Bir Din Kültürü Öğretmeninden Yeni Yıl Kutlamalarına Dair Okunması Gereken İbretlik Yazı

-

2016'yı bitirirken, bir kesim tarafından sert şekilde eleştirilen yılbaşı kutlamalarını hatırlarsınız. Her sene başlayan bu tartışmalar, belki de ilk defa geride bıraktığımız yıl bu kadar çok konuşuldu. Facebook kullanıcılarının ise arka arkaya paylaştığı bir gönderi, tam da bu konulara değiniyordu. İşin ilginç yanı, bu gönderi bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin kaleminden çıkmıştı. Yazı 2014 yılına aitti ama yeniden paylaşılmaya başlanmıştı.

Belki de en çok ihtiyacımız olan bu sağduyulu tavır, umuyoruz ki tüm insanların içine işler. Artık birbirimizle ayrışmak değil, aksine daha sağlam bir bütün olma zamanı.

İnsanın bu yazıyı okuyunca hak vermemesi mümkün değil...

Ülkemizde oldukça üzücü başlayan 2017, inşallah daha kötü şeylerin yaşandığı bir yıl olmaz. Ayrışmadığımız, ötekileşmediğimiz, huzurlu bir ülke temennisiyle...

İyi bir yıl olsun herkes için!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matrcomes

Helal valla.

57alay

doğru, true

ibrahim.ibi

işte insan...

patrick-bateman

Keşke her din kültürü hocası bu şekilde olsa, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi yalnızca islam dini öğretilmesi için kullanılmamalıdır. Din kültürü öğretmeni olarak atadığın insan her dinin öğretilerini tamamen bilen, donanımlı insan olmalıdır. Her dini öğrenciye anlatıp, tercihi yine öğrenciye bırakmalıdır. Onun görevi budur. By the way, happy fuckin xmas :)

ebrar-ak

Çok güzel açıklanmış.

Başlıklar

2016Facebook
Görüş Bildir