Bir Apartman Yöneticisinin Sağlık Çalışanlarına Yaptığı Uyarı ve O Talihsiz Uyarıya Gelen Cevap İnsanları İkiye Böldü

249PAYLAŞIM

Bu hassas dönemde söylemlerimize daha çok dikkat etmeliyiz.

Koronavirüsle mücadele sürecinde tutunduğumuz dallardan en önemlisi olan sağlık çalışanları hayatlarını riske atarak can kurtarmaya devam ediyor. Bizler de bir şekilde onlara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.

Gerek alkışlarla onlara moral desteği veriyoruz gerekse ekipman sağlayarak daha korunaklı çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Onların hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimizin de farkındayız.

Bu süreçte de onlara karşı olan davranışlarımız çok önemli. Sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzu her koşulda göstermeliyiz. Bu hassas dönemde onların morallerini yüksek tutmalıyız.

Tabii bu süreçte bu kadar ince düşünmeyip yanlış ifadelerle ve uyarılarla can sıkanlar da olmuyor değil. Onlardan biri de bir apartman yöneticisinin apartman girişine sağlık çalışanlarıyla ilgili astığı bu uyarıydı.

Yönetici, apartmanda oturan sağlık çalışanlarına merdivenlere ve kapılara dokunmamaları konusunda bir uyarıda bulunmuş. Bir sağlık çalışanı da bu uyarıyı cevapsız bırakmamış.

Bu dönemde hassas davranması gereken yöneticinin bu talihsiz uyarısı da haliyle eleştirildi.

@rahsangulsan

@sanin_cagdas10

@olgunskutluk

@madebynuwa

@BussButPsycho

Apartman yöneticisinin isteğinde haklı olduğunu düşünenler de vardı.

@ganyotcuisback

@devilssugarmumm

@CanElmasFB

@burdakonuscam

Sağlık çalışanlarının bu süreçte zaten diğer insanlardan iki kat daha fazla dikkatli olduğunu düşünüyorum. Haliyle bu uyarıya da sanki gerek yoktu. Siz neler düşünüyorsunuz? Sizce kim haklı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dutdibi

Ya bizim milletin yüzde ellisi 65 yaş üstü sokağa cıkma yasagında sanki virüsü onlar cıkarıp yayıyormuş gibi davranan insanlarız. apartman yöneticiside aynı şeyi sağlık calışanı için düşünmüş :))

mavi-rosa-mora

Bugün "SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ" yasa teklifi, AKP ve MHP oylarıyla REDDEDİLDİ! Devlet doktorunu korumazsa, beyinsiz apartman yöneticileri de işte böyle saçmalar!.. Yarın döverler de o sağlık çalışanını.... :/

metin-akalp

Doktorlar melek değil. Onların da kötü huyları vardır. Ancak hepimizin kabul etmesi gereken gerçekler var. Doktorların eğitim süreci çok ağırdır. Artı hayatları boyunca bu eğitim devam eder. Çoğu doktorun çalışma şartları çok ağırdır. Pek çok insanın muhatap bile olmak istemeyeceği durumlarla uğraşırlar. Ve bütün bunlara rağmen insanlar hiçbir eğitimi olmadan tamamen kişisel fikriyle doktorların tedavisini yorumlayıp eleştirebilirler. Ve bütün bu sıkıntılara diğer insanlara şifa vermek için katlanıyorlar. Yani son derece bulaşıcı ve ölümcül bir hastalık var ve sen onun tedavisiyle canını hiçe sayarak uğraşan doktora potansiyel hasta muamelesi yapacaksın. Adamı döverler.

bilgilen

umarım birgün doktorsuz kalır ölüm döşeğine düşerlerde anlarlar..

r2d2

Doktorun cevabını okuyunca apartman yöneticisi ile aynı kafada olduklarını düşünüyorum..

Görüş Bildir