Bıktığımız Ezberleri Yaşantılarıyla Bozan Cesur Ünlülerden Alınacak 19 Hayat Dersi!

172PAYLAŞIM

Eminiz herkes bir kere, "30'undan önce ilk çocuğunu yapman gerekiyor.", "Sevgilin senden uzun ve büyük olmalı." gibi toplumun dayattığı kurallar ile karşılaşmıştır. Biz bu kuralları yıkmaya çalışırken, bazı ünlüler kurallara uymayıp, hayatlarını istedikleri gibi yaşadıkları için eleştri yağmuruna tutuluyor. Kim ne kadar eleştirirse eleştirsin, biz bu 19 ünlüyü, zamanlarını başka insanların düşüncelerine göre davranarak geçirmedikleri ve kimseyi takmadan yaşayabildikleri için tebrik ediyoruz. Gelin birlikte bakalım, listemizde kimler var...

1. “Dengin olan biri ile evlenmelisin.”

İnsanlar hayatın bir peri masalı olmadığını ve zengin erkeklerin de kendilerine göre eş seçtiklerini söylerler. Ama Prens Harry bu kuralı Meghan Markle ile evlenerek yıktı. Bu arada Meghan bir oyuncu ve kraliyet ailesinden gelmiyor.

2. “Zaman ilerliyor.”

Margot Robbie, birçok kadının hayalini kurduğu bir hayata sahip. 28 yaşında, onu çok seven bir kocası, başarılı bir kariyeri ve milyonlarca hayranı var. Ona sorulan tek soru ise neden 3 yıllık evliliğinde bir çocuğu olmadığı. Margot, evliliğin çocuk sahibi olmak anlamına geldiğini düşünmediği için çocuk istemiyor.

3. "Erken yaşta hamile kalırsan hayatın mahvolur."

Kylie Jenner doğum yaptığı zaman 20 yaşındaydı ve son ana kadar hamileliğini saklamaya çalıştı. Bütün eleştiri ve dedikodulara rağmen Kylie, 21 yaşında dünyanın en genç milyarderi oldu.

4. "Ama 30'unu da geçmemeli."

Shakira, Amal Clooney, Meryl Streep, Salma Hayek, Gwen Stefani, Madonna, Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Monica Bellucci ve Mila Jovovich 30'undan sonra doğum yapan kadınlardan sadece bazıları. Eva Longoria 43 yaşında ilk bebeğini dünyaya getirdi ve şu an çok mutlu.

5. "Üniversiteden mezun olur olmaz hemen kariyerine başlamalısın."

Herkes Sylvester Stallone'u biliyordur. Stallone kariyerine 30 yaşında, elinde Rocky için yazılmış birkaç parça kağıdı satmaya çalışırken ve açlık sınırında yaşarken başladı.

6. "Bir erkek hayatındaki kadından daha uzun boylu olmalı."

Bu güzel çifte baktığınız zaman ne görüyorsunuz? Eminiz kimse Adam Levine'in daha kısa olması detayına takılmıyordur.

7. "Erkeğin yaşı kadından daha büyük olmalı."

Uzunluk gibi, yaş da toplumda mutlu evliliğin bir sırrı gibi gösteriliyor. Chris Hemsworth 35 yaşında ve çok sevdiği eşi 42 yaşında. 2010 yılında evlenen çift hala birbirine çok aşık ve şu an 3 çocukları var.

8. "Ama çok da yaşlı olmamalı."

Vincent Cassel'in, Monica Belluci ile olan evliliği 14 yıl sürdü. 2018'de 51 yaşındaki aktör, 20 yaşındaki oyuncu Tina Kunakey ile evlendi ve yakında bebekleri olacak.

9. "Sen çocuklarını yanlış yetiştiriyorsun."

Emin olun Hollywood'daki ünlülere bile çocuklarını yanlış yetiştirdikleri söyleniyor. Herkesin hayran olduğu Victoria Beckham, küçük kızını moda defilelerine götürdüğü için, oğlunun kız arkadaşı kendileri ile yaşadığı için suçlanıyor ama Victoria'nın umurunda değil çünkü ailesi ile çok mutlu.

10. "Aile bir kadının hayatındaki en önemli şeydir."

Kylie Minogue'a baktığımız zaman ilham alıyoruz. Şarkıcı meme kanseri ile mücadele etti, çok çalıştı ve hiç evlenmedi. Fakat bunların hiçbir tanesi, Kylie'nin hayatını yaşamasına engel olmadı.

11. "Eski eşyaları toplamak çok çocukça bir davranış."

Demi Moore'un porselen bebek koleksiyonu, Penelope Cruz'un elbise askılığı koleksiyonu ve Tom Hanks'in vintage daktiloları var.

12. "Yetişkinler saçmalayamaz."

Hugh Jackman ve Ryan Reynolds etrafta saçmalamayı çok seviyor. İkisinin de güçlü evlilikleri var ve mizah anlayışlarından eşleri çok memnun.

13. "Bir kadın narin ve kırılgan olmalıdır."

Emma Watson artık Harry Potter'daki o küçük büyücü değil. Kadınlar ve erkeklerin eşit haklara sahip olması gerektiğini düşünen Emma Watson, bu konuda elinden geleni yapıyor.

14. "Erkeklerin hiçbir zayıflığı olmamalı."

Tom Hardy her ne kadar çok katı bir erkek gibi gözükse de bir köpek gördüğü zaman kalbi eriyor.

15. "Senin yaşlarında insanlar duruluyor."

Helen Mirren, dünyanın en güzel olgun ünlülerinden bir tanesi. 73 yaşında olan Helen'in mutlu bir evliliği var. Yaşıtları gibi düşünmüyor ve hayatını istediği gibi delidolu yaşamaya devam ediyor.

16. "Çocuk çok yakışıklı ama kız biraz çirkin."

Böyle düşünen insanlar muhtemelen Aaron Taylor Johnson'on kendisinden 24 yaş büyük eşinde ne bulduğunu anlamıyorlar. Bütün bu eleştirilere rağmen çiftin 2 kızı var ve birbirlerini çok seviyorlar.

17. "Eğer bir erkek hala bekarsa, onda kesin bir işler vardır."

Leonardo DiCaprio 44 yaşında ve hiç evlenmedi. Tabii ki her zaman başka bir kadınla görüyoruz ama bu kadınların hepsi kız arkadaşı değil.

18. "İnsanlar değişmez."

Lady Gaga için eskiden "Mommy Monster" deniyordu ama şimdi Oscar ödüllü bir oyuncu.

19. "Aynı nehirde iki kez yıkanılmaz."

Herkes eski ilişkisine ikinci bir şans vermek istemiyor olabilir ama bu asla verilmemesi gerektiği anlamına gelmiyor. Örneğin, The Weeknd ve Bella Hadid bu riski almak istedi. İlk defa 2015'de sevgili olan çift, yoğun programları nedeni ile ayrılma kararı aldılar fakat yıllar sonra duygularının hala aynı olduğunu anladılar ve 2018'de barıştılar. 

Tabii ki her şey değişebilir, bekar biri evlenebilir, güçlü ilişkiler bitebilir ya da o çok güçlü arkadaşlıklar sona gelebilir. Ama bu başka örneklere bakarak, durduğunuz yeri değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burakb_

İçeriğe çok fazla yorumum yok,bazıları bana ters ama bu benim açık fikirli olmadığım anlamına da gelmez.Onun dışında Tom Hardy reistir ve köpekler en çok sevgiyi hak eden hayvanlardandır...

Gizli Kullanıcı

#3 Buralarda 20 yaşındaki bir insan ya üniversitede okuyordur ya da üniversiteyi yeni bitirmiştir. Daha sonrasında rakiplerini geçebilmek için yüksek lisansı var bunun. Yeni mezun birini kimse işe almak istemez bu yüzden "tecrübe toplamak için" en az 5 yıl asgari ücretle köle gibi çalışmak zorunda. Aldığı maaşla kendini bile zar zor geçindirir bu evrede. Aileye yük olmamak için para da alınmaz. Hani bu kızımızın şansı yaver gitti bunları hiç yaşamadı diyelim. 20 yaşındaki bir insanın arkadaşları sabahlara kadar partilerken, gezip tozarken bu kişi hayatının en güzel evresini küçük bir çocuğa bakarak geçirir ve kalbinin bir tarafı hep "acaba"larla "keşke"lerle dolup taşar. Hadi kardeşim hadi para olmadan yaş bu işler, kandırmayın kendinizi

panda-slothful

3. ve 8. maalesef örnek olmamalı... hele hele 8 numara örnek oluyorsa, bir erkek olarak benim işime gelmekle birlikte, orta yaşlı ve yaşlı kadınlar çeker ceremesini... diğer ermeni kadınının nasıl zengin olduğunu da bilmek ya da öğrenmek lazım.

merdan-rozyyev

#3 Hiçbir vasfı olmayıp sadece kıçını oynatmakla milyarder olan bu ve bunun ablalarının servetini bana verin, erkek halime ben bile doğururum aq. Bunun neresi hayat dersi?

thesivasli

3’ü hayat dersi diye vereceğine o kadının bana yıllık gelirini verin. Yıllık 1 milyar dolar kazanıyor; çalışma, geçim vs. sıkıntısı yok. Kaldı ki 20 yaş da çok ‘erken’ değil.

Görüş Bildir