Bilim, Yavaş İnternetin Strese Yol Açtığını İspatladı

-

Bir video izlerken sürekli takılmasına çıldıran insanlar yalnız değiller. Ericsson tarafından yapılan bir araştırma gösterdi ki yavaş internet bağlantısı ile video izlemek, korku filmi izlerken yaşanan stresle eş değerde.

Toplam 30 katılımcı ile gerçekleştirilen “Yayın Geciktirmenin Stresi” adlı araştırmada, yavaş internet bağlantısının markalara etkisini göstermek amaçlanıyor. Ancak bunun yalnızca markaları değil, internetle alakalı olan herkesi etkilediği bir gerçek.

Araştırmada, seçilen 30 katılımcının mobil bağlantı ile video izlemesi sağlanarak, izleme sırasındaki nabız ve kalp faaliyetleri gözlemlendi. Gözlemlerin sonucunda ise, video izlerken meydana gelen aksama anlarında katılımcıların kalp atış hızlarının yüzde 38 arttığı ortaya çıktı.

Videodaki iki saniyelik duraksamaların stresi tam iki kat arttırdığını belirten araştırmacılar, altı saniyelik duraksamalarda ise stresin önce artıp sonra düştüğünü gözlemlediklerini ifade ediyorlar. Bazı katılımcıların deney sırasında izlemekten vazgeçtikleri bile görülmüş.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir