Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Anda Değişir Her Şey: Müşterisi Sayesinde Sporcu Oğlunu Rio'da İzlemeye Giden Taksici

 > -

Biraz empati ve sinerjiyle birlikte neler olmuyor, hangi dağlar aşılmıyor ki?

New Jersey'de sıradan bir akşam üzeri. Uber şoförü Ellis Hill, bir müşterisini varacağı yere ulaştırmaya çalışıyor.

Uber, Türkiye'de pek yaygın olmasa da ABD'nin ve dünyanın diğer pek çok şehrinde kullanımda olan bir çeşit 'sivil taksicilik' hizmeti.  

Yolcu koltuğunda hikayenin diğer kahramanı olan Liz Wollock var. Sohbet etmeye başlıyorlar.

Lafın arasında şoför Hill, oğlunun Rio 2016 Olimpiyatlarında ABD takımı adına yarışan sporculardan biri olduğunu söylüyor.

Bu elbette Wollock için sıradan bir bilgi değil. Hill'ın oğlunu canlı canlı Rio'da izleyip destelemek yerine memleketinde kalıp taksicilik yapması fikriyle bir türlü barışık kalamıyor zira.

"Sen olimpik bir babasın Ellis, burada ne işin var?"

Hill, bir Rio seyahati ve konaklamasının bedelini karşılayıp karşılayamayacağını düşünmemiş bile. "Benim için oraya gitmek bir seçenek dahi değildi. Evde, televizyonum karşısında bir paket patlamış mısırımla oğlumu izlerim diye düşünmüştüm." demiş.

Ve Wollock'un aklına süper bir fikir geliyor: Onu bir şekilde Rio'ya göndermek ve oğlunu canlı canlı izlemesini sağlamak!

Halihazırda sağlık problemi olan insanları tedavilerine ulaştıran bir şirket adına çalıştığı için, iş bağlantılarını kullanıp bir şeyler yapıp yapamayacağını düşünüyor.

Hemen İnternet üzerinden bir bağış kampanyası oluşturuyor. 7.500 dolarlık mütevazi bir limit belirleniyor.

Bağışlar çok kısa bir sürede fazlasıyla yerini buluyor ve 8.200 dolarlık bir meblağ toparlanmış oluyor. 

Bundan sonrası mı? Tarifeli bir uçuş ve ayarlanmış bir konaklamayla Rio seyahati!

Gelişmeleri duyan aile bireyleri çılgına dönerken, Gülleci oğul da Twitter hesabından bağış yapan herkese teşekkür etmeyi ihmal etmiyor.

Rio'ya ulaşan baba -haliyle- son derece heyecanlı.

Şimdi Darrell'ın bir madalyayla eve dönmesini bekliyor. Yine de kazansın ya da kazanmasın, onunla gurur duyduğunu söylemeyi ihmal etmemiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir