Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bebeğiniz Ağladığında Susturmanız İçin 10 Yöntem

15PAYLAŞIM

1. Kundaklama

Onu kundaklamanızı sevmeyecektir ancak meraklı gözlerle bakacak ve aşağıda sayacağımız bütün yöntemleri yapmadan önce bunu yapmanız çok işe yaracaktır.

2. Sallama

Bebeğinizi sallayın. Ağlamasını takmayın anlamında söylemiyoruz tabiki, fiziksel olarak sallayın. Bu uyumasını sağlayacaktır.

3. Arabada Gezdirme

İmkanınız varsa alın bebeğinizi çıkın dışarı, arabayla gezdirin. 10 dakika içerisinde susmazsa ücret almayacağız. :)

4. Çamaşır Makinesi

Bebeğinizi araba koltuğu veya pusetin içerisindeyken çamaşır veya bulaşık makinesinin üstüne koyun. Titreşimler bebeğinizin ağlamasını kesecektir.

5. Elektrikli Süpürge

Biraz gürültülü bir yöntem olduğunun farkındayız ancak bebeğinizin sesinden daha yüksek ses çıkaracak bir makine çalıştırmanız şaşırmasına yol açacak ve onu susturacaktır.

6. Anne Dizi

Bebeğinizi, başına destek olacak şekilde dizinizin üstüne koyun ve ayaklarınızı yukarı aşağı yaparak bebeğinizi sallayın. Baba dizi de başarılı olabilir.

7. Göbeğinize Yatırma

Bebeğinizi karanlık ve sessiz bir ortamda, kafası kalbinize gelecek şekilde göbeğinizin üstüne yatırmanız işe yarayacaktır.

8. Kundaklama +1

Bebeğiniz kundakladıktan sonra kendi ağlamasını duyabilecek şekilde döndürürseniz aynı elektrik süpürgesindeki gibi bir etki yaratacak ve susmasını sağlayacaktır.

9. Emzik

En yaygın yöntem olarak bilinir :) Ağlamasını bitirmesi için ağzına emzik koyun. Emzik bulamıyorsanız parmağınızı koyabilirsiniz :)

10. Pırrt

Bebeğinizin gazı varsa huzursuz olur ve sürekli ağlar. Ağlamasını durdurmanın yollarından biri de tabi ki gazını çıkarmak.

Baktınız hiçbir şey fayda etmiyor, Şu videoyu izleyin ve kendi keyfinizi arttırın :))

Kaynak (source): How to Soothe a Baby Who Has Colic

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir