Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Algılarken Zorlanacağımız, Algılayınca da Şaşıracağımız İllüzyonla Birleşen 19 Resim

 > -
Abone ol

İllüzyon ya da yanılsama, duyu yanılsaması olarak bilinir. Gerçek bir nesnenin, duyular üzerindeki izlenimlerinin yanlış değerlendirilmesidir. Gerçeklikteki fiziksel olayların algılanması sırasında yalnız bir nesnellik içinde kayda geçirilmez, sürekli değişim gösterebilir, kimi düzeltim ve bütünlemelerden geçirilerek; okunan bir kitaptaki kimi dizgi yanlışlıklarının farkına varılamaması örnek gösterilebilinir.

Bir yanılsama hakkında önceden bilgi sahibi olsak bile algı kusurumuzun değişmemesi onun somut bir gerçek olduğunun göstergesidir. Ayrıca yanılsamalı algının tek gözle değerlendirilmesi halinde ortadan kalkması, algılanan figürlerin normal büyüklüklerinde görülmesi bir başka deyişle yalnızca her iki gözün kullanılarak bakıldığı durumlarda ortaya çıkması, yanılsamaya yol açan nedenin gözün retina tabakasında değil, beyinde olduğuna işaret eder.

Hadi resimlerimize bakalım.

1. Akrobasi

2. Değişik Bir Sahne

3. Havada Yatmak

4. Sonbahar Mimarisi

5. Ağaç Şehri

6. Yukarı ve Aşşağı

7. Taş ve Şelale

8. Şehre Gelen Sel

9. Gölün Kızları

10. Yelkenli Sur

11. Kanyon

12. Ticaret Katedrali

13. Değişik Bir Sahne 2

14. Sanatçı

15. Ufka Doğru

16. Bilge Kuleleri

17. Bitmeyen Bulmaca

18. Ağaç Kolları

19. Kapalı Işıklar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taner-kagizmanlioglu

çok güzel

sbl-kskc

Gözlerim yandı O_0

Görüş Bildir