Görüş Bildir
Haberler
Binance'den Açıklama: Türk Lirası Çekimi Sınırlandı

Binance'den Açıklama: Türk Lirası Çekimi Sınırlandı

Ulaş
27.04.2021 - 16:15

Binance, yeni kripto para düzenlemesinin ardından Binance.com'dan Türk Lirası çekişlerinin sınırlama getirildiğini duyurdu. 29 Nisan'dan itibaren Ininal ve Papara aracılığıyla çekiliş yapılamayacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Binance şirketi, binance.com üzerinden Türk Lirası transferlerini kaldırma kararı aldı. Binance.com.tr işlemlerine herhangi bir sınırlama getirilmedi. 

Binance'in sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacaktır. Bu nedenle, Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacağını üzülerek bildirmek isteriz. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edecektir. Buna ek olarak, bu tarihten sonra TRY bakiyenizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilir ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.'

Para çekimi nasıl yapılacak?

Para çekimi nasıl yapılacak?

Türk kullanıcılar parasını Binance'ın Türkiye sitesindeki cüzdanına aktarıp bankasından çekebilecek.

Ayrıca Türkiye'deki kripto para borsalarında oluşturulan cüzdanlarınıza kripto para cinsinden para aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
3
1
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın