanız gerekiyor. Böylelikle de film gibi bir güne uyanma ayrıcalığına erişiyorsunuz.

24. Cümle Kuran Saat

Bu saatin boş kısımlarını dilediğinizce doldurarak 24 saat boyunca farklı cümleler kurmasını sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse orta kısımdaki "is" yerine "bir" kullanarak "Aşk bir ihtiyaç" gibi bir cümle kurulabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mami-demir

saatleri görünce bi anım geldi anlatmak istiyorum :) bi gün üniversitede bi kızla aynı evde kalıyordum. kızın şehrn yerli halkından kodaman bi arkadaşı geldi, tipi tarif edeyim; cüzdan, malbora, araba anahtarı. klasik tiplerden ve inanılmaz havalı. bende eve gelmiş ayıp olmasın hoş beş edeyim iki dakka diye oturdum. anlatıyor bu; ben öyle araba severim, şu arabalar çok konforsuz derken konu saatlere geldi "saat benim için çok önemli" dedi. o ana kadar susmuş ben; "aaa öyle mi benimde aşırı derecede saat takıntım var." dedim. o da bunun üzerine "hangi marka saati kullanıyorsun" dedi. bende "ben saat kullanmayı sevmiyorum benim takıntım gece her uyandığımda saatin kaç olduğuna bakmak." dedim ama kimse gülmedi çünkü muhabbet çok ciddi bir havada geçti bende çok ciddi söylemiştim :D bu da böyle bi anımdır.

aslylmz

dişli çark saatten bizde var la ama bi bok anlamıyom

ayzinguard

ummuhan.k.unsal

Çok güzeller..

minotaur

Samsung'u alacak olsam da almam, bu ne lan heryere sokuşturmuşlar.

Görüş Bildir