Bir Gözlükçüyü Çılgına Çevirmenin 11 Yolu

-

Hepimiz için numaralı ya da numarasız gözlük almak çok önemli bir an, ince eleyip sık dokumakta haklıyız. Ama el insaf, karşımızdaki insan da günde bunu 62 kez yaşıyor 😂

1. “Numaralı gözlüğümü 1 numara büyük alayım da seneye de takarım,” diye fikir yürütmek.

2. Doktora gitmekten yırtmak için nenemizin reçetesiyle kendimize gözlük almaya çalışmak.

3. Beğendiğiniz güneş gözlüğünü takıp “çok paraymış bu yav, hava kararana kadar kiralasam olur mu?” diyerek kovulmadan sıvışmak.

Ooo bu espiriden dolayı indirim kazandınız.

4. Fırsat sanıp internetten bir ton paraya aldığımız “marka” güneş gözlüğünün çaaaat diye ortadan ikiye ayrılması ve tamir için götürdüğümüz optik mağazada gözlüğün sahte olduğunu öğrenmemizle yaşadığımız şok!

Bi daha bakın! Kesin mi :'(

5. Bütün vitrini indirip, saatlerce pazarlık yaptıktan sonra, “ben bi düşünüyim” diyip hemen oradan uzamak.

Hmm.. Ben biraz düşüneyim de sonra kesin gelicem yaağğ..

6. İnternette gördüğümüz ve çok beğendiğimiz o modeli gösterip, yüzümüze hiç yakışmadığını görerek depresyona girmek.

7. Bi dolu gözlük modeli deneyip, selfie çekip, arkadaş grubuna sorarak fikir almaya çalışmak.

8. Biz saatlerce uğraşıp bulamamışken, gözlükçümüzün yüzümüze uyan gözlük modelini şıp diye bulmasını bir mucize olarak görmek.

9. Gözümüzü kaybetmek pahasına “ama internette bu lens daaa ucuz yaaa” dememiz ve bu cehalet karşısında gözlükçünün gözlerinin faltaşı gibi açılmasına neden olmak.

Internette satılan kontak lensler sahte, kaçak, ya da süresi geçmiş olabilir, çünkü internetten online kontak lens satışı yasal değildir.

10. Kurbanlık danaya girer gibi yarı yarıya para çıkarıp ortaklaşa renkli lens alacağımızı söyleyerek optik mağazadaki herkesi kendimize dönüp baktırmak.

11. “Solüsyona gerek yok ki. Ben lensimi tükürüğümle temizliyorum zati.” diyerek gözlükçüyü oraya bayıltmak.

Bu hikayeler sana tanıdık geliyor mu? O zaman bu yarışma tam senlik.

"Gözde Hatıralar". İllaki komik olması gerekmez.  Optik mağazada geçen herhangi bir anını yaz, yarisma.optikgazete.com  linkine gönder, yukarıdaki muhteşem ödüllerden birini kazan.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kymelria

GÖZLÜKÇÜ? siz önce bir optisyen olduğunuzun farkına varın.Siz kendinizi gözlükçü diye nitelendiriyorsanız zaten baştan kaybetmişsiniz demektir.

nilay-makas

Değerli Kymelria, Gözlükçü ve optisyen kavramlarına dikkat çektiğiniz için çok teşekkür ederiz. Üniversitelere bağlı Sağlık Yüksek Okulları'nda Optisyenlik programları devreye girene kadar geçen zamanda ruhsatname almış gözlükçüler ile, 2 yıllık ön lisans kapsamında diplomalı optisyenler şu anda sektörümüzde omuz omuza birlikte çalışmaktadır. Biz de Optik Gazete olarak bu çalışmayı planlarken başlığı "Optisyen ve Gözlükçülerin" olarak belirlemiştik, ancak sosyal medya danışmanlarımız bu yeni nesil tanıtım çalışmalarında yüksek yayılım için halk deyişlerini tercih etmek gerekliliğinin altını çizdiler. Bu mizahi tanıtım çalışmasının doğası gereği başlığı ve içeriği tam bir halk dili içeriyor. Optik Gazete olarak yayınlarımızda bu tip konulara dikkat ediyoruz, bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yorum ve yazılarınızla katkılarınızın devamını bekliyoruz. Saygılarımızla...

Görüş Bildir